Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Nowoczesny, długi, wąski, różowo-biały

Pokaż wątki Pokaż posty

Nowoczesny, długi, wąski, różowo-biały

April 08:34, 15 mar 2023


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10280
No i się zaczęło
Ja generalnie słaba jestem w takim projektowaniu ale zdecydowanie jestem za skośnymi rabatami. To bardzo zmienia przestrzeń przy wąskiej działce. Podoba mi się pin Rojodziejowej

ps kąty mogą być 45 stopni lub falowane
https://pl.pinterest.com/pin/478929741635178456/
____________________
April April podbija las Mazowsze
Angelika95 18:08, 15 mar 2023


Dołączył: 24 wrz 2022
Posty: 1022
Mi podoba się ta wersja co większości - pokoje ogrodowe
____________________
Spełnianie marzeń - ogród czas start świętokrzyskie
Rojodziejowa 20:27, 15 mar 2023


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8672
Patrycja_KG_Lu napisał(a)

Trudno mi sobie to wyobrazić. Czy to coś takiego? https://pin.it/1ErlcXX


Nie, jeszcze nie to... może mi się to śniło?

Jak mnie olśni to może coś maźnę, tymczasem jeszcze słowo o tych skosach. Wg mnie, jeśli się je dobrze ustawi, to właśnie nie będzie tych skosów widać, jedynie prostokątne pokoje z roślinami na rabatach, które przy skosach stają się dość głębokie i wydaje mi się ciekawsze.
https://houblon.tumblr.com/image/615999837249372160

A z tych równoległych do budynku, to tutaj jest fajnie zaplanowane. I jest też właśnie ścieżka, która w zasadzie biegnie przez jedną wielką rabatę...
https://media.houseandgarden.co.uk/photos/6189458eb028fc86ce4883a9/master/w_1600,c_limit/unnamed.png
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Martka 20:35, 15 mar 2023


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Nie jestem za skosami, mnie męczy wzrok, gdy patrzę na rabaty tak biegnące, to jest dobre na moment i wydaje mi się bardzo wymagające w obsadzeniach, linie równoległe i prostopadłe więcej wybaczają. Ale to być może tylko w moim odbiorze tak jest. Warto w każdym razie rozważyć wszystkie opcje, aby wybrać z mocnym przekonaniem
Marcin89 06:05, 16 mar 2023


Dołączył: 18 gru 2012
Posty: 2545
Jestem ciekawy co ostatecznie zrobi Patrycja
____________________
Ogród na balkonie * Ogród w malinówkach Marcin
olciamanolcia 07:36, 16 mar 2023


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 7149
52x21.. całkiem sporo. Moja cała część rabatowa jest właśnie na szerokości 22 metrów po czym zaczyna sie skarpa. Śmiało możesz zrobić rabaty szerokości 3 a nawet 4 metrów,
Oddzieliłabym część gospodarczą czyli warzywnik, sad, przyszły garaż i "pierdzielnik" Męża np drzewami kolumnowymi (np graby, albo dęby)tak aby powstała zielona ściana ,a środkiem albo i nie środkiem byłoby wejście to tejże przestrzeni.

Rabaty w trójkatach-nie dla mnie-cieżko je osadzić i w przyszłości bedziesz miała takie wystające "zarosniete zęby "- oczywiście mowa o ogrodzie

Wstawię u siebie zdjęcie części rabatowej ogrodu -własnie na szerokości 22 metrów
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
Patrycja_KG_Lu 08:12, 16 mar 2023


Dołączył: 06 maj 2022
Posty: 2758
Agatorku, te dwie wąskie rabaty są nie do przeskoczenia, bo powstały na bazie wolnej przestrzeni między bramą garażową a wejściem. Wersja z trawami i czymś zimozielonym chyba byłaby w porządku.
____________________
Patrycja - tworzę ogród od podstaw - Nowoczesny, długi, wąski, różowo-biały (okolice Lublina)
Patrycja_KG_Lu 08:19, 16 mar 2023


Dołączył: 06 maj 2022
Posty: 2758
Podsumowując - przód działki zostaje taki jak na zamieszczonym wcześniej zdjęciu.
• żółte - RABATA KUCHENNA i WEJŚCIOWE
• fioletowe - RABATY FRONTOWE
• niebieski - RABATY NA PRZEDPŁOCIU (chyba do poszerzenia)
• różowy - RABATA WSCHODNIA i ZACHODNIA


____________________
Patrycja - tworzę ogród od podstaw - Nowoczesny, długi, wąski, różowo-biały (okolice Lublina)
olciamanolcia 08:28, 16 mar 2023


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 7149
Patrycja_KG_Lu napisał(a)
Podsumowując - przód działki zostaje taki jak na zamieszczonym wcześniej zdjęciu.
• żółte - RABATA KUCHENNA i WEJŚCIOWE
• fioletowe - RABATY FRONTOWE
• niebieski - RABATY NA PRZEDPŁOCIU (chyba do poszerzenia)
• różowy - RABATA WSCHODNIA i ZACHODNIA



Ja bym tę kuchenną i frontową pociągneła w prostokaty
Ale to Tobie ma sie podobać
Tu gdzie masz podjazd nie rób rabaty - bedzie cieżko manewrować autem. Wiem coś na ten temat



____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
Patrycja_KG_Lu 08:45, 16 mar 2023


Dołączył: 06 maj 2022
Posty: 2758
Wyjeżdżałam już spod pergoli kilkanaście razy - taka szerokość i kształt jest w porządku. Zostaje właśnie tam miejsce zaznaczone na różowo. Można by trawę tam zrobić, ale chyba lepiej rabatę, żeby było choć trochę symetrycznie do lewej strony.
____________________
Patrycja - tworzę ogród od podstaw - Nowoczesny, długi, wąski, różowo-biały (okolice Lublina)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies