Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mój skromny ogródeczek ...

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój skromny ogródeczek ...

popcorn 14:50, 16 mar 2012


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Liliowce w nadmiarze porozdawaj, one tak szybko rosna ze za chwile bedziesz miala same liliowce spoko juz ich masz duzo
Lawenda bardzo lubi slonce, w cieniu to bedzie bidulka wlasnie... moze do doniczki i przed dom, gdzies w sloncu??

Wrzosow nie polecam, chyba ze masz ochote i cierpliwosc i pieniadze zeby co roku po zimie je dosadzec. Chyba ze masz tam wyjatkowo cieplo... moje i wrzosy i wrzosce jak nie wszystkie to w wiekszosci mroz zabija, mimo przysypywania korą :/

Zrob jak Ci Danusia doradzila - wykopujesz wszystko (zalatw sobie pomocnikow a najlepiej 2-3 i to plci meskiej) bo to duzo roboty. Potem niech ci skopia rabaty w ksztalcie Danusiowym - najpierw rozloz waz ogrodowy jak pisala (przed wykopywaniem zeby byl czas radzic!!!) w ksztalcie rabat i zrob fotke z okna. Wklej tu, bedziemy radzic czy dobrze. Roze tez lubia slonce, wiec sadz tam gdzie choc troche go masz.

Zadnych koleczek na srodku - bardzo Cie prosze. Ja mialam, potem ciezko zlikwidowac, a bardzo sie trzeba starac (mi nie wyszlo) zeby to wygladalo dobrze... ew jak na projekcie Danusi - z boku koleczko, prawie na rabacie duzej, nic na srodku! na srodku trawnik

powodzenia
karolina
____________________
Mój nowy ogródek
karolciab93 14:54, 16 mar 2012


Dołączył: 12 mar 2012
Posty: 369
Dziękuje cieplutko za te rady robi się coraz cieplej więc mam nadzieje ze w końcu zabiore się za to wszystko mieszkam kolo lasu wiec jutro moze uda mi sie wyskoczyć i przywieźć troszke prochna a potem mysle ze pójdzie z górki niestety na meska pomoc nie mam co liczyc bede musiala dac sobie jakos sama rade ale coz .. nie poddam sie

a z kolka zrezygnuje
____________________
Mój skromny ogródeczek
bogumila 14:57, 16 mar 2012


Dołączył: 22 wrz 2010
Posty: 19612
Pozdrawiam serdecznie,masz chęci,zapał do pracy i na pewno kochasz kwiaty ...tak jak my.
____________________
W cieniu - zacieniona / Mexico City / Oliwa - park
Martek 15:00, 16 mar 2012


Dołączył: 03 paź 2010
Posty: 12046
Witaj i powodzenia
____________________
Pozdrawiam Martek :) Kolorowe-rabaty - Wizytówka - Kolorowe rabaty
karolciab93 16:13, 16 mar 2012


Dołączył: 12 mar 2012
Posty: 369
Dziękuje za miłe przyjęcie jak tylko mam chwilke to buszuje po Waszych ogrodach jednak przebrneicie przez tyle stron wcale nie jest łatwe a teraz uciekam myć kolejne okno
____________________
Mój skromny ogródeczek
wanda7 18:17, 16 mar 2012


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 787
Plany przed tobą, rewolucje, zmiany -- najważniejsze, że coś się dzieje i nie ma zastoju. Wiosna przyszła nagle, trzeba z niektórymi pracami się śpieszyć. Ale masz rację, przyda się umyc okna, skoro jest tak cieplutko.
Przy okazji, chciałabym zobaczyć kiedyś twoje liliowce. Uwielbiam duże ich kępy. Wtedy dopiero widać efekt.
Masz ogródek stworzony do host i żurawek i rododendronów. Lubią cień, a raczej półcień. A u ciebie go dużo. Pomyśl nad jakimiś fajnymi kompozycjami
____________________
Pod dębem - róże, liliowce, hosty, żurawki i reszta
majkel0326 20:07, 16 mar 2012


Dołączył: 20 sty 2012
Posty: 3224
Karolciu,trzymam za Ciebie kciuki! Masz chęci,a to najważniejsze.Na pewno będziesz musiała włożyć dużo pracy w swój ogród,ale za to potem jaki efekt
____________________
Maja - Moje roślinki
Celina 22:18, 16 mar 2012

Dołączył: 21 lut 2012
Posty: 4816
Witaj Karolciu.
Tutaj na ogrodowisku to same "Dobre Duchy"
Poradzą ,pocieszą ale też i krytyki nie oszczędzą!
Ale zawsze bez złośliwości.Wszyscy trzymamy się razem ,kibicujemy sobie
Karolciu, ja tutaj też od nie dawna,ale ja już dzień zaczynam i kończę z ogrodowiskiem.
Tobie życzę tego samego pozdrawiam
____________________
Celina - Moje poletko
karolciab93 14:40, 17 mar 2012


Dołączył: 12 mar 2012
Posty: 369
Celinko dziękuje za miłe słowa

dziś u nas uwaga : 20 stopni pogoda przepiękna a więc z ochotą i zapałem zabrałam się za ogródek
podcięłam róże i wszystkie inne roślinki które tego potrzebowały potem wygrabałam stare liście i zeschniętą trawke .. od razu lepiej zabrałam się tez za mój plan "przebudowy" niestety przekopałam dopiero 1/3 bo mimo szczerych chęci brakło mi sił a i mam też pare innych zadań na dziś zaraz zmykam umyć autko tylko skończe pić kawke zaszczepki hortensji które przeżyły zime i maja juz listki posadziłam w doniczkach i wstawie je do garazu na parapet .. słoneczka tam nie ma za wiele a i temp nie za wysoka wiec powinny ladnie sie rozwijac.. tak samo z jedna bidulka hostą , ktora kupila mi mama bodajze rok temu ale cos kiepsko rosla , a jakas piekna z niej odmiana mam nadzieje ze przetrwa ten czas w doniczce do momentu gdy bedzie juz miala swoje stale miejsce w ogrodku no i na razie to chyba tyle mam nadzieje ze jutro miesnie nie beda bardzo dokuczac i da sie jakos przetrwac
____________________
Mój skromny ogródeczek
Sebek 22:25, 17 mar 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Witaj Wg mnie idź wg gotowca Danusi - ta wysepka wrzosów zmieści się na boku, a na środku będzie ładna od maja do zimy - potem będą Cię straszyć pędy. Jakbym miał posadzić coś w trawniku to byłyby to trzy iglaki jak w ogrodzie z stylu angielskim - na pewno znasz go z realizacji.

A hosty w donicach świetnie rosną - jak się nie zmieści to ją zostaw
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies