Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Kolorowy ogród na piasku

Pokaż wątki Pokaż posty

Kolorowy ogród na piasku

Celina 22:08, 22 maj 2012

Dołączył: 21 lut 2012
Posty: 4816
Vivo witaj
troche mnie nie bylo ale sobie poczytalam
Oj nie chcialabym spotkać to co przyniosla Kicia
Piękna azalia pontyjska.
jak oglądam takie okazy to sie zastanawiam ,gdzie Ty takie cuda kupujesz?
____________________
Celina - Moje poletko
viva 22:09, 22 maj 2012


Dołączył: 06 lut 2012
Posty: 3851
Pszczelarnia napisał(a)
Vivo, karczownik obgryzł korzenie do gołego. Drzewka wyciągałam z ziemi jak świeczki z tortu.
Piękne klony, ja też mam pewne w planie . Ale powolutku, nie wszystko na raz. Ptaki drapieżne to prawdziwe bogactwo.
Vivo, co do azalii, te szkółkarskie "pontyjskie" to tak naprawdę wyprowadzone od pontyjskich, uszlachetnione. W szkółkach na nie mówią pontyjskie ale w rzeczywistości one są hybrydami (może nawet ładniejszymi?).
Potwierdzam, że azalie pontyjskie (moje ulubienice) lubią słońce, w cieniu w lipcu często chorowały. Z początku nie kwitną ale są niezawodne i jak nie padną ofiarą saren, co roku kwitną niezawodnie a ich zapach przedkładam nad zapach bzów.
Jakie masz jeszcze azalie? Czy japońskie posiadasz?

200 róż?!

Ewo, nie myślałam, że karczownik może być takim szkodnikiem, jak dotąd takich szkód u nas nie zauważyłam.
Ewo, być może, że szkółkarskie azalie pontyjskie są 'ulepszane" ale najważniejsze że zachowują ich cechy, a szczególnie zapach
Od lat noszę w sobie zamiar zwiedzenia rezerwatu azalii pontyjskich, (który jest dość blisko nas), najmniejszy w Polsce i jedyny w Europie, będę mogła porównać na ile moja odbiega od natury.

Mam jeszcze jedną żółtą azalię wielkokwiatową, która pachnie, ale nie tak silnie jak pontyjska.

Azalie japońskie mam, tym niestety w zimie często przemarzają pąki. W tym roku zakwitła tylko jedna z sześciu.

Co do róż, to uważasz, że upadłam na głowę?

Odpowiedziałam
____________________
Pozdrawiam Viva Kolorowy ogród na piasku ".....aby życie mi nie było obojętne, abym zawsze kochał to co piękne i na czyjejś dłoni pozostawił ciepły ślad" (autor nieznany)
viva 22:14, 22 maj 2012


Dołączył: 06 lut 2012
Posty: 3851
Celina napisał(a)
Vivo witaj
troche mnie nie bylo ale sobie poczytalam
Oj nie chcialabym spotkać to co przyniosla Kicia
Piękna azalia pontyjska.
jak oglądam takie okazy to sie zastanawiam ,gdzie Ty takie cuda kupujesz?


Witaj Celinko, też nie bywam często na forum, brak czasu

Azalię pontyjską kupiłam kilka lat temu w sklepie ogrodniczym, stała razem z innymi azaliami, a że wiedziałam jaka ona jest więc kupiłam
____________________
Pozdrawiam Viva Kolorowy ogród na piasku ".....aby życie mi nie było obojętne, abym zawsze kochał to co piękne i na czyjejś dłoni pozostawił ciepły ślad" (autor nieznany)
Martek 22:32, 25 maj 2012


Dołączył: 03 paź 2010
Posty: 12046
Gdzie blisko te azalie pontyjskie ???
____________________
Pozdrawiam Martek :) Kolorowe-rabaty - Wizytówka - Kolorowe rabaty
Martek 22:40, 25 maj 2012


Dołączył: 03 paź 2010
Posty: 12046
Piękne miejsce i ładnie pokazane ViVo Bardzo mi się u ciebie podoba
I w końcu wiem co to za drzewa z drobnym,różowym kwieciem.Nikt nie wiedział kogo bym nie zapytała,a te drzewka są na niektórych osiedlach
Klony też ładne i to cudeńko w czerwieniach.Tak mało teraz tradycyjnych klonów,które pięknie się przebarwiają .Tylko jeden taki sobie rośnie ze 4 km ode mnie ))))
Piwonie śliczne .200 róż ...Kobieto litości Masz odwrotność Bogdzi u niej przewaga rh ,a kilka róż ))))))
____________________
Pozdrawiam Martek :) Kolorowe-rabaty - Wizytówka - Kolorowe rabaty
viva 16:58, 28 maj 2012


Dołączył: 06 lut 2012
Posty: 3851
Martek napisał(a)
Gdzie blisko te azalie pontyjskie ???

Marto określenie jest względne , ja mam około 50 km, to dla mnie blisko
Dla zainteresowanych

www.ospwolazarczycka.pl/osp_wola_zarczycka_rezerwat.htm
____________________
Pozdrawiam Viva Kolorowy ogród na piasku ".....aby życie mi nie było obojętne, abym zawsze kochał to co piękne i na czyjejś dłoni pozostawił ciepły ślad" (autor nieznany)
Mala_Mi 17:22, 28 maj 2012


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
viva napisał(a)

Gdzie blisko te azalie pontyjskie ???

Marto określenie jest względne , ja mam około 50 km, to dla mnie blisko
Dla zainteresowanych

www.ospwolazarczycka.pl/osp_wola_zarczycka_rezerwat.htm

To do siebie nie mamy wcale tak daleko

MI karczownik ogryzł drzewka jak u Ewy Pszczelarni....wyglądało, że ktoś siekeirką obrąbał cały pień wokoło.. u Ciebie jest blisko woda i mogą mieć inne smakołyki..a tam gdzie woda daleko i brak pożywienia ogryzą co znajdą na drodze do gryzienia
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
viva 17:35, 28 maj 2012


Dołączył: 06 lut 2012
Posty: 3851
Martek napisał(a)
Piękne miejsce i ładnie pokazane ViVo Bardzo mi się u ciebie podoba
I w końcu wiem co to za drzewa z drobnym,różowym kwieciem.Nikt nie wiedział kogo bym nie zapytała,a te drzewka są na niektórych osiedlach
Klony też ładne i to cudeńko w czerwieniach.Tak mało teraz tradycyjnych klonów,które pięknie się przebarwiają .Tylko jeden taki sobie rośnie ze 4 km ode mnie ))))
Piwonie śliczne .200 róż ...Kobieto litości Masz odwrotność Bogdzi u niej przewaga rh ,a kilka róż ))))))

Marto dziekuję za wszelkie pochwały
Wiem, ilość róż wywołuje zdziwienie, już Ewy zapytałam czy uważa podobnie ja jak, że może coś mam z głową .
Tej ilości róż w moim ogrodzie aż tak bardzo nie widać, bo mam dużo róż okrywowych i rabatowych, a mrozy w tym roku pokazały, że prawie wszystkie będą rabatowe
Największym problem w opiece nad różami jest ich kopczykowanie, a właściwie wiosenne usuwanie kopczyków. Pochłania mi to bardzo dużo czasu.
Zakwitają pierwsze róże

Nevada



Fruhlingsgold

I nie tylko

____________________
Pozdrawiam Viva Kolorowy ogród na piasku ".....aby życie mi nie było obojętne, abym zawsze kochał to co piękne i na czyjejś dłoni pozostawił ciepły ślad" (autor nieznany)
viva 17:39, 28 maj 2012


Dołączył: 06 lut 2012
Posty: 3851
asc napisał(a)


Gdzie blisko te azalie pontyjskie ???

Marto określenie jest względne , ja mam około 50 km, to dla mnie blisko
Dla zainteresowanych

www.ospwolazarczycka.pl/osp_wola_zarczycka_rezerwat.htm

To do siebie nie mamy wcale tak daleko

MI karczownik ogryzł drzewka jak u Ewy Pszczelarni....wyglądało, że ktoś siekeirką obrąbał cały pień wokoło.. u Ciebie jest blisko woda i mogą mieć inne smakołyki..a tam gdzie woda daleko i brak pożywienia ogryzą co znajdą na drodze do gryzienia


Tak Aniu, mamy do siebie całkiem blisko

Coraz gorszych rzeczy dowiaduję sie o karczowniku, boję się, że może u mnie dopiero plaga rozpoczyna się
____________________
Pozdrawiam Viva Kolorowy ogród na piasku ".....aby życie mi nie było obojętne, abym zawsze kochał to co piękne i na czyjejś dłoni pozostawił ciepły ślad" (autor nieznany)
AniaDS 17:48, 28 maj 2012


Dołączył: 25 sty 2011
Posty: 5078
Buk piękny a głóg jeszcze piękniejszy. Kiedy mój tak urośnie, ach
____________________
Ania i róże i cała reszta :)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies