Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród marzeń ... cegła ... róża ... lawenda i mila do tego co mam w głowie ...

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród marzeń ... cegła ... róża ... lawenda i mila do tego co mam w głowie ...

Konstancja30 19:53, 21 sie 2014


Dołączył: 06 maj 2012
Posty: 6260
Krys napisał(a)


Iza ja susze limki tak troszke wody w wazonie i codziennie lekko pryskam lakierem bezbarwnym do wlosów i nie dolewac wody,pięknie się susza ,Pozdrawiam


metodą prób i błędów odkryłam oczywiste ... hortki najładniej się zhibernują gdy zerwie się je juz fazie przenikania kolorem ... tak jak samoistnie zastygają w swych makro kwiatach na zimę ... tak ciut wcześniej zerwane i minimalnie podlane wodą w wazonie zasychają sobie bez kłopotu ... salon w kwieciu a ja w zachwycie ... pozdrawiam Krys

pryskałam je jakimś specyfikiem z art sklepu (został po walce węglem na materii ) fliksocostam ... jakby lakier ... efekt ok
____________________
Iza - Ogród marzeń... cegła...róża... lawenda
Konstancja30 20:02, 21 sie 2014


Dołączył: 06 maj 2012
Posty: 6260
Marzena2007 napisał(a)
Adamo się naraził, lny w kulkę.... Oj Adamo popraw się

To co pisze Danusia w czyn zmień, bo wiesz jakie ma oko do kolorów i faktur roślin !


poprasowane lny wykulkowane ... za to bardzo pieczołowicie ... ehhhhhh los ...

Madżenka lawenda aż się uprasza o południową patelnię przy tarasie ... i tam wróci ... jak wreszcie znajdę stipę to dostanie ją do towarzystwa ... plus werbena pacnieta z kosmosem albo inszą subtelną i zdolną do powiewu roślinką ... marzy mi się szum traw przy tarasie wzorem Charlotte Rowe ...
a pod róże i brzozy kulki ma siem rozumieć i burgund
____________________
Iza - Ogród marzeń... cegła...róża... lawenda
Konstancja30 20:06, 21 sie 2014


Dołączył: 06 maj 2012
Posty: 6260
Pszczelarnia napisał(a)
Teraz już nie nawozić. Dołożyć dobrej ziemi - nawet wymienić, dać torfu kwaśnego, podlewać, nawieźć kompostem, obornikiem.
Na wiosnę ściąć i dawać wodę i nawozy.

Iza, czy te ogórki dalej w zlewie? Bo przepis w internecie. Z głowy nie pamiętam. A zeszyt nie tam, gdzie ja.
Skomplikowana sprawa.



Ewunia dom tydzień bez zlewu ... małosolne spozywalismy prosto spod kranu ... z resztki zrobiłam wczoraj ogórkową ... zatem sytuacja opanowana ... oczywiście, że odpaliłam iż niedoczasie jesteś i wynorałam coś w necie ... kilka eksperymentalnych słoiczków zaistniało ale nie obiecuję sobie wiele po nich ... za to obiecuję sobie noc jedną zamiast na "moim " tapczaniku w Pszczelarni spędzić w spiżarce i zmniamać ten specjał zupełnie bezkarnie aż do granicy moich możliwości ... Ewunia buziam i zaitrygowałas mnie albowiem "to skomplikowane" to mój absolutnie ulubiony film

za hortkowe pogotowie doradcze dziękuję
____________________
Iza - Ogród marzeń... cegła...róża... lawenda
Konstancja30 20:09, 21 sie 2014


Dołączył: 06 maj 2012
Posty: 6260
Ana Sebuś bardzo dziękuję za wsparcie ... spróbujemy bidulkom pomóc ... pseudo ogrodnik doradził posadzenie dam na istnej patelni i ucierpiały ... chyba na wiosnę zmienią lokalizację ... dostana papu i mam nadzieją wkleić je ponownie w lepszej ... ba znakomitej formie
____________________
Iza - Ogród marzeń... cegła...róża... lawenda
Madzenka 20:17, 21 sie 2014


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Iza czy te hortensje rosną w pelnym słońcu i czy lrzypadkiem nie były szlaufem po kwiatch pokewane? Jeśli nie to grzyb.
Dziewczyny i Sebek dobrze radzą
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Konstancja30 21:43, 21 sie 2014


Dołączył: 06 maj 2012
Posty: 6260
spóźniona relacja będzie ...

otóż w minioną niedzielę odbyliśmy z Adamo szwędactwo ogrodowiskowe i bawiliśmy u Ka1si i Przemka ...

to, że Kasia mieszka sobie w absolutnie uroczym ... cichym i pięknym zakątku to wiedziałam ... zakochałam się w tym miejscu już jesienią ... jakoś czeba było z tym żyć ...
ale to, że szczęściara siedzi tam sobie otoczona facetami swojego życia dotarło do mnie dopiero tego lata i chyba ciesze się, że wiosnę przegapiłysmy bo ile jedna wątroba ciągle i tak żelazem atakowana mogłaby znieść ...

panowie po kolei

powitał nas Gospodarz ... wystylizowany zgodnie z najnowszymi trendami mody: na głowie kapilusik biały ... z widłami w innowacyjnej roli soli i chleba ... obuty w kultowe letnie pantfelki z francuskiej kolekcji sielskiej "le walą"



Endo ... czyli ogar medalista i prawie ogar Pretor ... podwójna duma pana i pieszczochy pańci









syn Jakub nie wiem jak ale nie wpisał mi się w kadr a kota nie ujełam za karę albowiem brutal mnie uciął był w udo ... nie dopieściłam i tak boleśnie się narzucał ... no i choć brunet z niego całkiem całkiem to medialnego pokazu nie będzie

____________________
Iza - Ogród marzeń... cegła...róża... lawenda
Konstancja30 21:43, 21 sie 2014


Dołączył: 06 maj 2012
Posty: 6260
ogary poszły w las a my za nimi ... las ... rzeka ... pola i pejzaże ... opiłam się lubieżnie nieskromnie tym wszystkim i chyba zapomniałam i jak się nazywam i jaki mamy rok ...











____________________
Iza - Ogród marzeń... cegła...róża... lawenda
Konstancja30 21:43, 21 sie 2014


Dołączył: 06 maj 2012
Posty: 6260





nie można było oderwać oczu ...



obiecali, że dalej będzie popas to poszliśmy ...

____________________
Iza - Ogród marzeń... cegła...róża... lawenda
Konstancja30 21:48, 21 sie 2014


Dołączył: 06 maj 2012
Posty: 6260
to okolica a teraz kilka kadrów z ogrodu Kasi









____________________
Iza - Ogród marzeń... cegła...róża... lawenda
ana_art 21:50, 21 sie 2014


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 18824
Iza ale bofska relacja
____________________
Any ogród mały-czyli wygrana walka z ugorem i Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies