Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród w Holandii

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w Holandii

Martek 16:09, 20 mar 2013


Dołączył: 03 paź 2010
Posty: 12046
agata_chroscicka napisał(a)


Martek - najlepszym wyznacznikiem jest kwitnienie forsycji - jak się pojawią te zólte kwiatki to jest akurat dobra pora. ale ciąć trzeba radykalnie, a nie tylko "to co brzydkie" W miejscu cięcia wyrastają zazwyczaj dwa nowe pędy (jak u tego smoka) i róza robi się gęściejsza i ma więcej kwiatów. Wyjątkiem są pnące, tu trzeba inaczej. Sorry, że w kompetencje Ani wchodze, ale Ona ma i tak tyle pytań, ze jak coś przypadkowo wiem, to mogę powiedzieć, żeby jej pracy trochę odjąć
pozdrawiam Martek


Dziękuję Ci serdecznie za dobre rady
____________________
Pozdrawiam Martek :) Kolorowe-rabaty - Wizytówka - Kolorowe rabaty
agata_chrosc... 18:05, 21 mar 2013


Dołączył: 28 lis 2011
Posty: 5351
JulkAd napisał(a)
Agatko Ty wiesz jak pocieszyć zdołowanego, brakiem wiosny, człowieka.....od razu mi lepiej jak widzę taką wiosnę w donicach, a szafirka będę podglądać, tylko mu fotki strzelaj


będę strzelac, ale na razie jest tak zimno, że on chyba poczeka na trochę cieplejsze klimaty. I niestety prognozy są takie, że to może nastąpić dopiero po Świętach Jeszcze takiej wiosny to nie pamiętam!
____________________
ogród w Holandi
agata_chrosc... 18:06, 21 mar 2013


Dołączył: 28 lis 2011
Posty: 5351
noemi napisał(a)


już się nie mogę doczekać, kiedy będę działać w ogródku.


ja Cię rozumiem, bo juz tak mi było śpieszno, że chyba nieco pospieszyłam się z dzieleniem trawy i teraz się boję czy mi nie zmarźnie
____________________
ogród w Holandi
agata_chrosc... 18:06, 21 mar 2013


Dołączył: 28 lis 2011
Posty: 5351
Ana napisał(a)
Oj Agatko - jk masz już pięknie, zielono, kolorowo!!! a u mnie biaaaało i tylko biało, wszystko pod śniegiem
Zazdroszczę ogromnie tej wiosny!


Prawdę powiedziawszy to jest szaro tylko w centrach ogrodniczych wiosnę odtrąbili bo nie mają wyjścia - plan musza wyrobić
____________________
ogród w Holandi
agata_chrosc... 18:07, 21 mar 2013


Dołączył: 28 lis 2011
Posty: 5351
AniaDS napisał(a)
Agatko, piękne kompozycje, przynajmniej u Ciebie można się pocieszyć brakiem widoku tego białego za oknem..


dziękuję Aniu - one też nei są zbyt szczęśliwe z powodu tego zimna. Stokrotki i pierwiosnki rankiem całkiem zmarźnięte
____________________
ogród w Holandi
agata_chrosc... 18:08, 21 mar 2013


Dołączył: 28 lis 2011
Posty: 5351
Martek napisał(a)


Dziękuję Ci serdecznie za dobre rady


alez prosze bardzo Martek
____________________
ogród w Holandi
JulkAd 19:07, 21 mar 2013


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 9027
agata_chroscicka napisał(a)


będę strzelac, ale na razie jest tak zimno, że on chyba poczeka na trochę cieplejsze klimaty. I niestety prognozy są takie, że to może nastąpić dopiero po Świętach Jeszcze takiej wiosny to nie pamiętam!


U mnie też zimnica i jeszcze jakieś paskudztwo (na pewno nie śnieg i nie deszcz - coś pomiędzy) leci z nieba i wieje okrutnie, ale buziaki przesyłam i ciepełka życzę
____________________
Julita - Ogród do odświeżenia
bociek 19:08, 21 mar 2013


Dołączył: 05 paź 2011
Posty: 7991
Agata, no prosze Cie, nie mow, ze u Ciebie tez lipa z wiosna Koniec siwata czy jak???
____________________
Wiosne trzeba miec przez caly rok w sercu :D Bockowe perypetie ogrodkowe
Bogdzia 19:12, 21 mar 2013


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
W Holandii nie ma , w Ameryce pisze Jadzia że nie ma , no i u nas też nie widac jej wogóle. Kto wie kiedy będzie?Pozdrawiam Agatko.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
agata_chrosc... 20:38, 21 mar 2013


Dołączył: 28 lis 2011
Posty: 5351
Julitka, Bociek, Bogdziu - no nie ma! Cały ten tydzień mają być przymrozki w nocy nawet do -6! Powariowało to wszystko. A ja juz tak bym chciała róże ciąć! Co prawda Pan na pokazie cięcia mówi, że jak są tylko nocne przymrozki to ciąć można, gorzej gdyby i w dzień był mróz, ale ja tam wolę nie ryzykowac. A kto mi zagwarantuje, że i w dzień się mróz nie zrobi? Teraz to juz wszystko możliwe. I nie przestają mnie zadziwiać te rośliny, które rosną i pną się w górę mimo dość niesprzyjających okoliczności przyrody. Na ten przykład agastache (no nie przypomnę sobie teraz polskiej nazwy!) ma juz zielone pędy tak po 10 cm! Hortensja ogrodowa przed domem nic się nie przejmuje i listki rozwija, żurawki wszystkie mają nowe kolorowe listeczki, a róże niektóre to nowe pędy długie już na 5 cm! I znowu się martwię czy jak ta najzimniejsza noc przyjdzie - ma być z soboty na niedzielę - czy mi nie zmarzną. No ale latać z tą płachtą znowu w tę i z powrotem?! No idiotyczne jakieś ! Ech! Daliby juz spokój bo to wcale nie jest zabawne
____________________
ogród w Holandi
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies