Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy iglaste » Świerk serbski - Picea omorika

Pokaż wątki Pokaż posty

Świerk serbski - Picea omorika

patrycja_roz... 07:27, 09 kwi 2016

Dołączył: 28 kwi 2012
Posty: 20
PORATUJCIE! jesienią ub roku zasadziłam 3 świerki serbskie. Teraz zasilając tuje obok nich podsypałam im tez nawozu bo w szkolce nikt nie wspominał ze one maja odmienne wymagania niżli większośc iglakow a ja dopiero teraz trafiłam na wątek, o ja głupia! i co teraz ??? nawoz przemieszany z ziemią
Joanna___ 10:33, 09 kwi 2016

Dołączył: 02 lip 2012
Posty: 452
A podlałaś i nawóz się rozpuścił? Jeśli tak to duuużo teraz podlewaj,żeby go rozcieńczyć.Jeśli nadal leżą granulki wymień wierzchnią warstwę ziemi i też podlewaj.
____________________
Joanna___ 10:36, 09 kwi 2016

Dołączył: 02 lip 2012
Posty: 452
Na pocieszenie:nawet w niektórych "ogrodniczych" sprzedawcy nie wiedzą w jaką ziemię,jakie nawozy dla serba
____________________
kristi 11:06, 09 kwi 2016


Dołączył: 05 paź 2015
Posty: 12
Pozdrawiam.
Potrzebuję porady co lepiej się sprawdzi jodła balsamiczna czy świerk serbski na:
- słonecznym stanowisku,
- gleba zbita gliniasta i wilgotna,
- wysoki poziom wód gruntowych

Czytałam oczywiście opisy wymagań dla obu roślin, ale poradniki to jedno a praktyczne podpowiedzi to drugie

I jeszcze pytanie, które z tych drzew w naszych warunkach urośnie większe (wyższe i szersze)?

____________________
Mirka 11:08, 09 kwi 2016


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
Joanna___ napisał(a)
Na pocieszenie:nawet w niektórych "ogrodniczych" sprzedawcy nie wiedzą w jaką ziemię,jakie nawozy dla serba
Jakie nawozy i ziemia dla Serbów najlepsze
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
kristi 10:04, 12 kwi 2016


Dołączył: 05 paź 2015
Posty: 12
Ponawiam pytanie o to czy świerk serbski poradzi sobie na:
- słonecznym stanowisku,
- gleba zbita gliniasta i wilgotna,
- wysoki poziom wód gruntowych

Chciałam teraz kupić i posadzić, ale po ostatnich intensywnych opadach, jak kopię dół, to momentalnie zapełnia się wodą. Dramat, przecież nie mogę rośliny wrzucić do dołu z wodą... Poczekam aż woda opadnie, ale przecież takie okresowe zalewanie będzie występować cały czas. Jakie drzewo iglaste to zniesie? Tracę nadzieję na te serby




____________________
KasiaW76 14:44, 12 kwi 2016


Dołączył: 13 sty 2015
Posty: 1889
Danusiu idac za twoja rada przesadzila serby w odleglosci 1,5 metra od betonowego ogrodzenia oraz 1,5 metra od siebie...

Pozostalo mi jeszcze 17 serbow do posadzenia

Wczoraj w urzędzie miasta w wydziale "zieleni" zalatwiajac wycinke 3 brzoz Pani sie przeraziła slyszac o 20 nasadzeniach serbow. Poinformowała mnie tylko, ze maja duzy system korzeniowy i sa potezne aby sie z tym liczyla Coz bedzie co ma byc

Danusia jak cos to otworz ksiazke skarg i zazalen bo bedziemy wszystkich zdziwionych i przeciwnikow do ciebie kierowac

Patrzac od prawej sa juz 3 serby i beda one az do lewej strony do "warzywniaka" Sadze, ze bedzie im tam dobrze. Niestety po drodze mam 2 lipy ehhh i nie wiem co robic z nimi...



____________________
Kasia - Uczę się być „ogrodniczką„ więc popełniam błędy!
tomgroch 20:32, 12 kwi 2016

Dołączył: 14 mar 2012
Posty: 508
kristi napisał(a)
Ponawiam pytanie o to czy świerk serbski poradzi sobie na:
- słonecznym stanowisku,
- gleba zbita gliniasta i wilgotna,
- wysoki poziom wód gruntowych

Chciałam teraz kupić i posadzić, ale po ostatnich intensywnych opadach, jak kopię dół, to momentalnie zapełnia się wodą. Dramat, przecież nie mogę rośliny wrzucić do dołu z wodą... Poczekam aż woda opadnie, ale przecież takie okresowe zalewanie będzie występować cały czas. Jakie drzewo iglaste to zniesie? Tracę nadzieję na te serby






Żadne z wymienionych drzew nie urośnie. W takich warunkach to da radę metasekwoja lub cypryśnik błotny, ewentualnie olcha. Po pierwsze trzeba teren zdrenować, po drugie zlikwidować matę i ściółkę bo to problem pogłębia.
____________________
Ogród Kasi i Tomka z Radkowa
Gardenarium 07:56, 13 kwi 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
KasiaW76 napisał(a)
Danusiu idac za twoja rada przesadzila serby w odleglosci 1,5 metra od betonowego ogrodzenia oraz 1,5 metra od siebie...

Pozostalo mi jeszcze 17 serbow do posadzenia

Wczoraj w urzędzie miasta w wydziale "zieleni" zalatwiajac wycinke 3 brzoz Pani sie przeraziła slyszac o 20 nasadzeniach serbow. Poinformowała mnie tylko, ze maja duzy system korzeniowy i sa potezne aby sie z tym liczyla Coz bedzie co ma byc

Danusia jak cos to otworz ksiazke skarg i zazalen bo bedziemy wszystkich zdziwionych i przeciwnikow do ciebie kierowac

Patrzac od prawej sa juz 3 serby i beda one az do lewej strony do "warzywniaka" Sadze, ze bedzie im tam dobrze. Niestety po drodze mam 2 lipy ehhh i nie wiem co robic z nimi...





I bardzo dobrze. Nie są potężne. Potężne to są świerki kłujące. Nie mam zamiaru niczego otwierać, ale skoro taka ciąży na mnie odpowiedzialność to przestanę radzić i będę karłowe drzewka polecać Nie mam zamiaru za nic odpowiadać, radzę tak, jak mi doświadczenie pozwala. Zapytaj pani ile świerków serbskich posadziła w życiu.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Mirka 08:17, 13 kwi 2016


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
Ja będę sadzić na żywopłot swierki serbskie waśnie za radą twoją Danusiu o takie na razie na przechowalniku rosną na jesieni 25 szt.w rządku posadzę. Nie bój się i posadź serby bo Danusia zawsze od serca radzi Danuś pozdrawiam
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies