Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » DUŻY OGRÓD małej ogrodniczki 1

Pokaż wątki Pokaż posty

DUŻY OGRÓD małej ogrodniczki 1

Pszczelarnia 14:08, 13 lis 2014


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Uwielbiam te rozmowy o drzewach. Klony są fajne - jak nie muszą nic zasłaniać. Te kwiatuszki wiosenne i pękanie pąków liściowych cudne. I ta zieleń.

Ja zawsze mam opory przed egzotycznymi drzewami. Czy teraz posadziłabym platana w swoim ogrodzie? Nie. To drzewo za bardzo definiuje mi przestrzeń.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Borbetka 17:18, 13 lis 2014


Dołączył: 04 lut 2012
Posty: 4506
Aga, zniknęły mi powiadomienia z Twojego wątku. Nie wiem czemu, a tu takie kolory zobaczyłam. Cudownie! Wielkie ogrody mają jednak zupełnie inny charakter. Trzeba na nie patrzeć innym okiem. Pokazuj więcej.
____________________
borówcowy wizytowka
Krys 20:29, 13 lis 2014


Dołączył: 16 lis 2011
Posty: 8145
Wieloszka napisał(a)





Aga ale dałaś czadu,Nie mogę się napatrzec na te kolorowe i niesamowicie dopracowane rabaty,a kolory teraz ech .. to zdjęcie z trzmieliną odgapię minimalizm a robi niesamowite wrażenie klonik tez muszę taki miec pozdrawiam
____________________
Krystyna - Hirutkowy raj:))
Wieloszka 21:23, 13 lis 2014


Dołączył: 11 paź 2011
Posty: 5742
Marzena2007 napisał(a)
Szukam tych laurowiśni i nigdzie ich nie mogę zidentyfikować!
Wszystko mi się podoba ale najbardziej stopniowanie kolorow wiśni umbraculifera.

No jakże moich cudnych laurowiśni nie możesz zidentyfikować!
Proszę, za sesleriami:





____________________
Agnieszka - DUŻY OGRÓD małej ogrodniczki
Wieloszka 21:29, 13 lis 2014


Dołączył: 11 paź 2011
Posty: 5742
Pszczelarnia napisał(a)
Uwielbiam te rozmowy o drzewach. Klony są fajne - jak nie muszą nic zasłaniać. Te kwiatuszki wiosenne i pękanie pąków liściowych cudne. I ta zieleń.

Ja zawsze mam opory przed egzotycznymi drzewami. Czy teraz posadziłabym platana w swoim ogrodzie? Nie. To drzewo za bardzo definiuje mi przestrzeń.

Dlatego właśnie niedawno dosadziłam kolejnego klona: Royal Red. Nie mam jak go pokazać, bo tuż po posadzeniu zgubił liście, ale mam nadzieję, że od przyszłego sezonu będzie mnie cieszył "od progu", bo rośnie na wprost drzwi wejściowych. Marzyłam o nim od dawna, ale trzeba było dużo naprzesadzać, żeby przygotować mu miejsce Cieszę się jak dziecko
Co do "egzotycznych" drzew - dla mnie nie są nimi platan, katalpa, czy inne, ale rzeczywiście u Ciebie jakoś trudno go sobie wyobrazić.
Jak wytężysz wzrok, to nowy klon ma na zdjęciu (z października) jeszcze parę listków:


____________________
Agnieszka - DUŻY OGRÓD małej ogrodniczki
Wieloszka 21:32, 13 lis 2014


Dołączył: 11 paź 2011
Posty: 5742
Borbetka napisał(a)
Aga, zniknęły mi powiadomienia z Twojego wątku. Nie wiem czemu, a tu takie kolory zobaczyłam. Cudownie! Wielkie ogrody mają jednak zupełnie inny charakter. Trzeba na nie patrzeć innym okiem. Pokazuj więcej.

Ty mi też zniknęłaś, ale Cię odnalazłam
Moje Danici w zeszłym roku bardzo odchorowały grzybowo cięcie, więc odpuściłam w tym sezonie, ale jak się napatrzyłam na Twoje idealne poduchy, to... tylko pora roku ratuje je przed sekatorem
Taaa, na wielki ogród trzeba patrzeć innym okiem, najlepiej przez różowe okulary
____________________
Agnieszka - DUŻY OGRÓD małej ogrodniczki
Wieloszka 21:36, 13 lis 2014


Dołączył: 11 paź 2011
Posty: 5742
Krys napisał(a)


Aga ale dałaś czadu,Nie mogę się napatrzec na te kolorowe i niesamowicie dopracowane rabaty,a kolory teraz ech .. to zdjęcie z trzmieliną odgapię minimalizm a robi niesamowite wrażenie klonik tez muszę taki miec pozdrawiam

Krysiu, ależ odgapiaj, jeśli tylko jest co - będę dumna
Mnóstwo osób zauroczyło się klonikiem, ale u nas w okolicy przez 2 ostatnie lata nie można było nigdzie go kupić - sprawdzałam regularnie dla znajomych. Dopiero latem tego roku pokazały się u Kulasa. Jest śliczny o każdej porze roku i bezproblemowy
____________________
Agnieszka - DUŻY OGRÓD małej ogrodniczki
Ewkakonewka 23:34, 13 lis 2014


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 5868


No początek już był wypasiony, a teraz to bezdechy łapię, ależ tu pięknie, jakby Ci tu powiedzieć..... będę nocowała u Ciebie parę razy jeszcze
____________________
Ewa Kopać, grabić, sadzić.... Lubię to!
jazzy 00:40, 14 lis 2014


Dołączył: 15 sie 2014
Posty: 8646
Wieloszka napisał(a)


O, bo ja właśnie planuje na wiosnę je (laurowisnie) posadzić Czy u Ciebie one przemarzaja gołe? Musisz je okrywac na zimę?
____________________
"w moim ogrodzie, gdzie czas leniwy..."
Wieloszka 09:01, 14 lis 2014


Dołączył: 11 paź 2011
Posty: 5742
Ewkakonewka napisał(a)

No początek już był wypasiony, a teraz to bezdechy łapię, ależ tu pięknie, jakby Ci tu powiedzieć..... będę nocowała u Ciebie parę razy jeszcze

Początek był... (jakiego słowa cenzuralnego by tu użyć...) eksperymentalny Nocuj, jeśli kcesz, tylko dooopki nie przemroź
____________________
Agnieszka - DUŻY OGRÓD małej ogrodniczki
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies