Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród marzeń ... cegła ... róża ... lawenda i mila do tego co mam w głowie ...

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród marzeń ... cegła ... róża ... lawenda i mila do tego co mam w głowie ...

Tess 22:45, 15 sie 2014


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12089
Konstancja30 napisał(a)
no i zaintrygowała mnie Tesia ... przyszłam sobie do siebie za nią ... a tu ani Tesi ani rozwiązania zagadki ...


Jestem, choć spóźniona i w lekkiej zadyszce
Fiesz, ile stron miałam do nadrobienia???
Ja nie zaglądam do zbyt wielu ogrodów, ale jeśli któryś odwiedzam, nie lecę "obrazkowym", tylko czytam wszystko. No a u Ciebie chłonę z rozkoszą każde Twoje słowo

Pięknie, psze Pani. Ta żurawka bordowa ze srebrnymi nerwami to też moja ulubiona.
Twój Adamo mnie rozczula
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
Krys 20:14, 16 sie 2014


Dołączył: 16 lis 2011
Posty: 8145
Konstancja30 napisał(a)
ścięłam dziś kilka makro kfiatków limki ... skoro miał je załatwić deszcz to zabrałam je sobie ja tylko teraz mniemam jak je zasuszyć ... do góry nogami czy w wodzie ??? ... na you tubie dziewczę zalecało trzymać 2 tygodnie w wodzie i potem podobno same sobie przechodzą w hibernację ... hmmm

ja coś kiedyś wspomniałam, ze trudne to ogrodniczkowanie ???


Iza ja susze limki tak troszke wody w wazonie i codziennie lekko pryskam lakierem bezbarwnym do wlosów i nie dolewac wody,pięknie się susza ,Pozdrawiam
____________________
Krystyna - Hirutkowy raj:))
Madzenka 11:17, 17 sie 2014


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Adamo się naraził, lny w kulkę.... Oj Adamo popraw się

To co pisze Danusia w czyn zmień, bo wiesz jakie ma oko do kolorów i faktur roślin !
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Konstancja30 22:33, 19 sie 2014


Dołączył: 06 maj 2012
Posty: 6260
SOS ...

ta dama zachowuje się dziwnie ... ma żółte liście i czarny kwiat ... a miało być pięknie ...







to hortka z ogrodu przyjaciółki ... nie wie co z nią zrobic ani co jej jest ...

ja wykoncypowałam brak mikroelementów ... żelaza ? ... wyjałowienie gleby bo hortka nie nawożona ... czy wystarczy podlewać nawozem do hortensji ... czy wypadałoby zmienić glebę ? ...
czy może to nie braki a grzyb ? ...

dziefczyny i chłopaki ... co z ta hortką począć ? ...

____________________
Iza - Ogród marzeń... cegła...róża... lawenda
ana_art 22:39, 19 sie 2014


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 18824
to hortka???? o ludu...
kwiat wygląda na przypalony, zabiedzony, za mało wody, i nawozu. Rozumiem że ją przygarnełaś?
jeśli tak to nic nie robić, tzn podlewać i czekać, a od wiosny zacząć robote
____________________
Any ogród mały-czyli wygrana walka z ugorem i Wizytówka
Konstancja30 22:45, 19 sie 2014


Dołączył: 06 maj 2012
Posty: 6260
ana_art napisał(a)
to hortka???? o ludu...
kwiat wygląda na przypalony, zabiedzony, za mało wody, i nawozu. Rozumiem że ją przygarnełaś?
jeśli tak to nic nie robić, tzn podlewać i czekać, a od wiosny zacząć robote


Ana hortka jest bardzo daleko (za oceanem ) ... chcę jej pomóc i przyjaciółce na odległość ... to jej pierwszy sezon i debiut ... czeba ją ogarnąć żeby za rok stała się śliczna ...

czyli podlewać ... zastosować nawóz ... obciąć przypalone kwiaty ... a od wiosny ciachanie ... nawożenie i zachwyt ? ...
____________________
Iza - Ogród marzeń... cegła...róża... lawenda
ana_art 22:48, 19 sie 2014


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 18824
ja bym ją zostawiła taką jak jest, nie obcinać, nie nawozić, podlewać. A wiosna obciąć, podlewać i nawozić.
____________________
Any ogród mały-czyli wygrana walka z ugorem i Wizytówka
Sebek 23:09, 19 sie 2014


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Postąpiłbym tak jak pisze Ana - choć wg mnie oprysk florovitem może by pomógł, a na pewno nie zaszkodził - o ile go tam mają... Może wtedy chociaż liście nabrałyby ładniejszego koloru. Jeśli się nie da no to tylko woda, woda i woda - a w przyszłym roku dopiero dalsza zabawa z innymi czynnościami
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Pszczelarnia 16:54, 21 sie 2014


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Teraz już nie nawozić. Dołożyć dobrej ziemi - nawet wymienić, dać torfu kwaśnego, podlewać, nawieźć kompostem, obornikiem.
Na wiosnę ściąć i dawać wodę i nawozy.

Iza, czy te ogórki dalej w zlewie? Bo przepis w internecie. Z głowy nie pamiętam. A zeszyt nie tam, gdzie ja.
Skomplikowana sprawa.

____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Konstancja30 19:48, 21 sie 2014


Dołączył: 06 maj 2012
Posty: 6260
Tess napisał(a)


Jestem, choć spóźniona i w lekkiej zadyszce
Fiesz, ile stron miałam do nadrobienia???
Ja nie zaglądam do zbyt wielu ogrodów, ale jeśli któryś odwiedzam, nie lecę "obrazkowym", tylko czytam wszystko. No a u Ciebie chłonę z rozkoszą każde Twoje słowo

Pięknie, psze Pani. Ta żurawka bordowa ze srebrnymi nerwami to też moja ulubiona.
Twój Adamo mnie rozczula


mnie rozczula rodgersja psze Pani ... głównie rodgersja bo insze inszości tak zgrabnie składające się na gąszcz też ... bardzo mi się fajnie zrobiło przeczytawszy o rozkoszy ... z literek i pazernie pochłonęłam komplimenta ... daleko jeszcze mam do wyobrażenia ale już sobie żyję w jego szkielecie ... buziak Tesia
____________________
Iza - Ogród marzeń... cegła...róża... lawenda
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies