Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Ewy :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Ewy :)

Eve 17:10, 22 lut 2014


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 1128
Podziałałam dzisiaj w ogrodzie Jestem troszkę zmęczona ale zachwycona, wreszcie trochę ruchu
Grabiłam liście i suche gałązki tui, ależ tego natrzepał wiatr! Ale jeszcze więcej jest w środku! Ostatnio czyściłam je solidnie 2 lata temu, teraz wydaje się że z 1 będzie worek suchych gałązek!
Czy wy też je czyścicie? A może sobie odpuścić
Cebulowe wychodzą, tak jak u wszystkich. Szaleństwo jest na różach, bałam się co z nimi bedzie po mrozach, ale zmarzły tylko stare liście i te nowe malutkie, które cichaczem urosły w styczniu.
Wszystkie róże mają nabrzmiałe pąki liściowe, niektóre mają już zalążki liści, coś niesamowitego!!
Właściwie to powinnam je ciąć.. hmm jeszcze się zastanowię. Ziemia u mnie już dawno rozmarznięta.
Jak dalej będzie tak ciepło jak zapowiadają to za tydzień bez będzie miał małe listki, nabrzmiały też pąki na oliwniku.Azalie nie zrzuciły liści wcale, poza wielkokwiatowymi oczywiście.
Trochę martwię się o glicynię, która miała już nabrzmiałe pączki przed mrozami, wyglądają na zmarznięte

Wspomnienie lata To mój ulubiony widoczek
____________________
ogród Ewy
Madzenka 20:41, 22 lut 2014


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Moje austinki najbardziej nabrzmiałe, aż się nie mogłam opanować aby je delikatnie przyciąć.....
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Milka 22:22, 22 lut 2014


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Ewa, cudownie
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Eve 10:14, 23 lut 2014


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 1128
Marzena2007 napisał(a)
Moje austinki najbardziej nabrzmiałe, aż się nie mogłam opanować aby je delikatnie przyciąć.....


Ja też I zastanawiam się czy mocniej ich nie przyciąć. Patrząc na nie widzę, że oprysk miedzianem jest konieczny w przyszłym tygodniu!

Widziałaś Othella, którego pokazałam Ci na poprzedniej stronie?
____________________
ogród Ewy
Eve 10:23, 23 lut 2014


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 1128
irena_milek napisał(a)
Ewa, cudownie


Dzięki to jest to co misie lubią najbardziej
Zresztą to też






____________________
ogród Ewy
Mala_Mi 16:04, 23 lut 2014


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Notuję w pamięci.. oprysk miedzianem...

Na ścianę domu nie za bardzo jak mam dać róże... chyba, że na południową.... ale tu sie ugotują
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Eve 17:05, 23 lut 2014


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 1128
Mala_Mi napisał(a)
Notuję w pamięci.. oprysk miedzianem...

Na ścianę domu nie za bardzo jak mam dać róże... chyba, że na południową.... ale tu sie ugotują

Miedzianem pryskamy wszystkie rośliny, ważne, żeby nie miały jeszcze liści.
No południowa ściana rewelacyjna dla figi i jaśminów, róże się mogą piec i szkoda żeby szybko przekwitały.

Ale Ania Ty masz taki wielki ogród, na pewno miejsce znajdziesz, może w jakąś iglakową rabatę? Róże bardzo ładnie wyglądają na tle ciemnej zieleni, koleżanka ma tak upchanych kilkanaście róż w różnych miejscach w ogrodzie, wyglądają świetnie i bardzo im pasują te miejsca.

____________________
ogród Ewy
Sebek 17:26, 23 lut 2014


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Jak patrzę na te zdjęcia powyżej to przypomina mi się lato - ale na południu Europy Pięknie
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Pola 17:29, 23 lut 2014


Dołączył: 27 sty 2012
Posty: 4455
Oj jak ja kocham takie południowe klimaty, chcę wakacje...
O miedzianie zakodowałam....
____________________
Jola Nowa ogrodniczka prosi o pomoc. || Ogrodniczka i jej mały ogródeczek.
Eve 17:39, 23 lut 2014


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 1128
Sebek napisał(a)
Jak patrzę na te zdjęcia powyżej to przypomina mi się lato - ale na południu Europy Pięknie

Sebku, dziękuję za odwiedziny, uwielbiam takie klimaty

Może podpowiecie mi na jakiej wysokości przyciąć te tuje? Zamysł był taki, że miały robić za cyprysy, hahaha ale daleko im do tego


Witaj Polu, do wakacji już nie tak daleko
____________________
ogród Ewy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies