Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » DUŻY OGRÓD małej ogrodniczki 1

Pokaż wątki Pokaż posty

DUŻY OGRÓD małej ogrodniczki 1

Wieloszka 23:27, 17 maj 2014


Dołączył: 11 paź 2011
Posty: 5742
ewelaa74 napisał(a)
Ach te bukszpany... Masz pole do popisu

Witaj Ewela Bukszpany to oprócz pola do popisu również wyzwanie na mojej mokrej działce. Ale nie poddaję się i wciąż dosadzam następne.
____________________
Agnieszka - DUŻY OGRÓD małej ogrodniczki
Wieloszka 23:32, 17 maj 2014


Dołączył: 11 paź 2011
Posty: 5742
Konstancja30 napisał(a)
Aga leje nie leje ... ja kapcie zrzuciłam i boso polatałam ... u mnie po całej nocy pompy z nieba i poranku przebłysk słoneczka zobaczyłam ale może to paranoja jakaś bo nie ukrywam, ze w strugach deszczu leciutko w obłęd popadam ...

za to zupełnie realnie i na bank rozjasniło mi się oblicze jak siem tak napaczyłammmm ... buziak ...

No fffariatka normalnie!!! A na katar już sobie coś zapodałaś??? Bo po lataniu boso - masz jak w banku Ja też latałam po ogrodzie (broń boże nie na boso) ale z obłędem w oczach i sprawdzałam, czy mi rośliny nie toną...
Buziak
____________________
Agnieszka - DUŻY OGRÓD małej ogrodniczki
Wieloszka 23:36, 17 maj 2014


Dołączył: 11 paź 2011
Posty: 5742
Juzia_G napisał(a)
Ale front domu to masz perfekcyjny!!!!

Podziwiam, że z taką powierzchnią i tyloma roślinami, masz tak ładnie wszystko przycięte

Kobieto, toż ja 2 lata myślałam, co na tym froncie posadzić, żeby z kuleczkami konweniowało
A propos przycinania - czasem co za dużo, to niezdrowo - wiosną wkurzały mnie żółte po zimie bukszpany. Za późno je obcięłam i teraz nie mają takich przyrostów. Na szczęście nie zdążyłam ruszyć tych na froncie.
____________________
Agnieszka - DUŻY OGRÓD małej ogrodniczki
Wieloszka 23:38, 17 maj 2014


Dołączył: 11 paź 2011
Posty: 5742
Sebek napisał(a)
Ojjjj zdecydowanie za mało nam swój ogród pokazujesz - ale jest tak wymuskany, że pewnie na forum nie starcza Ci czasu Graby przy podjeździe wyglądają świetnie - tak jak i cała reszta

No rozpracowałeś mnie Niestety przez ogród nie tylko na forum nie starcza mi czasu
____________________
Agnieszka - DUŻY OGRÓD małej ogrodniczki
Wieloszka 23:42, 17 maj 2014


Dołączył: 11 paź 2011
Posty: 5742
ana_art napisał(a)
jak ja lubię ten Twój ułożony ogród wszystko takie poukładane, eleganckie. Klony mam też takie, Twój idealnie okrągły, mój poczochrany jakiś...

O matko, muszę nadrobić u Ciebie zaległości, bo nie wiem, gdzież Ty masz klony??? Moje też się czochrają, w tym roku nie zdążyłam z cięciem (trzeba zimą, bo wcześnie zaczynają wegetację).
Doczytałam u Marzenki, że obcinasz co roku liście czosnkom. Czy potem zakwitają w tym samym miejscu? Bo zmartwiła mnie informacja, że ponoć nie... Muszę upewnić się u źródła
____________________
Agnieszka - DUŻY OGRÓD małej ogrodniczki
Wieloszka 23:56, 17 maj 2014


Dołączył: 11 paź 2011
Posty: 5742
JulkAd napisał(a)
Aga pomachać przyszłam......podziwiam ile roboty wymaga Twój ogród i jak świetnie dajesz w nim radę, wszystko poukładane i uporządkowane jak w pudełeczku

Julita - macham też Ale widzisz, że z bliska mało pokazuję Bo wtedy już nie jest tak uporządkowanie

agniecha973 napisał(a)
Aga! Kolana mi się ugięły jak zobaczyłąm ile Ty masz roboty z wyrównaniem tego wszystkiego do form, które Cię nie drażnią (do cisów piję ). To nie na jedne ręce taka powierzchnia w takim formalnym stylu. Jest pięknie, ale roboty masa! GRABY PRZY PODJEŹDZIE - STRZAŁ W 10! Ciekawe co tam jeszcze planujesz. Jestem pod wrażeniem dokładności w ogrodzie. Niesamowite. Linijkę i cyrkiel w łapkach jak nic masz wprogramowane. I ławka też się zapowiada. To chyba to miejsce, które ze 2 lata temu obgadywałaś?

No złośliwa bestyja A dobrze wiesz, ile koło tych cisów chodziłam i dumałam.
No roboty masa, ale czy Ty jej nie masz? Nawet więcej pewnie. A jak dzień taki do dooopy jak dzisiaj i nie mogę wyjść do ogrodu, to w domu trudno sobie miejsce znaleźć, bo ileż można sprzątać więc znalazłam czas na forum
Planów na "wykończenie" rabaty z grabami jest mnóstwo - jedne bardziej urozmaicone, inne mniej. Ale najbardziej mi pasuje łan rozplenic. Tylko kto to potem przytnie na wiosnę... W tym roku ponad 70 carexów dało mi po kręgosłupie. Ale grabami zachwycam się bardzo!
Masz niesamowitą pamięć - o tej donicy z ławką marzę od początku ogrodu, jak zobaczyłam zdjęcia na houzz'ie. Tylko wciąż są pilniejsze wydatki. No ale fundament już jest i palenisko Więc już bliżej niż dalej




tusiawka napisał(a)
Nie wiem jak to robisz, że w tak wielkim ogrodzie wszystko jest tak idealnie przycięte. Podziwiam.

Klona takiego też miałam ale mi grzyba łapał strasznie i na tych pięknych liściach robił się szary nalot.


Tusiawka - ten nalot to mączniak - jedyny problem jaki mam z tym klonikiem, jesienią. Jak tylko widzę objawy na pierwszym listku - szybko oprysk na grzyba i po sprawie

Kondzio dzięki za odwiedziny Pozdrawiam
____________________
Agnieszka - DUŻY OGRÓD małej ogrodniczki
ana_art 08:13, 18 maj 2014


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 18824
Wieloszka napisał(a)

O matko, muszę nadrobić u Ciebie zaległości, bo nie wiem, gdzież Ty masz klony??? Moje też się czochrają, w tym roku nie zdążyłam z cięciem (trzeba zimą, bo wcześnie zaczynają wegetację).
Doczytałam u Marzenki, że obcinasz co roku liście czosnkom. Czy potem zakwitają w tym samym miejscu? Bo zmartwiła mnie informacja, że ponoć nie... Muszę upewnić się u źródła
Mam dwa klony przy bramce. Czosnki trzeci rok z rzędu zakwitły, ale gwarancji nie daję
____________________
Any ogród mały-czyli wygrana walka z ugorem i Wizytówka
noemi 10:47, 18 maj 2014


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 5938
Wieloszka napisał(a)
Upragniona donica murowana, przy której będzie ławka i palenisko wreszcie powstaje!






Nie mogłam uwierzyć , że som fotki …kulkowisko bardzo mi się podoba i cieszę się z Tobą , że donica będzie

Buziak
____________________
ogród magdalenka
aleksandra_g 11:37, 18 maj 2014


Dołączył: 07 cze 2013
Posty: 1736
kopara opada normalnie!
pięknie! i czapki z głów, że ogarniacie te hektary !
____________________
Alex. Rzucona na głęboką wodę... zakładam swoją zieloną odskocznię
Gabisia 13:13, 18 maj 2014


Dołączył: 14 sie 2012
Posty: 3919
Wieloszka napisał(a)

Ulubione trzmieliny pod oknem


Aguś, nareeeeeszcie zdjęcia)
Ja bym te trzmieliny ciachnęła w prostokąt z trzema nóżkami
Umbry u Ciebie wypasione i duże już.

Ale szpaler wzdłuż wjazdu the best - cudnie to wygląda!
Będziesz je jakoś cięła??
____________________
Ogród Gabisi - tylko dla roślin o mocnych nerwach ***** Wizytówka 2014
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies