Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mój skromny ogródeczek ...

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój skromny ogródeczek ...

karolciab93 16:23, 13 mar 2012


Dołączył: 12 mar 2012
Posty: 369
Witam ciepło
Mieszkam na wsi , ale z racji tego że mamy kury i kaczki które wszędzie latają i podgryzają co tylko można nie mogę za bardzo poszaleć z większym ogrodem. Mam za to mały ogródek przed domem , którego uprawe zapoczątkowała moja siostra , ja zaś teraz się nim opiekuje Problem polega na tym ze jest on zaraz przed doemem , od strony północnej jednak duży dom sprawia ze przez wiekszosc czasu nie ma tam zbyt dużo słońca.

Nie wszystkie roślinki które w nim są znam i nie do konca pamietam co gdzie jest ( tylko przeze mnie sadzone roslinki wiem gdzie sa ) W ubieglym roku pod jesien istną masakre w moich kochanych kwiatkach zrobil kret ;/ probowalam roznymi sposobami go wygonic ale nic nie pomoglo.. no i coz teraz ogrodek wyglada strasznie .. zapewne pozarl wiekszosc moich krokosow bo prawie rzadne nie wyrosly... a poza tym mam kiepska ziemie i to co wykopal sprawia teraz ze ogrodek wyglada strasznie.. mam maly pomysl na niego ale nie wiem jak sie do tego zabrac.. za pewne przydaloby sie pare roslinek poprzesadzac jednak nie jestem w tym doswiadczona i nie wiem kiedy moglabym to robic.. poza tym jest tam duzo tulipanow niestety porozrzucanych w roznych miejscach i obecnie jest tam 5 lilii z ubieglego roku tez w roznych miejsach .. mam teraz nowe cebulki ok 10 i chcialabym je umiejscowic blisko siebie zeby to wszystko fajnie wygladalo.. do tego sa w nim 2 hortensje ( mam tez kilka mlodziutkich zaszczepek) 1 różanecznik o ile sie nie myle, 2 cudne lawendy no i coz.. chcialabym Was poprosic o porade jesli to mozliwe czy moglabym wkleic zdjecie mojego ogrodka z nadzieja ze cos mi poradzicie ?

Dodam ze mam 19 latek ale uwielbiam kwiaty chce zrobic z tego maly raj dla oczu i dlatego bardzo mi zalezy aa i zapomnialabym mam tez 4 kalie ogrodowe ale na razie rosna sobie w domu , dopiero jak mina mrozy wystawie je do ogrodka
pozdrawiam cieplo ;*
____________________
Mój skromny ogródeczek
MilenaP 16:28, 13 mar 2012


Dołączył: 20 sty 2012
Posty: 1520
Witam Cię na Ogrodowisku. Wklejaj zdjęcia bez obaw. Tutaj są bardzo życzliwi i sympatyczni ludzie Na pewno pomożemy. Pozdrawiam
____________________
Milena - zielonastrefa
Juzia 16:30, 13 mar 2012


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38437
Dawaj te zdjęcia!
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
karolciab93 16:41, 13 mar 2012


Dołączył: 12 mar 2012
Posty: 369
Dziękuje serdecznie za tak szybki odzew zaraz postaram się coś pstryknąc i wrzucic znalazlam to forum co prawda dopiero od srody ale tak mnie wciaglo ze jestem tu w kazdej wolnej chwili wspaniale z Was kobietki
____________________
Mój skromny ogródeczek
majkel0326 16:51, 13 mar 2012


Dołączył: 20 sty 2012
Posty: 3224
Witaj! Uśmiechnęłam się,kiedy przeczytałam Twój wstęp,bo jeszcze niedawno miałam ten problem co Ty.Kiedy się wprowadziłam do gospodarstwa mojego męża kury biegały po całym podwórku,wszystko rozgrzebywały,niszczyły moje rośliny.Jednego roku zjadły mi wszystkie kanny! Ja wprowadziłam tu jednak inne zwyczaje,mam swoje kury,nawet sporo,ale zmusiłam męża,żeby ogrodził dla nich wybieg.I teraz mogę spokojnie sadzić bez obaw,że coś poniszczą.
Pokazuj śmiało zdjęcia! Ja się już przekonałam,że na ogrodowisku są sami życzliwi i pomocni ludzie
____________________
Maja - Moje roślinki
karolciab93 17:04, 13 mar 2012


Dołączył: 12 mar 2012
Posty: 369
Ojej musicie dać mi troszke czasu bo wgrywanie zdjec mi nie wychodzi ;/
____________________
Mój skromny ogródeczek
karolciab93 17:10, 13 mar 2012


Dołączył: 12 mar 2012
Posty: 369


O udało się nie przestraszcie sie wielkością siatki, tak jak wspomniałam z moimi kurami i wścibskimi kaczkami niestety jest konieczna a mozliwosci ogrodzenia ich nie mamy na razie, poza tym mamy duuużo pola a one tam szalenie pracuja i dzieki temu nie narzekamy na ślimaki
postaram sie dodac zdjecia z podpisami co gdzie jest jak tylko bede potrafila to wykombinowac
____________________
Mój skromny ogródeczek
karolciab93 17:35, 13 mar 2012


Dołączył: 12 mar 2012
Posty: 369
o i proszę mniej więcej opisane co gdzie jest.. jak widac wszystko porozrzucane po calym ogrodku a chcialabym to zmienic .. na ostatnim zdjeciu czerwona linia ( ha raczej to linia nie jest ale cóż taki ze mnie artysta ) jest obszarem gdzie chcialabym polozyc chodniczek z prostych kamieni ( zaraz obok mam rzeke ) a cala reszte lacznie z trawa chcialabym obsadzic kwiatami , bo mam okropny problem z koszeniem tych zakamarkow w lecie i poza tym nie wyglada to wedlug mnie zbyt interesujaco .. co sadzicie ? dziekuje z gory za wszystkie porady
____________________
Mój skromny ogródeczek
zbigniew_gazda 18:36, 13 mar 2012


Dołączył: 02 paź 2010
Posty: 11151
Karolcia witaj w Klubie. Jesteś zuch dziewczyna bo w takim młodym wieku interesuje Cię ogród , piękno roślin i to że chcesz coś zmienić. Życzę sukcesów.
____________________
Zbyszek - *** Nasz przydomowy ogródek *** Wizytówka ***
Gardenarium 19:03, 13 mar 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Witaj Karolcia, masz problem z koszeniem i estetyką ogrodu ponieważ rośliny są luźno porozrzucane po trawniku.

U nas się nauczysz jak to wszystko ogarnąć. Najpierw trzeba wyznaczyć linię trawnika i tam gdzie ma być trawnik - będzie tylko trawnik, a rabaty to rabaty. Na rabatach posadzisz wszystkie rośliny.
Zobaczysz jak ogródek od razu zyska.

Fajnie, że chcesz coś zmienić, a my Ci pomożemy.

Najprostszy kształt rabat, kólka z prawej strony może nie być, może tu być np. różanka z lawendą po obwodzie


____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies