Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » DUŻY OGRÓD małej ogrodniczki 1

Pokaż wątki Pokaż posty

DUŻY OGRÓD małej ogrodniczki 1

Sebek 19:34, 26 paź 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
ola napisał(a)
Tak wiem, wiem.Agrowłóknina to wróg roślin. Mimo,że ogród tworzę już 5 lat, to dopiero w tym roku położyłam włókninę ( wczesniej wszędzie był trawnik, nawet między roslinami, ale to koszenie -to był koszmar), dlatego nie mam większego niż Ty doświadczenia z agrowłókniną. Pożyjemy , zobaczymy.


Według mnie zdejmij ją.

Ona już swoje zrobiła - czyli ugotowała trawę, następne będą rośliny...

Obejrzyj tu tylko zdjęcia - więcej nie trzeba
http://www.ogrodowisko.pl/watek/736-mata-przeciw-chwastom
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Wieloszka 19:59, 26 paź 2011


Dołączył: 11 paź 2011
Posty: 5742
Sebek napisał(a)

Tak wiem, wiem.Agrowłóknina to wróg roślin. Mimo,że ogród tworzę już 5 lat, to dopiero w tym roku położyłam włókninę ( wczesniej wszędzie był trawnik, nawet między roslinami, ale to koszenie -to był koszmar), dlatego nie mam większego niż Ty doświadczenia z agrowłókniną. Pożyjemy , zobaczymy.


Według mnie zdejmij ją.

Ona już swoje zrobiła - czyli ugotowała trawę, następne będą rośliny...

Obejrzyj tu tylko zdjęcia - więcej nie trzeba
http://www.ogrodowisko.pl/watek/736-mata-przeciw-chwastom


Sebku, to nie jest takie proste przy powierzchni ponad 4000 m2, gdy tuż za płotem łąka pełna chwaściorów, które się sieją na prawo i lewo . Po lekturze wątku, który podałeś, tak ok.maja tego roku zakładając nowy klomb nie przykryliśmy go agrowłókniną, tylko wykorowaliśmy. Dodam, że klomb jest przy garażu, w większej odległości od płotu i łąki. Wytrzymałam miesiąc wyrywania chwastów niemal co drugi dzień z tego tylko klombu - a dodam, że mam jeszcze inne, którymi muszę się zająć i to nie tylko o wyrywanie chwastów chodzi. Mam też różne inne problemy, jak np.choroby, nawożenie, przycinanie o pracy zawodowej, rodzinie i obowiązkach pozaogrodowych nie wspomnę . Na razie - po 1,5 roku większość moich roślin ma się dobrze - mimo agrowłókniny. Odchylałam ją, żeby sprawdzić stan moich roślin - i tylko szmaragdy mają korzenie tak blisko powierzchni ziemi, mimo to urosły przez ten czas jak szalone Jeśli rzeczywiście z jej powodu zaczną mi padać - na pewno ją usunę, ale wtedy od razu zatrudnię kogokolwiek do wyrywania chwastów, bo sama nie dam rady . Na wiosnę mam w planie usunąć ją z dwóch rabat najbardziej bylinowych u mnie - to będzie taki eksperyment
Więc nie oceniaj nas zbyt surowo, najwyżej potem powiesz: "a nie mówiłem?"
____________________
Agnieszka - DUŻY OGRÓD małej ogrodniczki
kaisog1 20:09, 26 paź 2011


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
Nie przemawia do mnie argument, "bo otaczają nas łąki" Ja mam działkę otoczoną z trzech stron łąkami. Nie zanotowałam większej ilości chwastów z tego powodu. Podejrzewam, że czy by te łąki były czy nie pielenia miałabym tak samo dużo
____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
ola 20:42, 26 paź 2011


Dołączył: 04 mar 2011
Posty: 848
Sebek napisał(a)

Tak wiem, wiem.Agrowłóknina to wróg roślin. Mimo,że ogród tworzę już 5 lat, to dopiero w tym roku położyłam włókninę ( wczesniej wszędzie był trawnik, nawet między roslinami, ale to koszenie -to był koszmar), dlatego nie mam większego niż Ty doświadczenia z agrowłókniną. Pożyjemy , zobaczymy.


Według mnie zdejmij ją.

Ona już swoje zrobiła - czyli ugotowała trawę, następne będą rośliny...

Obejrzyj tu tylko zdjęcia - więcej nie trzeba
http://www.ogrodowisko.pl/watek/736-mata-przeciw-chwastom


Przelecialam tak po krótce powyższy link. Wydaje mi się, że ta cała agrowłóknina nie jest aż taka straszna(dobra oczywiście też nie jest). Byłam ostanio u Kapiasów i oni też wszędzie mają agrowłókninę. A to przecież tacy doświadczeni specjaliści w tej dziedzinie, nie pozwolili by chyba zniszczyć sobie roślin i to jakich roślin. Rozmawiałam nawet na ten temat z ich córką Kasią, najgorsza jest mata szkółkarska, agrowłóknina przecież przepuszcza wodę i powietrze ( choć zapewne nieco spowalnia te naturalne procesy).
____________________
Pozdrawiam Ogrodomania Oli
Sebek 21:19, 26 paź 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
ola napisał(a)


Tak wiem, wiem.Agrowłóknina to wróg roślin. Mimo,że ogród tworzę już 5 lat, to dopiero w tym roku położyłam włókninę ( wczesniej wszędzie był trawnik, nawet między roslinami, ale to koszenie -to był koszmar), dlatego nie mam większego niż Ty doświadczenia z agrowłókniną. Pożyjemy , zobaczymy.


Według mnie zdejmij ją.

Ona już swoje zrobiła - czyli ugotowała trawę, następne będą rośliny...

Obejrzyj tu tylko zdjęcia - więcej nie trzeba
http://www.ogrodowisko.pl/watek/736-mata-przeciw-chwastom


Przelecialam tak po krótce powyższy link. Wydaje mi się, że ta cała agrowłóknina nie jest aż taka straszna(dobra oczywiście też nie jest). Byłam ostanio u Kapiasów i oni też wszędzie mają agrowłókninę. A to przecież tacy doświadczeni specjaliści w tej dziedzinie, nie pozwolili by chyba zniszczyć sobie roślin i to jakich roślin. Rozmawiałam nawet na ten temat z ich córką Kasią, najgorsza jest mata szkółkarska, agrowłóknina przecież przepuszcza wodę i powietrze ( choć zapewne nieco spowalnia te naturalne procesy).


Olu - a widziałaś moje zdjęcia z agrowłókniną i mchem - właśnie u Kapiasów zrobione....
http://www.ogrodowisko.pl/watek/736-mata-przeciw-chwastom?page=5

Gdyby wyściółkowali tą rabatę pewnie by nie było tego problemu, a tak...
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Sebek 21:20, 26 paź 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Wieloszko - no najwyżej

Na rabatach bylinowych bym ją usunął, bo one potrzebują miejsce do rozrostu, a jak są gęsto obsadzone rabaty to i chwastów nie ma dużo
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Wieloszka 12:28, 27 paź 2011


Dołączył: 11 paź 2011
Posty: 5742
Kilka jesiennych zdjęć:

moje ulubione - z berberysami, wszystkie przebarwiły się na czerwono

za tujkami aurea perukowce (z tych, co jeszcze nie padły )

moje ulubione miskanty (tu Gracillimus) tak wyrosły w 2 sezony

____________________
Agnieszka - DUŻY OGRÓD małej ogrodniczki
aga_pe 12:37, 27 paź 2011


Dołączył: 13 wrz 2011
Posty: 2292


wzorując się podpowiedziami z forum, wiosną będę kupowała rośliny w ilości nie mniejszej niż 3 szt. A co do traw to chyba będą to ilości hurtowe

Takiego miskanta (chyba) mam na razie w ilości aż...... 1 sztuka
____________________
Aga - Niewielki kawałek wsi pośrodku lasu
popcorn 12:39, 27 paź 2011


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Ja mam w 2 miejscach agrowloknine i nikt mnie nie przekona zeby ja zdjac Sprawdzalam, roslinom krzywda sie nie dzieje. Wypowiedzialam sie zreszta w srtosownym watku

PS cudne jesienne kolory u Ciebie!
pozdrawiam
Karolina
____________________
Mój nowy ogródek
Wieloszka 12:54, 27 paź 2011


Dołączył: 11 paź 2011
Posty: 5742
aga_pe napisał(a)

wzorując się podpowiedziami z forum, wiosną będę kupowała rośliny w ilości nie mniejszej niż 3 szt. A co do traw to chyba będą to ilości hurtowe

Takiego miskanta (chyba) mam na razie w ilości aż...... 1 sztuka

Ja też dokupię traw, bo wyjątkowo dobrze u mnie rosną, tylko muszę coś zakomponować wokół nich, bo strasznie tam pusto od wczesnej wiosny prawie do końca czerwca. Kolejna rabata do zmiany
____________________
Agnieszka - DUŻY OGRÓD małej ogrodniczki
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies