Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » DUŻY OGRÓD małej ogrodniczki 1

Pokaż wątki Pokaż posty

DUŻY OGRÓD małej ogrodniczki 1

atena35 14:02, 04 lip 2013


Dołączył: 26 paź 2012
Posty: 3401
Wieloszka napisał(a)

U mnie prawie nic sobie idealnie nie radzi, tylko "jakoś"

Ty sobie radzisz idealnie Reszta nie musi
____________________
Ogród Tosi
Milka 14:04, 04 lip 2013


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Wieloszka napisał(a)

Zrób fotkę bukszpanom i wrzuć do wątku o chorobach i szkodnikach bukszpanów.
U mnie prawie nic sobie idealnie nie radzi, tylko "jakoś"


ta ostatnia ulewa narobiła szkód i u ciebie i u mnie, ale cóż, jakoś sobie radzimy
sfocę i wrzucę
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Wieloszka 14:21, 04 lip 2013


Dołączył: 11 paź 2011
Posty: 5742
atena35 napisał(a)

Ty sobie radzisz idealnie Reszta nie musi

Tosiu, rozbawiasz mnie dziś do łez Najpierw podsumowujesz aż nazbyt trafnie poczynania ogrodniczek, a teraz jeszcze to "idealnie"
____________________
Agnieszka - DUŻY OGRÓD małej ogrodniczki
Sebek 14:24, 04 lip 2013


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Bosko wyszła ta bylinówka w przyszłym roku już będziesz rozsadzać
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Wieloszka 14:40, 04 lip 2013


Dołączył: 11 paź 2011
Posty: 5742
Sebek napisał(a)
Bosko wyszła ta bylinówka w przyszłym roku już będziesz rozsadzać

Ej Sebek, no co Ty Nieskończona jeszcze - miały być porady wiec radź, nie zbędziesz mnie tak łatwo
____________________
Agnieszka - DUŻY OGRÓD małej ogrodniczki
Magda70 14:55, 04 lip 2013


Dołączył: 05 lip 2012
Posty: 20087
Wieloszka napisał(a)

Trawy kwitnące lawendowo też mogą być Chciałam mieć rabatkę pikną od razu, a nie za 5 lat, no to mam - najwyżej za rok będę rozsadzać Zanim kupiłam te carexy, to patrzyłam u innych, czy się mocno rozrastają i niby nie, u Ciebie jakieś wypasione


O to, to...to samo pisałam u Ewci.., że za rok będzie rozsadzać..musi mieć coś do roboty. A teraz przynajmniej efekt jest

A te frsted curls holenderskie to są wypasione...przywiozłam sobie w maju i juz będę rozsadzać...ale spoko - mam gdzie - bukszpany juz na nie czekają
____________________
Niby nowoczesny -- Carpinus ogród nad jeziorem -- Wizytówka - Appeltern - Bressingham --
stychaz 15:00, 04 lip 2013


Dołączył: 18 wrz 2011
Posty: 2468
Wieloszka napisał(a)

A teraz kto żyw - proszę o rady!!!
1. Mają być jeżówki na 100% czy po jednej szt. (w przyszłości kępie) czy więcej i czy pomiędzy grupami ostróżek??? Kolor tylko biały, czy pink też?
2. Tuż za żywopłocikiem zostaje pas na wiosenne cebulowe (tulipany, czosnki) czy 0,5m wystarczy?
3. Czy przed ostróżkami mogę dać jeden duży pas kocimiętki (uwielbiam ją! a kwitnie wcześniej niż ostróżki) ??? Czy zamiast niej np. róże (których się jednak bojam... )
4. Czy w pasie z tyłu pomiędzy miskantami mogę dać hortensje lime z werbeną, żeby coś kwitło późnym latem?


Pędzę dodać swoje 3 grosze
1. stawiałabym na więcej i umieszczone w dużych grupach , np w 5 miejscach na całej rabacie. Z kolorem - wziełabym róż i delikatny róż (np. Hope)
2. raczej wystarczy
3. wzięłabym kocimiętkę i też posadziła ją kępami. Jak się bojasz róż a chciałabyś, to może weź 3 sadzonki i posadź jako dodatek kocimiętki. Zobaczysz czy Ci będą pasować czy nie. Jeżeli możesz poświęcić im więcej czasu (opryski), to sadź róże a jako dodatek kocimiętkę
4. Werbenę bym dała ale hyba hortensję już nie, w przypadku gdyby były róże.

Macham

ps. Ostróżki po burzy wyglądają niezbyt fajnie
____________________
Justyna - Wersja mini mini
Sabinka 16:12, 04 lip 2013

Dołączył: 03 paź 2011
Posty: 338
Wieloszka napisał(a)







WOW ! WOW! WOW! Aga super! Normalnie extra!

Powiedz mi co to za drzewko? Ono jest takiego kolorku caly rok?
____________________
Ogród u Mayi
AlicyaLK 17:38, 04 lip 2013


Dołączył: 25 mar 2013
Posty: 1167
Nowa rabatka fantastyczna!! Napatrzeć się na nią nie mogę!
Jakie masz odmiany żurawek? Ja dziś zamawiałam Lime Rickey i Obsidian
____________________
Pozdrawiam Alicja Kraina Czarów w fazie projektów
JulkAd 18:13, 04 lip 2013


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 9027
A ja jednak na zachętę przed ostróżkami....Aga... mnie namówiła w ubiegłym roku Anita na okrywowe ( "ogród Anity"), Marzenka powiedziała, że żałować nie będę i ....naprawdę nie żałuję chociaż mszyce je lubią, to ja powoli się nawet do walki z tymi gadzinami przyzwyczajam....jak już oblukasz to usunę..
z bliska ...



i...z daleka



zaczęły kwitnąć w połowie czerwca i na razie szał trwa i końca nie widać...rozumiem że chciałabyś, żeby było je widać zza żywopłotu?....no to wówczas na pewno wyższe, ale już nie kwitną non stop...a może u Anuli przyjrzyj się różance, u niej róże muszą mieć podpory u Ciebie miałayby żywopłocik
____________________
Julita - Ogród do odświeżenia
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies