Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Zielony galimatias

Pokaż wątki Pokaż posty

Zielony galimatias

Evchen 04:51, 23 sie 2012


Dołączył: 07 maj 2012
Posty: 4059
Marzenko... coś czuję, że masz dość naszych wygibasów .. co mnie nawet średnio dziwi, bo ja sama mam już dość...

Kształty Gosiaka cudne geometrycznie (Gosiaku, wielki buziak za propozycję! ) aż kuszą, żeby je wprowadzić w czyn, ale moim zdaniem części ogrodu powinny tworzyć stylistyczną całość.. - no chyba, że się mylę .
Kwiatkiem u kożucha jest ścieżka, którą ewentualnie docelowo mogłabym przerobić, ale DOCELOWO, bo na pewno w tym roku nie byłabym w stanie tego przeprowadzić... Gdyby kfiatek udało się wkomponować w kożuch byłoby cudnie, ale czy to możliwe?.... chociaż moda zezwala na wszystko...

Jeśli odepnę kwiatek od kożucha i rozdzielę te części trejażem - który sam w sobie jest elementem architektury ogrodowej, którą bardzo lubię zwłaszcza z różami, bluszczem i powojnikami- to powstaną dwie całkowicie odmienne stylistycznie części...
1. Kfiatek - w zamkniętej części oddzielonej z jednej strony trejażem i równolegle biegnącym do niego ogrodzeniem ogrodu z wejściem z przedogródka. Kfiatek z istniejącą ścieżką i (nie istniejącym jeszcze) wejściem na ogród między trejażami
2. Kożuch - idealnie skrojony, ale krawiec musi jeszcze uwzględnić niedoskonałości figury modelki - jak np. istniejące wybrukowane kostką granitową miejsce na grill (o ile grill nawiązujący raczej do ogrodów naturalistycznych można zmienić, to wybrukowaną część niekoniecznie...)

Wniosek końcowy:
1. trzeba spróbować dostosować kształt kożucha do figury modelki, żeby ukryć jej niedoskonałości - czyt. kfiatek
2. jeśli okaże się, że figura modelki nijak nie wyeksponuje piękna kożucha przez rzeczony kfiatek, trzeba zrezygnować - z kożucha albo z kfiatka...

Postaram się w ciągu dnia naszkicować obrys ogrodu, który wymyśliliśmy wczoraj, ja i mój mąż.. Na pewno nie jest tak doskonały w formie jak projekt Gosiaka, ale staraliśmy się jak mogliśmy..

A Ciebie proszę, jeśli masz jeszcze cierpliwość o krytyczne spojrzenie
Pozostałe osoby z grupy wsparcia również!..







____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/3282-bb
Madzenka 06:41, 23 sie 2012


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Ale porjekt Gosi ma potencjal równiez bez tych elementów na środku. Codzi o ksztalt rabat, piękny geometryczny, idelany do obwiedzenia bukszpanem
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Tess 08:36, 23 sie 2012


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12098
Daj ten obrys, co to go wymysliliście z M. skoro go już wymysliliście, ale ja się zgadzam z Madżenką, że to, co zaproponowala Gosia jest piękne - geometria doskonała, wprowadzi idelaną harmonię do ogrodu. No i pięknie będzie wyglądał obwiedziony obwódką bukszpanową.

Pamiętaj, że lepsze jest wrogiem dobrego

Miłego dnia
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
Evchen 08:40, 23 sie 2012


Dołączył: 07 maj 2012
Posty: 4059
Marzena2007 napisał(a)
Ale porjekt Gosi ma potencjal równiez bez tych elementów na środku. Codzi o ksztalt rabat, piękny geometryczny, idelany do obwiedzenia bukszpanem

Ależ ja się z tym zgadzam!...
W moim obszernym wywodzie chodziło mi o obszar nie zaznaczony na zielono: czyli kfiatek
Myślisz, że ta część ogrodu mogłaby zostać w takiej formie?...
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/3282-bb
Evchen 08:42, 23 sie 2012


Dołączył: 07 maj 2012
Posty: 4059
Tess napisał(a)
Daj ten obrys, co to go wymysliliście z M. skoro go już wymysliliście, ale ja się zgadzam z Madżenką, że to, co zaproponowala Gosia jest piękne - geometria doskonała, wprowadzi idelaną harmonię do ogrodu. No i pięknie będzie wyglądał obwiedziony obwódką bukszpanową.

Pamiętaj, że lepsze jest wrogiem dobrego

Miłego dnia


Dam, ale teraz jestem zawalona pracą.. spróbuję w czasie przerwy. Nie jest tak piękny i usystematyzowany jak Gosi...
A projekt Gosi - jak już wspominałam - piękny
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/3282-bb
Tess 09:52, 23 sie 2012


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12098
Ty się zupełnie nie przejmuj tym, że Marka ogród jest wkomponowany w zabytek ani tym, jaką ma powierzchnię. Bom Cię naszła w jego ogrodzie i podsłuchiwałam

Ewuś, a odzielenie tych dwóch części to moze nie pergolą zrobić, tylko ekranem np. z cisa? Wówczas od strony ogrodu harmonia nadal byłaby zachowana, a na tle ekranu od strony ścieżki wszystko będzie pięknie wyglądało
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
betysia 10:07, 23 sie 2012


Dołączył: 18 cze 2012
Posty: 1810
Ewus...no to czekamy na kolejnyyyyyyyyyyyyyy projekt!!!!!!
trzymam kciuki co by sie cos wyklarowalo!!!

p.s.
projekt Gosi jak dla mnie MISTRZOSTWO SWIATA!!!!!!!!!!

milego dnia i wytchnienia w pracy!!!
buziam upalnie
____________________
Stary dom, zapomniany ogrod i ... ja na francuskiej ziemi http://starydomzapomnianyogrodija.blogspot.fr/
Evchen 16:39, 23 sie 2012


Dołączył: 07 maj 2012
Posty: 4059
Tess napisał(a)
Ty się zupełnie nie przejmuj tym, że Marka ogród jest wkomponowany w zabytek ani tym, jaką ma powierzchnię. Bom Cię naszła w jego ogrodzie i podsłuchiwałam

Ewuś, a odzielenie tych dwóch części to moze nie pergolą zrobić, tylko ekranem np. z cisa? Wówczas od strony ogrodu harmonia nadal byłaby zachowana, a na tle ekranu od strony ścieżki wszystko będzie pięknie wyglądało

Oj, tak czułam, że ktoś się bacznie przygląda moim słowom..
Z cisami byłoby też fajnie

Ale - pochodziłam po ogrodzie powiem wam, że realizacja pięknego planu Gosi wymagałaby jednak wielu zmian:
grill do przeniesienia,
ognisko, do przeniesienia..
dróżka - do zmiany, bo w tej formie to na pewno nie mogłaby zostać...
bukszpan rozczochrany do przesadzenia

Nie zostałyby zrealizowane:
*raczej na 100% nie byłoby rozetki pośrodku - bo już widzę minę męża "jak to kosić" i dziecka "jak mam grać w piłkę.." ....
*brzuszki prawo-lewostronne nie mogłyby być tak cudnie symetrycznie położone z przyczyn obiektywnych...

Ale powiem wam, że jeśli M. się zgodzi na te zmiany, to gotowa byłabym je wprowadzać - stopniowo.. bo plan jest naprawdę cudny!...
Gosiak wziął i pomyślał.. i już pełen sukces Gosienko - dziękuję


Jeśli jednak M. zgody nie wyrazi, a on też jest poniekąd też czynnym użytkownikiem ogrodu - 90% prac wykonał sam - od miejsca na ognisko, grilla po niwelację terenu i wynoszenie kamoli - do wdrożenia zostanie plan B...... czyli to, co wspólnie wymyśliliśmy wczoraj... w akcie rozpaczy.. i powiem wam, że projekt niewiele się zmienił od mojego ostatniego.. więc proszę o wyrozumiałość, bo widocznie jak coś wejdzie człowiekowi do głowy to już koniec...

Na zielono - obwódki bukszpanowe,
na niebiesko - z innych materiałów zimozielonych w kontrastującym kolorze...

Es-flores... niesymetryczny..



Zdegustowanym naszym beztalenciem chciałam tylko szepnąć, że decyzja nie zapadła, bo M. nie analizował koncepcji Gosika...



____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/3282-bb
Milka 16:45, 23 sie 2012


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
kaisog1 napisał(a)
A może po prostu takie coś? Tylko przyznam się, że nie czytalam co i jak, no i wymiarów to nie ma... po prostu tak narysowałam....



dla mnie już nie w galimatiasie jesteśmy, a w dżungli amazońskiej, ale to mi sie podoba; jakie linie i lekkość!
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Evchen 16:48, 23 sie 2012


Dołączył: 07 maj 2012
Posty: 4059
Zanim zniknę, spytam - dlaczego w dżungli..?
Ircia ... jestem bardzo krytyczna wobec siebie .. i w dodatku (jeszcze) dobrze widzę..
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/3282-bb
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies