Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mój skromny ogródeczek ...

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój skromny ogródeczek ...

karolciab93 16:50, 19 mar 2012


Dołączył: 12 mar 2012
Posty: 369
Kochani dziś od rana działałam w ogródku.. mimo iż nie mam pewności czy to wszystko będzie miało ręce i nogi zaczęłam powoli przesadzać.. wrzucam pare zdjęć jak to teraz wygląda. Teraz sie zastanawiam czy nie za blisko siebie posadzilam roslinki ale coz.. zobaczymy..
i mam do Was prosbe o rade.. jak wspominalam mam ok 15 cebulek lili niestety nie mam pojecia w jakich kolorach.. nie wiem czy posadzic je wszystkie obok siebie np tam z przodu kolo rozanecznika, czy tez tam dac wszystkie roze jakie mam a lilie posadzic z prawej strony.. no i pozostaje pytanie co posadzic miedzy nimi zeby nie bylo "łyso" ?
____________________
Mój skromny ogródeczek
wanda7 18:11, 22 mar 2012


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 787
A może podziel te lilie na dwie grupy?
W środku zawsze mozna posadzić na przykład lawendę albo jakieś jednoroczne. Po roku zmieni ci się koncepcja i sama bedziesz wiedzieć, co zechcesz tam mieć.
____________________
Pod dębem - róże, liliowce, hosty, żurawki i reszta
Gardenarium 22:12, 23 mar 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Wytycz linię rabaty, zaznacz patykami, sznurem albo wężem i pokaż nam zdjęcie z góry.
Możesz nawet wytyczyć rabatę w kształcie koła, a rośliny po bokach.

Zobacz, coś takiego, nie sadź roślin na środku. Pod płotem posadź żywopłoty, potem rośliny niższe, gdzieniegdzie coś piennego. A z brzegu niskie byliny lub krzewinki.


____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
agata19762 23:59, 23 mar 2012


Dołączył: 22 mar 2012
Posty: 12004
witaj
napisz mi na priv skąd jesteś...jeśli chcesz...ja też jestem z podkarpacia
____________________
Agata **** Moje ukochane miejsce na ziemi **** Czas na zmiany.... **** Wizytówka - Moje ukochane miejsce na ziemi
karolciab93 09:08, 13 kwi 2012


Dołączył: 12 mar 2012
Posty: 369
Witam ciepło mimo iż dzień pochmurny i deszczowy ..
długo się nie odzywałam ze względu na to ze nie poczyniłam ogródka jeszcze do końca tzn po prostu brakło czasu, przed świętami wiadomo trzeba się zając domem a ogrodek poszedl na drugi plan .. roslinki juz porozsadzalam pozostalo tylko dowiesc ziemi a z tym mam problem bo co kilka dni pada i ziemia zbyt lekka nie jest .. ale nie poddaje sie czekam na ocieplenie i bede ostro wozic

w zamian za pomoc pokaze Wam troszke mojej skromnej wiosny, zdjecia co prawda nie wyraźne bo robione telefonem ale zawsze to cos dodam ze jestem w szoku bo moje tulipany po przesadzeniu maja sie swietnie ( niektore tylko ucierpialy bo wczesniej byly przytloczone innymi roslinkami ale za rok mam nadzieje ze zakwitna ) a ich paczki wygladaja jakby lada chwilka mialy wybuchnac

w tych białych maleństwach jestem zakochana! mam je pierwszy rok i są po prostu cudne !
g]


pierwiosnkowa polana lubie je bo kwitna prawie caly czas jakies zaczarowane


kwiatuszki w donicy, wsadzilam je tam na poczatku przesadzania ale tak pieknie kwitna ze na razie tam chyba zostana
____________________
Mój skromny ogródeczek
karolciab93 09:13, 13 kwi 2012


Dołączył: 12 mar 2012
Posty: 369
Narcyz niestety tylko jeden biedak zakwitnie w tym roku :/ a szkoda bo tez je bardzo lubie .. chwilowo mialy byc w doniczkach bo sadzilam ze wiecej zakwitnie ale coz ..


Haicynty takie "mizerne" w porownaniu z Waszymi ale ciesze sie ze sa chociaz te dwa bo jedna cebulka innego koloru mi zgnila :/

i na koniec coś iście Ogrodowiskowego zaszczepki bukszpanów zobaczymy czy uda mi sie cos wychodowac
____________________
Mój skromny ogródeczek
hanka_andrus 09:19, 13 kwi 2012


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Uda się, tylko podlewaj.
Skromnie,ale od czegoś trzeba zacząć.Pierwiosnki te mam od początku swego ogrodu,i niezmiennie cieszą oko.Robią u mnie za obwódki przy krawężnikach,Ziemia się nie wysypuje na ścieżkę,a jak zakwitnie taki pas,od razu ładniej.
Trzymam kciuki za realizacje.Planik od Danusi do wykorzystania stopniowo.
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
karolciab93 09:28, 13 kwi 2012


Dołączył: 12 mar 2012
Posty: 369
Haniu dziękuje za wiare w moje możliwości niestety nie pracuje więc nie mam środków na duże zmiany w ogródku chciałam na razie po prostu wszystko uporzadkowac a potem powoli może dażyc do czegos innego wychodze z zalozenia ze ten ogrodek ma mi po prostu dawac radosc i cieszyc oko w domku mam juz porozsadzane duuzo aksamitek , bratki z wlasnych nasionek, goździka brodatego tez z własnych i piekne sadozonki dalii ktore dostalam ale z tym wszystkim czekam cierpliwie do Zośki bo nigdy nie wiadomo co nasza pogoda jeszcze wymysli a dla Cb jeszcze jedno moje kwitnące maleństwo
____________________
Mój skromny ogródeczek
popcorn 09:56, 13 kwi 2012


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Ale ladne te pierwiosnki z ostatniej fotki! Cuda po prostu

Co do ksztaltu rabat - sluchac Danusi. Super projekt Ci wrzucila! Pogrupuj rosliny i sadz takie same grupami, jak masz duze sadzonki dziel je na mniejsze i sadz niedaleko siebie - zrobi sie porzadek
pozdrawiam!
____________________
Mój nowy ogródek
karolciab93 18:27, 13 kwi 2012


Dołączył: 12 mar 2012
Posty: 369
Spędziłam dziś w ogródku kilka godzin dowożąc ziemie.. nie jestem pewna czy wystarczy najwyzej kolejna porcja dojedzie po przejechani walcem przyznam ze nie bylo lekko .. wyciaglam weza jak radziliscie i polozylam wedlug tego jak mialaby wygladac rabata.. wize jednak po zdjeciach ze najlepszym rozwiazaniem bedzie chyba "lustrzane odbicie" tzn zeby prawa strona miala taki ksztalt jak lewa.. co sadzicie ? dodam ze mimo iz plan Danusi bardzo mi sie podoba obecnie nie mam srodkow i na tyle roslinek zeby go odtworzyc.. ale jak Bozia da to za pare lat.. kto wie
____________________
Mój skromny ogródeczek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies