Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » DUŻY OGRÓD małej ogrodniczki 1

Pokaż wątki Pokaż posty

DUŻY OGRÓD małej ogrodniczki 1

leon60 07:55, 12 lis 2014


Dołączył: 04 maj 2013
Posty: 20181
Aga obłędnie ! ! !
____________________
Ola - Moja codzienność *** Wizytówka
bdan 08:21, 12 lis 2014


Dołączył: 22 maj 2013
Posty: 2706
Aga cudnie, umberki swierne, u mnie się tak nie przebarwiły, a juz listeczki tracą.

Chciałam zapytać jeszcze o klonika Red sunset, czy miałaś z nim jakieś problemy jeżeli chodzi o choroby. Szukam dwóch fajnych drzew do ogrodu, nie za wysokich i jest on na mojej liście.

Pozdrawiam
Wieloszka 09:29, 12 lis 2014


Dołączył: 11 paź 2011
Posty: 5742
Dziękuję wszystkim odwiedzającym


ana_art napisał(a)
piękną jesień pokazujesz, u mnie marne resztki listków na umbrach a u Ciebie płoną

W tym roku wszystkie drzewa gubią liście na raty Pierwsze brzozy, bo chorowały, potem klony, a wiśnie dopiero co się przebarwiły. Ale i tak mój sąsiad dąb przebija wszystko... Mam kożuch z jego liści na wszystkich rabatach. A Twoja jesień taka bardziej porządna

Ewkakonewka szkoda czasu na początek, początki były bardzo trudne
____________________
Agnieszka - DUŻY OGRÓD małej ogrodniczki
Wieloszka 09:42, 12 lis 2014


Dołączył: 11 paź 2011
Posty: 5742
bdan napisał(a)
Aga cudnie, umberki swierne, u mnie się tak nie przebarwiły, a juz listeczki tracą.

Chciałam zapytać jeszcze o klonika Red sunset, czy miałaś z nim jakieś problemy jeżeli chodzi o choroby. Szukam dwóch fajnych drzew do ogrodu, nie za wysokich i jest on na mojej liście.

Pozdrawiam

Danusiu, klon Red Sunset zachwyca mnie tylko raz w roku i to na krótko Rośnie od strony zachodnich wiatrów, więc ledwo się przebarwi, zaraz gubi liście. Muszę zawsze spieszyć się ze zrobieniem zdjęcia tych bajecznych kolorów Na zdjęciu z wczoraj już zupełnie bezlistny, po lewej stronie w obwódce bukszpanowej.

Na jego obronę powiem, że nigdy na nic nie chorował, nawet mączniak go nie łapie (a na innych klonach mam). Wolno rośnie, ale jest bezproblemowy, korona sama utrzymuje ładny, stożkowy kształt. Reasumując - jest wiele innych, pięknych drzew. Drugi raz nie posadziłabym go u siebie w tak eksponowanym miejscu.
Pozdrawiam
____________________
Agnieszka - DUŻY OGRÓD małej ogrodniczki
bdan 10:11, 12 lis 2014


Dołączył: 22 maj 2013
Posty: 2706
Agnieszka dziekuje bardzo za informację. Mialby być w tylnej częsci ogrodu. Myslałam nad tulipanowcem, ale nie chcemy drzew, które trzaba by przycinac a odmiana kolumnowa dorasta tez do 30 m.
Jednym z drzew miał być ambrowiec, ale jak długo on będzie liście trzymac tez trudno powiedzieć, grujecznik wchodzi jeszcze w rachubę, ale gdzie kupić, żeby jakis wygląd drzewa miał, a nie krzaka - to tez jest problem.
Ewentualnie dwa graby fastigiaty. Same dylematy

A co byś posadziła gdybyś miała teraz wsadzać
Pszczelarnia 10:19, 12 lis 2014


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Piękny pokaz!

Aga, a ja mam plan posadzić go (klona) w eksponowanym. Szybko gubi liście, powiadasz. W sumie u mnie klony już dawno liści nie mają. No i mam dylemat.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Luki 10:21, 12 lis 2014


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Mmmm tyle zdjęć musiałem sobie kilka razy zobaczyć i pozachwycać. Ja wciąż nie ogarniam jak można być tak konsekwentnym w nasadzeniach Musiałbym prosić o dokładny poradnik
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
Wieloszka 10:22, 12 lis 2014


Dołączył: 11 paź 2011
Posty: 5742
bdan napisał(a)
Agnieszka dziekuje bardzo za informację. Mialby być w tylnej częsci ogrodu. Myslałam nad tulipanowcem, ale nie chcemy drzew, które trzaba by przycinac a odmiana kolumnowa dorasta tez do 30 m.
Jednym z drzew miał być ambrowiec, ale jak długo on będzie liście trzymac tez trudno powiedzieć, grujecznik wchodzi jeszcze w rachubę, ale gdzie kupić, żeby jakis wygląd drzewa miał, a nie krzaka - to tez jest problem.
Ewentualnie dwa graby fastigiaty. Same dylematy

A co byś posadziła gdybyś miała teraz wsadzać

Danusiu, ja mam dużo miejsca, więc zamiast klona RS wybrałabym jakieś inne duże drzewo, np. buka atropunicea lub "Zlatia". U Ciebie jest zupełnie inna sytuacja- szukasz małych drzew. Wg mnie cała uroda grujeczników polega na tym, że mają pokrój krzaczasty Ale jeśli Ci on nie odpowiada, wolisz bardziej kolumnowy jak grab fastigiata - piękne są też buki "Dawyck Gold" lub "Dawyck Purple", chociaż z pewnością graby są mniej kapryśne.

edit: przyszły mi do głowy jeszcze jarzęby - zobacz u Magdy70 (Ogród niby nowoczesny, ale...)
____________________
Agnieszka - DUŻY OGRÓD małej ogrodniczki
Wieloszka 10:28, 12 lis 2014


Dołączył: 11 paź 2011
Posty: 5742
Pszczelarnia napisał(a)
Piękny pokaz!

Aga, a ja mam plan posadzić go (klona) w eksponowanym. Szybko gubi liście, powiadasz. W sumie u mnie klony już dawno liści nie mają. No i mam dylemat.

Pszczółko, może w bardziej zacisznym miejscu dłużej utrzyma pięknie przebarwione liście. Myślę, że jego "zdrowotność" to wielki atut w Twoim ekologicznym ogrodzie.
____________________
Agnieszka - DUŻY OGRÓD małej ogrodniczki
Pszczelarnia 10:31, 12 lis 2014


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Tam jest przeciąg, nie utrzyma. Buk za masywny w to miejsce. A on musi wysłonić mi ciężarówkę. Mam dylemat.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies