Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Nowoczesny, długi, wąski, różowo-biały

Pokaż wątki Pokaż posty

Nowoczesny, długi, wąski, różowo-biały

Patrycja_KG_Lu 09:16, 16 mar 2023


Dołączył: 06 maj 2022
Posty: 2758
Rojodziejowa napisał(a)
[…]A z tych równoległych do budynku, to tutaj jest fajnie zaplanowane. I jest też właśnie ścieżka, która w zasadzie biegnie przez jedną wielką rabatę...
https://media.houseandgarden.co.uk/photos/6189458eb028fc86ce4883a9/master/w_1600,c_limit/unnamed.png

To jakby wziąć tego pina pod uwagę to może coś takiego?
____________________
Patrycja - tworzę ogród od podstaw - Nowoczesny, długi, wąski, różowo-biały (okolice Lublina)
Rojodziejowa 09:34, 16 mar 2023


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8661
A jak ze skalą? Możesz zrobić na tym planie kwadracik 1x1m?
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Patrycja_KG_Lu 09:39, 16 mar 2023


Dołączył: 06 maj 2022
Posty: 2758
A przyjąć przy rysowaniu większość rabat o szerokości 3m?
____________________
Patrycja - tworzę ogród od podstaw - Nowoczesny, długi, wąski, różowo-biały (okolice Lublina)
Rojodziejowa 09:49, 16 mar 2023


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8661
Te wzdłuż żywopłotów? Licząc bez żywopłotu? Możesz tak zrobić początkowo.
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
olciamanolcia 10:21, 16 mar 2023


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 7149
Patrycja_KG_Lu napisał(a)

To jakby wziąć tego pina pod uwagę to może coś takiego?


ta wersja jest fajna ale w tej części przed sadem zwiekszyłabym rabaty kosztem trawnika- chociaż te boczne
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
Patrycja_KG_Lu 15:49, 16 mar 2023


Dołączył: 06 maj 2022
Posty: 2758
Chciałam pierwotnie 21x26 m wykorzystać, ale jakoś mi nie wychodziły rabaty. Zrobiłam więc 21x30m. Strzałkami zaznaczyłam możliwe wyjścia z tarasu i skąd mam widok na tył działki. Innych okien na tej ścianie nie mam. Najgorszy problem mam w tej wersji z tym jak połączyć ścieżki i rabaty boczne z tyłem. Z lewej strony mam 2,85 m, a z prawej 5,40 (ale mąż coś przebąkuje o stawaniu autem na trawiastej ścieżce w celu umycia go).
____________________
Patrycja - tworzę ogród od podstaw - Nowoczesny, długi, wąski, różowo-biały (okolice Lublina)
Gruszka_na_w... 20:57, 16 mar 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
olciamanolcia napisał(a)


Ja bym tę kuchenną i frontową pociągneła w prostokaty
Ale to Tobie ma sie podobać
Tu gdzie masz podjazd nie rób rabaty - bedzie cieżko manewrować autem. Wiem coś na ten temat





Przemawia do mnie ta propozycja kształtu frontowych rabat. O wiele łatwiej będzie kosić trawiasty kawałek. Kosiarka ma kłopot z koszeniem trójkątnych zakończeń.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Wiolka5_7 22:04, 16 mar 2023


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20623
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


Przemawia do mnie ta propozycja kształtu frontowych rabat. O wiele łatwiej będzie kosić trawiasty kawałek. Kosiarka ma kłopot z koszeniem trójkątnych zakończeń.


Też myślałam o takim układzie, ale nie proponowałam ,bo ta rabata pod oknem już ma obrzeża
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Patrycja_KG_Lu 08:17, 17 mar 2023


Dołączył: 06 maj 2022
Posty: 2758
W nawiązaniu do mojego komentarza na jednym z wątków wrzucam „kuwety dla kota/krolika/chomika”, które kupiłam 2-3 lata temu za niewielkie pieniądze. Były tańsze niż te ogrodowe o podobnej grubości. Używam ich do trzymania w nich rozsad, podlewam potem siewki metodą od spodu, czyli wlewam wodę do kuwety do nasiąknięcia. Na dnie mają takie delikatne rowki.
____________________
Patrycja - tworzę ogród od podstaw - Nowoczesny, długi, wąski, różowo-biały (okolice Lublina)
Rojodziejowa 08:24, 17 mar 2023


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8661
Fajne. Niestety wydaje mi się, że te kuwety teraz kosztują kilkukrotnie więcej, jak wszystko zresztą.
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies