Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Zielony galimatias

Pokaż wątki Pokaż posty

Zielony galimatias

Milka 16:52, 23 sie 2012


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
bo ten galimatias coraz większy, ale ciekawość, co z tego powstanie jeszcze większa:!!
nie bądź za krytyczna, i dobrze, że wzrok jak należy trzymam kciuki!
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Konstancja30 17:05, 23 sie 2012


Dołączył: 06 maj 2012
Posty: 6260
Ewa ... eMy to istoty nadzwyczaj inteligentne i wbrew marudnym ripostom jakoś tak wyrywającym siem w odsieczy na dźwięk naszych chciejstw ... to istoty o bardzo racjonalnym podejściu do życia, a w tym i do siedliska ... dlatego ja pytam ... CZEMU eM NIE WIDZIAŁ PLANU GOSIAKA!!!? ..

no bo gdyby zobaczył ... gdyby tylko zobaczył linie idealne niemal to

czymże wobec wieczności jest przeniesienie grylaaaa ??? ... niczem .... wszak
czymże wobec geometrii godnej miszcza jest wykopanie poczochrańca ??? ... niczem wszak ... nadmienię, że Ania ASC przeniosła rosłe jakby nie było drzewo ... no ... luuuzik ...

luzik Ewa ... nie bój się przenieść ... wykopać ... to pikuś ... wobec wszech czasów stadła idealnego na tej ziemi w tem ogrodzie ...

Ewa ... a tak bardzo serio ... to muszę powiedzieć coś co wiem z autopsji ... a o czym czasami na tym forum ogrodniczym poniekąd w dyskusjach wielopoziomowych bywało ... człowiek przez lata nabywa pewnego wyrobienia w postrzeganiu i czynieniu piękna w swym grajdołku ... coś tam sobie powstaje małymi kroczkami aż nagle człek dojrzewa i ma dość małych kroczków bo marzy mu się wielki krok człowieka niczem sus Gagarina na Księżyc ... tym pokrętnym porównaniem próbuję powiedzieć, że czasami warto coś zburzyć by osiągnąć ideał ... Wasz ideał

a jeżeli nachlisz część lewą z Z4 tak aby była równoległa do prawej to Wasza koncepcja też niczego sobie ... ważne aby równy był środek ... nierówności granic działki łatwo zgubisz 3 pietrem (najwyższym) nasadzeń ...
____________________
Iza - Ogród marzeń... cegła...róża... lawenda
Tess 17:29, 23 sie 2012


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12089
Hmm...
Od razu powiem, że projekt Gosi bardziej mi sie podoba.
Nie będę kręcić.. Wybacz, proszę

A teraz rozkminimy to po kolei:
Zmniejsz trochę trawnik (no bo trawnik będzie w środku obwódki, prawda?) a poszerz rabaty. Możesz chyba to zrobić, nie będą za szerokie, choć nie widzę dokładnie, ile one teraz mają szerokości

Jak zmniejszysz trawnik, to i grilla (na razie, albo wcale, potem wyjdzie w praniu) nie musisz stamtąd przestawiać, zrobisz do niego dojście z altany za obwódką.
Jeśli masz wejście do altany tylko z jednej strony (bo nie wiem, czy ją widziałam), to i tak nie przeszkadza.
Nie dociągniesz obwódki do samej altany, tylko na końcach dasz np. kule lub stożki. Takich strażników przy wejsciu A za nimi będzie przejście do grilla. Spoko da radę, przecież do grilla nie chadza się codziennie i co pięć minut I nie wszyscy goście muszą mieć do niego dostęp, tłoku nie będzie

Jak zmniejszysz trawnik (zachowując proporcje z każdej strony), to zrobi Ci się więcej miejsca na rabatę przy tarasie i tu w tym oddzieleniu od części z którą nie wiesz, co zrobić (tam, gdzie proponowałam oddzielenie ekranem z cisów)
.
Rozczochraniec – to nie argument. Nie takie wielkości się już przesadzało
M. odmówi pomocy przy przekopywaniu? To pomocnicy się znajdą

Coś miałam jeszcze napisać, ale chwilowo zapomniałam

Nie umiem tego narysować, ale może zrozumiałaś...
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
Konstancja30 17:33, 23 sie 2012


Dołączył: 06 maj 2012
Posty: 6260
oczywista oczywistość, że zrozumiałam ...

____________________
Iza - Ogród marzeń... cegła...róża... lawenda
Evchen 17:39, 23 sie 2012


Dołączył: 07 maj 2012
Posty: 4059
Izuś.. kofana moja... nawet jak mi po łbie dajesz, to z wyczuciem
Nie widział, bo Gosia plan przesłała w godzinach nocnych, kiedy M oddał się już w ramiona Orfeusza... A budzić misia nie wolno, bo będzie zły.. Zaraz mu idę pokazać... dyplomatyczna będę...

Jesli się kategorycznie nie zgodzi, to nawet szlochy nie pomogą... Ale będę nalegać, napierać, bronić, argumentować...

A jeśli będzie plan B... to nie rozumiem kwestii cyt
a jeżeli nachlisz część lewą z Z4 tak aby była równoległa do prawej to Wasza koncepcja też niczego sobie

Izus, jak pragnę.. co to jest Z4?...
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/3282-bb
Evchen 17:45, 23 sie 2012


Dołączył: 07 maj 2012
Posty: 4059
Tessi wybaczam Bo mi też...
Ale nie rozumiem poniższego..

Jak zmniejszysz trawnik (zachowując proporcje z każdej strony), to zrobi Ci się więcej miejsca na rabatę przy tarasie i tu w tym oddzieleniu od części z którą nie wiesz, co zrobić (tam, gdzie proponowałam oddzielenie ekranem z cisów)

gdzie mi się zrobi więcej miejsca na rabatę?... Jak tą część, gdzie Gosia zaproponowała trejaż poszerzę, to znowu będzie niesymetrycznie... Bo druga/lewa linia zostanie tak jak jest?..bo chyba GOsi o to chodziło, żeby była przedłużeniem linii tarasu...



____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/3282-bb
Tess 17:47, 23 sie 2012


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12089
Idę zobaczyć, gdzie Gosia proponowała trejaż...
Chyba że mi powiesz, szybciej będzie
A Z4 to 24 metry, po lewej stonie szkicu
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
Konstancja30 17:51, 23 sie 2012


Dołączył: 06 maj 2012
Posty: 6260
Evchen napisał(a)




lewa strona ... zielona rabata ... na wprost 24mb ... o i w teraz widzę, że w zasadzie to z4 jest proste a naprostować można prawą stronę co na szybko i jakimś cudem zaznaczyłam na czerwono ...



żółta linia to ma tylko zwracać uwagę na równoległość stron ...
____________________
Iza - Ogród marzeń... cegła...róża... lawenda
Tess 17:52, 23 sie 2012


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12089
Już wiem. Gosia proponowała trejaż czy też pergolędokładnie w tym samym miejscu, co ja ekran
Ale dlaczego miałoby być niesymetrycznie? Ja mówię o symetrii obwódek, a Ty o czym?
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
Tess 18:25, 23 sie 2012


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12089
No i człek się stara, po atku gania, coby stan faktyczny ustalic, najlepszej rady udzielić, a ta poszła sobie...
To i ja idę
Może (powtarzam: może) zajrzę wieczorkiem.
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies