Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Ewy :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Ewy :)

Milka 12:32, 24 lut 2014


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Ale piękne zdjęcia! moim zdaniem może na równo uciąć, powstanie taki mur naturalny?
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Mirella 15:44, 24 lut 2014


Dołączył: 24 sty 2014
Posty: 4088
Eve napisał(a)
Podziałałam dzisiaj w ogrodzie Jestem troszkę zmęczona ale zachwycona, wreszcie trochę ruchu
Grabiłam liście i suche gałązki tui, ależ tego natrzepał wiatr! Ale jeszcze więcej jest w środku! Ostatnio czyściłam je solidnie 2 lata temu, teraz wydaje się że z 1 będzie worek suchych gałązek!
Czy wy też je czyścicie? A może sobie odpuścić
Cebulowe wychodzą, tak jak u wszystkich. Szaleństwo jest na różach, bałam się co z nimi bedzie po mrozach, ale zmarzły tylko stare liście i te nowe malutkie, które cichaczem urosły w styczniu.
Wszystkie róże mają nabrzmiałe pąki liściowe, niektóre mają już zalążki liści, coś niesamowitego!!
Właściwie to powinnam je ciąć.. hmm jeszcze się zastanowię. Ziemia u mnie już dawno rozmarznięta.
Jak dalej będzie tak ciepło jak zapowiadają to za tydzień bez będzie miał małe listki, nabrzmiały też pąki na oliwniku.Azalie nie zrzuciły liści wcale, poza wielkokwiatowymi oczywiście.
Trochę martwię się o glicynię, która miała już nabrzmiałe pączki przed mrozami, wyglądają na zmarznięte

Wspomnienie lata To mój ulubiony widoczek


Przyszłam się przywitać
Patrząc na to zdjęcie wyobrażam sobie że leżę w gaju oliwnym rozgrzanym południowym słońcem.
____________________
Co się stało kwiatom...czemu zwiędły dziś... Storczyki
Eve 15:58, 03 mar 2014


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 1128
Irenko, Mirello dziękuję za odwiedziny

U mnie też wiosna szaleje! Wczoraj było tak ciepło i słonecznie, że w krótkim rękawku ścinałam róże Zapisuję, żeby zapamiętać! 2gi marca


bez lada moment będzie miał liście, na zdjęciu widać jakie cudne niebo było









____________________
ogród Ewy
Milka 16:40, 03 mar 2014


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Ale masz wiosnę! niebo piękne, ja też tylko w bluzie pracowałam, ale na koniec ledwo nogi ciągnęłam, tak mnie bolało tu i ówdzie
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Sonka 16:42, 03 mar 2014


Dołączył: 29 lut 2012
Posty: 2267
Eve napisał(a)
Irenko, Mirello dziękuję za odwiedziny

U mnie też wiosna szaleje! Wczoraj było tak ciepło i słonecznie, że w krótkim rękawku ścinałam róże Zapisuję, żeby zapamiętać! 2gi marca


bez lada moment będzie miał liście, na zdjęciu widać jakie cudne niebo było


śliczności







____________________
Ogrodowa terapia - ogród z periodycznym przesadzaniem pozdrawiam Krysia
Bogdzia 17:39, 03 mar 2014


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Piękne kwiatki już zakwitły u Ciebie a thuje tak bym cięła żeby wyrównac do najniższej, chyba ze chcesz miec wysoki zywopłot to na takiej wysokości jaką chcesz miec a najnizsze niech dorastają. Nie czekaj z cięciem za długo bo potem główny pęd gruby i trudno go ściąc.Pozdrawiam serdecznie.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Mala_Mi 18:16, 03 mar 2014


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Jak zetniesz tuje, to namiastka cyprysów.. pójdzie sie trąbić

Ewuś.. mam tak gęsto naćpane na rabatach, że tam jednej cebulki nie wciśnie..... i w dodatku piętrowo... wiesz ile tego mam
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Eve 11:08, 08 mar 2014


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 1128
Witam Piękne Panie

Cudowna pogoda, słońce ani jednej chmurki

No przytnę te moje tuje, aczkolwiek niechętnie Jakby wszystkie zimy były takie to można cyprysy sadzić

Miłego dnia Wam życzę i pędzę do ogrodu!

Bez kobiety nie da rady!


____________________
ogród Ewy
gierczusia 11:45, 08 mar 2014


Dołączył: 05 gru 2012
Posty: 18678
Eve napisał(a)

Miedzianem pryskamy wszystkie rośliny, ważne, żeby nie miały jeszcze liści.
No południowa ściana rewelacyjna dla figi i jaśminów, róże się mogą piec i szkoda żeby szybko przekwitały.

Ale Ania Ty masz taki wielki ogród, na pewno miejsce znajdziesz, może w jakąś iglakową rabatę? Róże bardzo ładnie wyglądają na tle ciemnej zieleni, koleżanka ma tak upchanych kilkanaście róż w różnych miejscach w ogrodzie, wyglądają świetnie i bardzo im pasują te miejsca.


Dżizasss .. Miedzian ??

A mówicie ,źe mi się róże ugotują na południowej stronie ??
____________________
Ela- ogród pod lasem w sercu aglomeracji CFS 2014 / cz.I / Ogród w sk.mikro cz.II a obecnie Mikro ogród-pączkowanie
gierczusia 11:45, 08 mar 2014


Dołączył: 05 gru 2012
Posty: 18678
Ze zdjątka to się zdrowo uhihrałam ... Ps..nie wiem , jak to się pisze
____________________
Ela- ogród pod lasem w sercu aglomeracji CFS 2014 / cz.I / Ogród w sk.mikro cz.II a obecnie Mikro ogród-pączkowanie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies