Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Kolorowy ogród na piasku

Pokaż wątki Pokaż posty

Kolorowy ogród na piasku

brysia 14:45, 25 wrz 2013


Dołączył: 24 maj 2013
Posty: 220
Czytam i czytam i zachwycam się coraz bardziej!

Wyczytałam, że od strony bagiennej nie masz ogrodzenia, jak to robisz, że sarny nie obgryzają ci kwiatów? Nie podchodzą pod dom?
Ja mam troszkę podobny teren, zaraz za płotem lasek z potokiem, a za potokiem podmokła łąka (idealna na staw, podobno kilkadziesiąt lat temu tam był), niestety łąka sąsiada. Też chętnie bym się nie odgradzała od tego lasku, ale sarny wygryzają wszystko. niedługo będę tam sadziła brzozowy zagajnik i będę musiała go odgrodzić, przynajmniej na kilka lat, aż brzózki podrosną, chyba, że masz jakiś odstraszacz sarenek?
____________________
Ogród przy potoku , Ogród przy potoku- reorganizacja, projekty
popcorn 15:19, 25 wrz 2013


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Viva, piękne fotki, cudnie!! pozdrawiam!
____________________
Mój nowy ogródek
AgnieszkaW 16:02, 25 wrz 2013

Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 10749
Vivo, spacerowałam dzisiaj po Twoim ogrodzie, jestem pełna zachwytu, cudnie uchwyciłaś piękno roślin, proszę o więcej fotek. Serdeczne pozdrowienia zostawiam
____________________
Agnieszka Jurajski Ogród *** Wizytówka
Magda_z_Chrz... 09:02, 26 wrz 2013


Dołączył: 20 wrz 2013
Posty: 87
Wita się nowa wielbicielka Twojego ogrodu! Niewiele wątków zdążyłam przeczytać, bo jestem na forum dopiero od kilku dni, ale bardzo się cieszę, że już udało mi się natrafić na Twoją twórczość. Dopiero zaczęłam przedzierać się przez te 200 stron, a już padam z wrażenia. Nie przypuszczałam, że w tej strefie klimatycznej i na takiej ziemi, uda się stworzyć takie cudo. Ach, te byliny!!! Kompozycja eukomisu z kostrzewami (czy dobrze pamiętam, z wrażenia mi się plącze pamięć ) zapiera dech w piersiach!
Wiem, jak to jest uprawiać ogród na trudnym terenie. U mnie prawie nie ma próchnicy, głównie martwica glebowa, 80 % to rumosz dolomitowy. Taką działkę odziedziczyłam
Będę u Ciebie stałym gościem.
____________________
pozdrawiam Magda Pasje ogrodnicze Magdy *** Podróże- ogród w Weinheim
Aneczka 11:48, 26 wrz 2013


Dołączył: 10 wrz 2013
Posty: 851
asc napisał(a)

Aneczko - ogród Vivy w realu jest cudowny...... rozumiem Twój zachwyt... i jak widać zwolenników tego typu ogrodów jest dużo Niestety to są pracochłonne ogrody

Aniu masz rację, że taki ogród będzie bardzo pracochłonny i bedę się starała nadrobić to chociaż w ten sposób, żeby dobierać rośliny, których nie trzeba będzie ciąć np odmianę berberysa spróbuję dobrać taką, żeby nie była taka rozstrzelona na wszystkie strony tak jak ten mój berberys w rogu, jakieś drzewka zimozielone (na środek tej dużej rabaty na środku u mnie) takie które nie będą wymagały cięcia, a co najwyżej tylko od góry, jeżeli nie będę chciała, żeby były wyższe itd. np takie co viva ma wzdłuż ścieżki do domu, to chyba cisy, nie znam się, albo takie jak te środkowe, które nie brązowieje ani nie żółknie na zimę i w ogóle nie trzeba nic z nim robić (takie trzy drzewka rosną mi za domem):
.
Tak więc będę się starała dobierać najmniej kłopotliwe i nie wymagające praktycznie pracy roślinki. Boję się jedynie róż którymi nie potrafię się odpowiednio zająć Ale tak je kocham, że spróbuję się nauczyć.
____________________
Ania - Aneczkowe marzenia
Pszczelarnia 12:02, 27 wrz 2013


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29258
Vivo, Twój ogród tak zachwycający, że wszyscy pokonują opór materii (noc, odległość, brak czasu - czy czas jest materią? Jak można pokonać coś co nie jest materią?), żeby wpaść do Ciebie i nasycić zmysły.
Proso lubi ekspozycję pełnego słońca?
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
dorotka_z 15:36, 27 wrz 2013


Dołączył: 22 maj 2012
Posty: 132
Ależ pięknie u Ciebie. Za pozwoleniem, będę podglądać
____________________
malgocha1960 06:33, 28 wrz 2013


Dołączył: 16 sty 2012
Posty: 3098
Vivo,oglądając zdjęcia twojego pięknego ogrodu można by polubić jesień.Podziwiam werbeny,których w żaden sposób nie mogę się dochować.Trafi mi kupić w szkółce gotową sadzonkę,może zaczną się wysiewać same.
____________________
Moje spełnione marzenie Malgocha1960
Madziarzeszow 06:56, 28 wrz 2013


Dołączył: 23 sty 2013
Posty: 1912
"Coś pięknego"
____________________
Pozdrawiam..... Mój mały skrawek ziemi~~~~~~~~Wizytówka - Mój mały skrawek ziemi
KasiaWB 09:20, 28 wrz 2013


Dołączył: 12 kwi 2011
Posty: 11364
Pięknie wygląda Twój ogród w odsłonie jesiennej kompozycje mnie urzekają białe zawilce muszę kupić, bo mam delikatnie różowe
Serdecznie pozdrawiam
____________________
Ogród KasiWB-część II ----------- część I Trudne pięknego początki - ogródek KasiWB
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies