Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mój skromny ogródeczek ...

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój skromny ogródeczek ...

Gardenarium 19:05, 13 mar 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Powinnaś wyciągnąć węża ogrodowego i położyć go wg jednego z tych wzorów i zrobić fotkę. Doradzimy czy może być.

To jest początek Twojej drogi do pięknego ogrodu. Na pewno go stworzysz.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
bociek 19:09, 13 mar 2012


Dołączył: 05 paź 2011
Posty: 7991
Witaj Karolcia
Dasz rade, bedzie pieknie. A kret na pewno nie zjadl Ci cebulek, bo on woli robaki, tyl, ze niszczy
Czeka Cie sporo pracy, ale tutaj mozesz liczyc na wsparcie - zreszta juz Danusia podrzucila Ci pomysly.
Powodzenia w dzialaniach
____________________
Wiosne trzeba miec przez caly rok w sercu :D Bockowe perypetie ogrodkowe
karolciab93 19:12, 13 mar 2012


Dołączył: 12 mar 2012
Posty: 369
Dziękuje serdecznie za miłe przyjęcie

piękne projekty ogrodów w sumie tego typu wyjście to świetny pomysł , jednak nie wiem czy mogę wszystkie roślinki które mam w ogródku teraz przesadzać ? tulipany z tego co wiem mam w doniczkach, są tam już pare lat więc za pewno przydałoby się je rozsadzić ale to chyba nie najlepsza pora .. proszę o rade czy lepiej z takim przesadzaniem roślinek poczekać do maja, kiedy miną wszystkie mrozy ? czy nie zaszkodzi to hortensją, różą i całej reszcie ?

i jeszcze mam pytanie mam cebulki lili w domu , niestety mama kupila je na przysłowiowym "rynku" wiec nie znam ich nazw, ale cebulki wygladaja na zdrowe i sa dosc duze, chce zeby kwitly w ogrodku ale skoro mam wszystko przesadzac to lepiej na razie ich tam nigdzie nie umeiszczac.. wiec chcialam zapytac czy wsadzic je do doniczek i zaczac normlane podlewanie a potem razem z doniczkami do ziemi ( nie wsadze ich bez doniczek bo kret ostatnio mi juz wystarczajaco duzo szkod narobil ... ) czy tez moze wsadzic do doniczek ale nie podlewac , ustawic gdzies w chlodnym miejscu a potem dopiero do ogrodka ?
____________________
Mój skromny ogródeczek
Gardenarium 19:19, 13 mar 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Nie ma problemu żeby przesadzić nawet kwitnące tulipany, cały problem leży w tym aby je odpowiednio przesadzić - z dużą bryłą, przenieść na szpadlu i od razu wetknąć w docelowe miejsce. Wg mnie trzeba to zrobić nawet wiosną, zanim zaczną kwitnąć. Kopnąć głęboko, aby cebul nie urwać, bo to się zdarza.

Lilie wsadź do doniczek byle jakich, aby tylko je przetrzymać w dobrej kondycji. Podlewaj jakby rosły w gruncie. Ja swoje lilie orientalne uprawia w wysokich doniczkach terrakotowych i kwitną.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 19:21, 13 mar 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Podczas przeróbki ogrodu zaopatrz się w worki po korze czy kubły i inne duże pojemniki na wykopane rośliny. Wtedy łatwiej to przesadzanie ogarnąć i nie będzie strat w roślinach. Nieporządne krzewy można od razu po wsadzeniu w te zastępcze worki - przyciąć. Wtedy ładnie się odmłodzą.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
karolciab93 19:24, 13 mar 2012


Dołączył: 12 mar 2012
Posty: 369
Gardenarium napisał(a)
Nie ma problemu żeby przesadzić nawet kwitnące tulipany, cały problem leży w tym aby je odpowiednio przesadzić - z dużą bryłą, przenieść na szpadlu i od razu wetknąć w docelowe miejsce. Wg mnie trzeba to zrobić nawet wiosną, zanim zaczną kwitnąć. Kopnąć głęboko, aby cebul nie urwać, bo to się zdarza.

Lilie wsadź do doniczek byle jakich, aby tylko je przetrzymać w dobrej kondycji. Podlewaj jakby rosły w gruncie. Ja swoje lilie orientalne uprawia w wysokich doniczkach terrakotowych i kwitną.



I tą właśnie wiadomością od razu zrobiło mi się cieplej w sercu dziś byłam sprawdzić jak sie mają roślinki , wszystko powoli budzi sie do zycia hortensje i różanecznika zasililam nawozem , mam wiele róż ktore sie przyjeły, chociaz w tym roku pewnie jeszcze nie zakwitna...
z liliami zrobie tak jak napisałaś, tylko wysadzić je dopiero po mrozach tak ?

dziękuje już z góry za cierpliwość i miłe przyjęcie czuje że dzięki Waszej pomocy uda mi się zrobić z tym chwilowym nieładem coś fajnego
____________________
Mój skromny ogródeczek
Joanka 19:53, 14 mar 2012


Dołączył: 02 lut 2011
Posty: 9820
Witaj Karolcia.
Trafiłaś w dobre miejsce
____________________
Joanna Ogrodowy zawrót głowy, czyli początki przygody mojego życia
karolciab93 14:27, 15 mar 2012


Dołączył: 12 mar 2012
Posty: 369
Witaj Joanko dziękuje za przywitanie

proszę powiedzcie mi czy jak posadze kilka różnych odmian lili koło siebie to czy one mi się nie zapylą ? i co by ładnie pasowało do posadzenia między nimi ?

a i mam dwie odmiany hortensji, jedna jest niska mocno różowa, droga wyższa jasnoróżowa tej jasnoróżowej mam kilka zaszczepek i mam pytanie , na tak małej powierzchni jak u mnie lepiej by chyba wyglądało jakbym je posadziła obok siebie , bliżej siatki a przed nimi jakies inne kwiaty .. czy hosty by pasowały ?
____________________
Mój skromny ogródeczek
popcorn 15:33, 15 mar 2012


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Witaj Karolciu, moja imienniczko
Trafilas w dobre miejsce, do tego Danusia od razu z projektami Cie odwiedzila. Bedzie dobrze!!!

Jak bedziesz przesadzac pogrupuj rosliny i takie same sadz obhok siebie, zeby nie byly porozrzucace po calym ogrodzie. To samo z hortensjami o ktorych piszesz. Funkie/hosty tez sa ok do cienia!

Rozrysuj sobie wszystko, bedziemy w miare mozliwosci podpowiadac!

pozdrawiam!
Karolina
____________________
Mój nowy ogródek
karolciab93 17:50, 15 mar 2012


Dołączył: 12 mar 2012
Posty: 369
popcarol dziękuje za odwiedziny i rady
przyznam że w moim ogródku zbyt dużo słoneczka nie ma więc większosc kwiatów później zakwita :/ ale w sumie już do tego się przyzwyczaiłam
planuje własnie zrobić tak jak mi radzisz, czyli posadzić roślinki te same obok siebie
zrobie chyba tak że z prawej strony będą róze bo tam jest najwiecej słońca, a z lewej hosty + wspomniane hortensje mam tylko problem gdzie umieścic liliowce bo bardzo mi się rozrosly i sa poteznych rozmiarow.. a z przodu ogordeczka beda wszystkie lilie, postaram sie zeby byly blisko siebie bo wtedy wygladaja na prawe pieknie!
dzis posadzilam ich cebulki do doniczek wyszlo ich 12 + 5 ktore sa juz w ogrodku ale zostana przesadzone brakuje mi tez koncepcji gdzie posadzic 2 bidulki lawendy ktore bardzo ale o bardzo lubie mam juz zasiane goździki i potocznie przez nas nazywane "śmierdziuszki" mam jeszcze kilka kwiatow w ogordku ktorych nazwy nie znam i przetrwaly ich niestety pojedyncze okazy , tez cos czuje ze bedzie z nimi kiepsko cos wymyslic ale moze to wszystko wyjdzie w trakcie
planuje po prostu albo zrobic tak jak Danusia pokazala czyli obsadzic jakby ogrodek dookola w srodku bedzie trawka ktora latwiej mi bedzie teraz kosic + moze niewielkie koleczko wrzosow ktore strasznie mi sie podobaja i mysle ze fajnie by wygladaly na srodku aa i tak teraz mysle ze zaszczepki kilku hortensji wsadzilabym do wiekszych doniczek zeby mi szybciej rosly a jak juz beda dobrych rozmiarow to wtedy do ziemi do ogrodka
aa i posaialam owies , moze troszke wczesnie ale chce zeby byl wysoki , w ubieglym roku tez tak zrobilam i cudnie wygladaly dekoracje w nim na Wielkanoc
____________________
Mój skromny ogródeczek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies