Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Nowoczesny, długi, wąski, różowo-biały

Pokaż wątki Pokaż posty

Nowoczesny, długi, wąski, różowo-biały

Patrycja_KG_Lu 16:23, 18 mar 2023


Dołączył: 06 maj 2022
Posty: 2753
Angelika95 napisał(a)
Rabata Miluni to mój typ, też będę ją robiła na froncie tylko w przyszłym roku. W ogóle Miluni ogród to pierwszy w którym się zakochałam na Ogrodowisku, niewiele gatunków, elegancko, pięknie.

Hakonechloa też mi się podoba, ale chyba zimą nie jest zbyt dekoracyjna, ale mogę się mylić

Wiesz może jaką Milunia miała szerokość tej rabaty? U siebie jak szeroko robisz?
____________________
Patrycja - tworzę ogród od podstaw - Nowoczesny, długi, wąski, różowo-biały (okolice Lublina)
LIDKA 18:14, 18 mar 2023


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 7310
Rabaty Miluni są piękne. To nie jest jej pierwszy ogród więc już wiedziała co i jak sadzic. Ona ma je tez na dobrej glebie i porzadnie zaściółkowane grubymi zrębkami takimi z worków jakby kawałkami drewna.

Jak ten styl Ci pasuje Patrycjo to tak zrób. Jak zobaczysz że roślinom jest wąsko, za mało ziemi itp to po prostu przesadzisz rośliny gdzie indziej. Miejsca Ci jeszcze długo nie braknie.
____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
pawel2806 18:47, 18 mar 2023


Dołączył: 04 mar 2014
Posty: 918
Pierwsze co pomyślałem widząc te twoje wąskie rabatki to sesleria jesienna po całości
____________________
N-ce Garden* The Bigger the N-cer**
Angelika95 18:59, 18 mar 2023


Dołączył: 24 wrz 2022
Posty: 1021
Patrycja_KG_Lu napisał(a)

Wiesz może jaką Milunia miała szerokość tej rabaty? U siebie jak szeroko robisz?


Pytałam Milunię o rabaty i ich wielkości, ale o tę akurat nie.

U siebie jeszcze mogę decydować, bo kostka będzie dopiero w przyszłym roku, więc o tej części będę myśleć za rok - zobaczę jak wyjdzie u Ciebie
____________________
Spełnianie marzeń - ogród czas start świętokrzyskie
Rojodziejowa 20:00, 18 mar 2023


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8661
Zaletą seslerii jest też to, że szybko rusza.

A pojawiło się tu słowo „nowoczesny” w odniesieniu do ogrodu i zastanawiam się, w jakim znaczeniu, bo bywa to rozumiane jako minimalistyczno-geometryczny, ale teraz często te nowoczesne ogrody są bardziej naturalistyczne niż minimalistyczne, zwłaszcza przy prostych formach budynków.

Seslerię można fajnie skomponować właściwie w każdej z powyższych opcji.
Może być to jednolite nasadzenie z cebulowymi na wiosnę, ale też podoba mi się w zestawie „lekkim” ze stipą i czymś kwitnącym np. 1. Szałwia lub 2.Gaura lub 3. Pajęcznicą liliowatą
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
anuska2507 20:14, 18 mar 2023


Dołączył: 02 kwi 2019
Posty: 2571
Sesleria szybko rusza, ale też nie wysiewa się, co mogłoby być kłopotliwe w przypadku ścieżek z kostki i kamienia. Dlatego uważałabym ze stipą w tym miejscu.
Dobrze będzie grać z krokusami - one są niezawodne, mnożą się i ze ścieżki będzie można je podziwiać z bliska
____________________
Ania - okolice Wrocławia Wymarzyłam sobie wrzosowisko
Rojodziejowa 20:18, 18 mar 2023


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8661
To fakt. Stipa w ścieżce zaraz by była. Cholera najlepiej mi się wysiewała w żwirze.

A miedzy płytami w ścieżce masz/będziesz mieć kamień?
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
anuska2507 20:24, 18 mar 2023


Dołączył: 02 kwi 2019
Posty: 2571
Jest tam kamień. Na 25 str. jest zdjęcie.
____________________
Ania - okolice Wrocławia Wymarzyłam sobie wrzosowisko
Patrycja_KG_Lu 21:14, 18 mar 2023


Dołączył: 06 maj 2022
Posty: 2753
Macie może zdjęcia tej seslerii jesiennej w danych porach roku jak wygląda? Cieżko znaleźć zdjęcia w necie jak się prezentuje poza kwitnieniem. Na jaki kolor przebarwiają się liście jesienią?
____________________
Patrycja - tworzę ogród od podstaw - Nowoczesny, długi, wąski, różowo-biały (okolice Lublina)
Marcin89 21:16, 18 mar 2023


Dołączył: 18 gru 2012
Posty: 2537
Ja zaś nie wiem jak wyglądają ciemierniki o różnych porach roku. Ale już jestem chory na nie☺️

Patrycja kupujemy seslerię? Miałem mieć 5 gatunków trawiastych, a już kombinuję.
____________________
Ogród na balkonie * Ogród w malinówkach Marcin
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies