Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Ewy :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Ewy :)

Pszczelarnia 16:49, 20 mar 2014


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Żar południa się leje, oleandry kwitną, figopodobne rosną, a róże mają się i tak znakomicie. Tak jest u Ciebie. Sztuką jest tworzenie takiego klimatu w ogrodzie.

____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
AniaDS 00:22, 21 mar 2014


Dołączył: 25 sty 2011
Posty: 5078
Ewuniu, wiosna piękna, ta łączka krokusów to juz chyba kilkuletnia, taka zwarta i gęsta?
____________________
Ania i róże i cała reszta :)
Eve 12:23, 21 mar 2014


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 1128
magdaB napisał(a)
Ewo bardzo dziękuje za odwiedziny
Wpadłam z rewizytą i..? padłam...z powodu róż oczywiście. Są piękne! Ale to słyszysz pewnie od wszystkich. I słusznie. Niesamowita kolekcja.
A zdjęcie kwaśnej rabaty z perspektywy furtki z cegły... myślałam że to pocztówka

Wszelkie rady dla początkującego ogrodnika mile widziane

Witaj Madziu, dziękuję za odwiedziny i miłe słowa Jeśli tylko będę miała się czym podzielić, w sensie porad to zawsze chętnie to robię Pytaj a postaram się pomóc, ale najwięcej wiem o roślinach, które rosną, lub rosły w moim ogrodzie
____________________
ogród Ewy
Eve 12:26, 21 mar 2014


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 1128
Mirella napisał(a)
Ewo, z ogromną przyjemnością obejrzałam Twój wątek, to co zobaczyłam zachwyciło mnie bardzo, bardzo lubię taki romantyczny klimacik, jestem również miłośniczką róż, mam ich sporo jak na moje warunki, ale wciąż mam nowe pragnienia związane z różami. Zamówiłam kolejne cztery już nie mogę się doczekać kiedy zakwitnąogród zachwyca.


Witaj Mirello

Ja też lubię bardzo romantyczne klimaty, różanych chciejstw mam mnóstwo, ale gdzie je wcisnąć? Ogród musi mieć też trochę innych roślin, które przyciągają wzrok wtedy gdy róże nie kwitną Jestem ciekawa co zamówiłaś, wdepnę do Ciebie pooglądać.
____________________
ogród Ewy
Eve 12:34, 21 mar 2014


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 1128
gierczusia napisał(a)
Ewcia .. Poproszę o dawkowanie kwasu ortofosforowego

Ściskam .. I miłego tygodnia


Elu, posiadłam wiedzę Kwas ortofosforowy dawkujemy ostrożnie bo jest bardzo silny, 1 cm3 na 10 litrów wody. Jest bezpieczny dla kwaśnolubnych w tej dawce, podlewamy raz na tydzień od wiosny do jesieni, oczywiście sprawdzamy ph, jak jest Ok, to nie ma potrzeby podlewać.
Dzięki temu kwasowi uratowałam moją magnolię Susan, która szykowała się do zejścia
U mnie podłoże jest bardzo zasadowe i stosowanie innych środków do zakwaszania gleby powodowało zasolenie. Stosujemy więc tylko kwas i dolistnie chelat żelaza, lub florowit z żelazem lub magiczną siłę. Jak ph jest ok można lać chelat do ziemi, rozpuszczony oczywiście, stosujemy wtedy gdy widać chlorozę na liściach ( żółkną, wyraźnie widać, że są niedożywione)

Uwaga - KWAS ORTOFOSFOROWY trzymać schowany i oznakowany dobrze ! Z daleka od dzieci i jednostek rozkojarzonych ( mąż chowa przede mną )
____________________
ogród Ewy
Eve 12:58, 21 mar 2014


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 1128
Irenko cisy piękne są Dzięki za fotki, widziałam złotego cisa ciętego w kulkę, pięknie wygląda! Dodaje koloru w ogrodzie

Hortensję obiecałam, masz jak w banku Zdjęcia już szukam .. mam

To pierwsze to czerwiec, widać, że wielka jest. To ta z lewej strony, z prawej ogrodowa, przed ciemiernik korsykański. Mocno ją ostatnio przycinałam i wycięłam wiele starych pędów, ale kwiaty ma ładne, koronkowe



Tu widać jak kwitnie, w zeszłym roku trochę przymarzła więc kwiaty są tylko z jednej strony




____________________
ogród Ewy
Eve 13:00, 21 mar 2014


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 1128
Pszczelarnia napisał(a)
Żar południa się leje, oleandry kwitną, figopodobne rosną, a róże mają się i tak znakomicie. Tak jest u Ciebie. Sztuką jest tworzenie takiego klimatu w ogrodzie.



Witaj Ewuniu Miło mi, że mnie odwiedziłaś, ja też do Ciebie zaglądam po cichutku

Dzięki za miłe słowa, w ogrodzie sadzę to co lubię i to co pachnie, pszczółek mam też dużo

____________________
ogród Ewy
Eve 13:06, 21 mar 2014


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 1128
AniaDS napisał(a)
Ewuniu, wiosna piękna, ta łączka krokusów to juz chyba kilkuletnia, taka zwarta i gęsta?


Aniu, ta "łączka" jak to ślicznie określiłaś ma już chyba 5 lat, jakoś mało mam krokusów i słabo się rozrastają.
Tak szybko wszystko się rozwija, że krokusy właściwie już przekwitają.




____________________
ogród Ewy
Eve 13:13, 21 mar 2014


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 1128
Wiatr sprzed kilku dni powalił mój ulubiony biały bez.... Ciekawe, że nic innego się nie połamało..
Patrząc na korzenie tego drzewa podejrzewam, że coś z nim było nie tak, ten system korzeniowy jakiś marniutki. Szkoda, że drzewo padło przed kwitnieniem....





Ładny kiedyś był..



____________________
ogród Ewy
Milka 13:19, 21 mar 2014


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Ta hortensja cudowna, liczę na ciebie tak jej mocno pożądam
ale szkoda mi tego bzu, taki piękny był i ten pokrój, obejrzałaś korzenie, co się mogło stać?
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies