Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » DUŻY OGRÓD małej ogrodniczki 1

Pokaż wątki Pokaż posty

DUŻY OGRÓD małej ogrodniczki 1

Wieloszka 12:15, 04 lip 2013


Dołączył: 11 paź 2011
Posty: 5742
GabiK napisał(a)
Aga, piękne zrobiłaś skarpetki klonowi.
Jeśli te Frosted Curls będą tak rosły jak moje, to są zdecydowanie za blisko żurawek. Moje były posadzone takie małe stojące gęsto, dlatego się nie rozkładają za bardzo, ale wychodzą na trawnik i pierwszy rządek tego co obok pochłonęły. I będziesz miała trawy kwitnące lawendą.

Trawy kwitnące lawendowo też mogą być Chciałam mieć rabatkę pikną od razu, a nie za 5 lat, no to mam - najwyżej za rok będę rozsadzać Zanim kupiłam te carexy, to patrzyłam u innych, czy się mocno rozrastają i niby nie, u Ciebie jakieś wypasione
____________________
Agnieszka - DUŻY OGRÓD małej ogrodniczki
Wieloszka 12:15, 04 lip 2013


Dołączył: 11 paź 2011
Posty: 5742
Ewelinka231281 napisał(a)
Elegancka ta rabata popełniona w międzyczasie
Pozdrawiam

Nawet mnie siem podoba Macham mocno!
____________________
Agnieszka - DUŻY OGRÓD małej ogrodniczki
Wieloszka 12:19, 04 lip 2013


Dołączył: 11 paź 2011
Posty: 5742
irena_milek napisał(a)

popełnione...ale z jaką gracją i elegancją, świetnie zgrane kolorystycznie
i tak patrzę na twoje kulki, bardzo dorodne i zdrowe, moje coś chorują..
i podejrzałam pomysły nowe, tworzysz bylinówkę ostróżki są świetne, ale zawsze na początku trzeba myśleć o podpórkach, bo pod ciężarem kwiatów wyginają się i wtedy są brzydkie

Boszsze, i tak będę musiała podpierać 30szt???
A które kulki Ci chorują? Bukszpanowe?
Miło Cię widzieć Irenko
____________________
Agnieszka - DUŻY OGRÓD małej ogrodniczki
ana_art 12:20, 04 lip 2013


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 18824
Aga TY poprostu musisz robić rabaty w międzyczasie bo ta nowa cudniasta. Trawka piękne robi kępki, do tego lawenda i żóło-bordowe żurawki. Mniodzio. Obsydiany się mocno rozrastają, chociaż moje w tym roku jakieś nędzne...
____________________
Any ogród mały-czyli wygrana walka z ugorem i Wizytówka
ana_art 12:23, 04 lip 2013


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 18824
w tamym roku moje ostróżki były podparte, a i tak się połamały przy burzy. W tym roku nie mają podpór, są ze 2-3 razy większe i nic im nie jest
____________________
Any ogród mały-czyli wygrana walka z ugorem i Wizytówka
Wieloszka 12:30, 04 lip 2013


Dołączył: 11 paź 2011
Posty: 5742
Obfociłam rodzącą się w wielkich bólach i wątpliwościach rabatę bylinową Tzn. na razie bylinowa jest tylko z nazwy
Tak wygląda od frontu, tzn. z tarasu (na razie widać tylko naparstnice i tawułki, które wylatują; ostróżki jeszcze nie kwitną):



Ostróżki posadziłam w 3 grupach po 5szt., przed nimi przekwitnięte, jeszcze nie ścięte szałwie (też po 5szt.) i jeszcze zostaje mnóstwo miejsca:





Z boku wygląda to tak (chodzi mi o pokazanie ilości miejsca, bo generalnie widok nieciekawy ):




A teraz kto żyw - proszę o rady!!!
1. Mają być jeżówki na 100% czy po jednej szt. (w przyszłości kępie) czy więcej i czy pomiędzy grupami ostróżek??? Kolor tylko biały, czy pink też?
2. Tuż za żywopłocikiem zostaje pas na wiosenne cebulowe (tulipany, czosnki) czy 0,5m wystarczy?
3. Czy przed ostróżkami mogę dać jeden duży pas kocimiętki (uwielbiam ją! a kwitnie wcześniej niż ostróżki) ??? Czy zamiast niej np. róże (których się jednak bojam... )
4. Czy w pasie z tyłu pomiędzy miskantami mogę dać hortensje lime z werbeną, żeby coś kwitło późnym latem?
____________________
Agnieszka - DUŻY OGRÓD małej ogrodniczki
Wieloszka 12:41, 04 lip 2013


Dołączył: 11 paź 2011
Posty: 5742
ana_art napisał(a)
w tamym roku moje ostróżki były podparte, a i tak się połamały przy burzy. W tym roku nie mają podpór, są ze 2-3 razy większe i nic im nie jest

Ale w tamtym roku dopiero je posadziłaś, to może były wiotkie bo podpędzone, a teraz się zahartowały?
Jak będzie trzeba - będziem podpierać, ale już widzę minę mojego M
____________________
Agnieszka - DUŻY OGRÓD małej ogrodniczki
ana_art 13:05, 04 lip 2013


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 18824
Wieloszka napisał(a)

Ale w tamtym roku dopiero je posadziłaś, to może były wiotkie bo podpędzone, a teraz się zahartowały?
Jak będzie trzeba - będziem podpierać, ale już widzę minę mojego M
NIEEE nie są podparte a troszeczkę niższe odemnie...
____________________
Any ogród mały-czyli wygrana walka z ugorem i Wizytówka
Milka 13:30, 04 lip 2013


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Wieloszka napisał(a)

Boszsze, i tak będę musiała podpierać 30szt???
A które kulki Ci chorują? Bukszpanowe?
Miło Cię widzieć Irenko


o rany! 30, to juz kłopot, chyba że u ciebie idealnie sobie poradzą, tylko burze czasami je wyginaja też
tak, bukszpany, 1 wielki i te małe, nie wiem co im, sypią się wszystkie liście..
napisałam sms
buziam
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Wieloszka 13:42, 04 lip 2013


Dołączył: 11 paź 2011
Posty: 5742
ana_art napisał(a)
NIEEE nie są podparte a troszeczkę niższe odemnie...

No to git! Moje też będą musiały sobie radzić Najgorzej jak są burze - tak jak pisze Irenka, bo wtedy wichry u mnie szaleją.

irena_milek napisał(a)

o rany! 30, to juz kłopot, chyba że u ciebie idealnie sobie poradzą, tylko burze czasami je wyginaja też
tak, bukszpany, 1 wielki i te małe, nie wiem co im, sypią się wszystkie liście..
napisałam sms
buziam

Zrób fotkę bukszpanom i wrzuć do wątku o chorobach i szkodnikach bukszpanów.
U mnie prawie nic sobie idealnie nie radzi, tylko "jakoś"
____________________
Agnieszka - DUŻY OGRÓD małej ogrodniczki
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies