Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Nowoczesny, długi, wąski, różowo-biały

Pokaż wątki Pokaż posty

Nowoczesny, długi, wąski, różowo-biały

Gruszka_na_w... 21:24, 18 mar 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Patrycja_KG_Lu napisał(a)
Macie może zdjęcia tej seslerii jesiennej w danych porach roku jak wygląda? Cieżko znaleźć zdjęcia w necie jak się prezentuje poza kwitnieniem. Na jaki kolor przebarwiają się liście jesienią?


Zajrzyj do ogrodu Asi/ Margerytki

Ostatnio pokazywała rabatę z sesleriami w trakcie całego roku.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
anuska2507 22:43, 18 mar 2023


Dołączył: 02 kwi 2019
Posty: 2571
U mnie widać tutaj:
https://www.ogrodowisko.pl/watek/9767-wymarzylam-sobie-wrzosowisko?page=99
____________________
Ania - okolice Wrocławia Wymarzyłam sobie wrzosowisko
Patrycja_KG_Lu 22:51, 18 mar 2023


Dołączył: 06 maj 2022
Posty: 2754
Dziękuję Haniu za bardzo konkretne przekierowanie do odpowiedzi na moje pytanie.

Marcin - pewności jeszcze nie mam. W moim subiektywnym uczuciu to sesleria ładnie wygląd jak jest „w masie” - tak jak u Margerytki. Nie wiem czy zadowalający efekt by można osiągnąć przy mojej mini rabatce. Mam wrażenie, że jej kłosy są takie delikatne i malutkie, nie przewieszają się.

Kuszą mnie cały czas rozplenice japońskie. Dają taki przewieszający się, fontannowy widok. Rozumiem argumenty Agatorki i Hani o wielkości samej rośliny i bryły korzeniowej. W związku z tym odmianę Hameln chętnie umieszczę w innym miejscu w ogrodzie, bo przypadła mi do gustu.

Co powiecie na rozplenice japońską ‚Moudry’? Wg. opisu jaki znalazłam: […] dorosłe, rozrośnięte rozplenice japońskie 'Moudry' osiągają do 70 cm wysokości (podczas kwitnienia) i podobną szerokość.

Edit: zauważyłam przed chwilą, że rozplenica japońska VIRIDESCENS ma w opisie szerokość docelową 60 cm.
____________________
Patrycja - tworzę ogród od podstaw - Nowoczesny, długi, wąski, różowo-biały (okolice Lublina)
Patrycja_KG_Lu 23:55, 18 mar 2023


Dołączył: 06 maj 2022
Posty: 2754
Rojodziejowa napisał(a)
[…]
A pojawiło się tu słowo „nowoczesny” w odniesieniu do ogrodu i zastanawiam się, w jakim znaczeniu, bo bywa to rozumiane jako minimalistyczno-geometryczny, ale teraz często te nowoczesne ogrody są bardziej naturalistyczne niż minimalistyczne, zwłaszcza przy prostych formach budynków.

Chciałabym z nowoczesności wziąć do tego ogrodu kilka cech: linie rabat proste (bez falbanek, kół), stonowane kolory (unikam żółtego, mocno czerwonego itp.), ograniczona liczba gatunków (może nie super drastycznie, ale jednak), powtarzanie niektórych roślin na innych rabatach, nowoczesne elementy wodne, proste formy mebli ogrodowych, pergole, jeśli trafi się jakaś rzeźba to nie będzie to anioł, a jakaś abstrakcja.
____________________
Patrycja - tworzę ogród od podstaw - Nowoczesny, długi, wąski, różowo-biały (okolice Lublina)
AnnaCh 00:58, 19 mar 2023


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
Ha, ha, wychodzi, że mój ogród mieści się w Twoim opisie, jedyna różnica, że ja mam koła, ale już nie fale, zamiast linii prostych. Ta Moundry chyba też mimo opisu rośnie spora. A jakby posadzić Little Bunny? One mniejsze, można by je nie sądzić w linii prostej, tylko nieregularnie i do tego np. szałwia Deep blue plus jakieś małe zimozielone kulki?
____________________
Ania - Malutki pod lasem
Patrycja_KG_Lu 01:34, 19 mar 2023


Dołączył: 06 maj 2022
Posty: 2754
AnnaCh napisał(a)
Ha, ha, wychodzi, że mój ogród mieści się w Twoim opisie, jedyna różnica, że ja mam koła, ale już nie fale, zamiast linii prostych. Ta Moundry chyba też mimo opisu rośnie spora. A jakby posadzić Little Bunny? One mniejsze, można by je nie sądzić w linii prostej, tylko nieregularnie i do tego np. szałwia Deep blue plus jakieś małe zimozielone kulki?

Czyli coś podobnego jak u Nawigatorki? U niej chyba też szałwia była pomiędzy trawami i zimozielonymi.
Właśnie oglądam zdjęcia Little Bunny i Little Boy.
____________________
Patrycja - tworzę ogród od podstaw - Nowoczesny, długi, wąski, różowo-biały (okolice Lublina)
Makao 06:23, 19 mar 2023


Dołączył: 13 lut 2023
Posty: 4311
A widziałaś ogród Oli z Moja codzienność? Ona przerabiała swoje ogród z takiego z falami na nowoczesny. Do tego ma piękne nowoczesne oczko wodne ze ścianą wodną.

Tu wizytówka
https://www.ogrodowisko.pl/watek/6398-wizytowka-moja-codziennosc
____________________
Ania - Zapraszam do wątku Anna i Ogród - moja droga do ideału + będzie się tworzyć Wizytówka - Anna i Ogród
Wiolka5_7 07:00, 19 mar 2023


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20621
Tam masz cały dzień słońce? Bo sesleria jesienna, aby się wybarwiła latem na limonkowo,potrzebuje słonecznego miejsca i u ubogiej ,bardziej suchej gleby

Też ją polecam jakby co,bo w tej chwili już ma spory zielony przyrost a np. hakonechloa jeszcze zero.Do tego sesleria nie śmieci zimą ,a hakonechloa tak
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Marcin89 08:49, 19 mar 2023


Dołączył: 18 gru 2012
Posty: 2539
Patrycja_KG_Lu napisał(a)
Dziękuję Haniu za bardzo konkretne przekierowanie do odpowiedzi na moje pytanie.

Marcin - pewności jeszcze nie mam. W moim subiektywnym uczuciu to sesleria ładnie wygląd jak jest „w masie” - tak jak u Margerytki. Nie wiem czy zadowalający efekt by można osiągnąć przy mojej mini rabatce. Mam wrażenie, że jej kłosy są takie delikatne i malutkie, nie przewieszają się.

Kuszą mnie cały czas rozplenice japońskie. Dają taki przewieszający się, fontannowy widok. Rozumiem argumenty Agatorki i Hani o wielkości samej rośliny i bryły korzeniowej. W związku z tym odmianę Hameln chętnie umieszczę w innym miejscu w ogrodzie, bo przypadła mi do gustu.

Co powiecie na rozplenice japońską ‚Moudry’? Wg. opisu jaki znalazłam: […] dorosłe, rozrośnięte rozplenice japońskie 'Moudry' osiągają do 70 cm wysokości (podczas kwitnienia) i podobną szerokość.

Edit: zauważyłam przed chwilą, że rozplenica japońska VIRIDESCENS ma w opisie szerokość docelową 60 cm.
Jest jeszcze rozplenica japońska Little Bunny, podają wysokość i szerokość 45 cm

A tutaj mam mieszane uczucia, pierwszą rozplenicę kupiłem ze 2 lata temu i mało kwitła, drobne kłosy. Myślę sobie, że to chyba przez gorsze warunki glebowe... Rozmnożyłem na kilka sztuk i w innym miejscu więcej już kłosów było. Ale faktycznie kępy takie mniejsze. Pewnie sam mam odmianę Little Bunny, a już się pogubiłem co było na tabliczce w szkółce Jest drobna.

EDIT:
Nie zauważyłem, że już był temat Little Bunny
____________________
Ogród na balkonie * Ogród w malinówkach Marcin
Rojodziejowa 09:22, 19 mar 2023


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8661
Wiolka5_7 napisał(a)
Tam masz cały dzień słońce? Bo sesleria jesienna, aby się wybarwiła latem na limonkowo,potrzebuje słonecznego miejsca i u ubogiej ,bardziej suchej gleby

Też ją polecam jakby co,bo w tej chwili już ma spory zielony przyrost a np. hakonechloa jeszcze zero.Do tego sesleria nie śmieci zimą ,a hakonechloa tak


Wiolu, a kiedy rusza u Ciebie hakone?
Bo pomyślałam też o tej trawie, którą ja kupiłam przez artykuł Jankosi, a że to trzcinnik, to wydawało mi się, że ruszy wcześniej niż hakone, ale jest napisane, że dopiero w połowie kwietnia i może to będzie niewiele wcześniej niż hakone.
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies