Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » W Gąszczu u Tess

Pokaż wątki Pokaż posty

W Gąszczu u Tess

Sebek 10:35, 10 lis 2013


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Tess - jak zobaczyłem ostatnie zdjęcia to wpadłem w zachwyt - przepięknie wygląda Twój ogród A co do opuchlaków to bleeee - ale mam ich również duużo u siebie
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
boguslawa_ma... 10:43, 10 lis 2013


Dołączył: 26 gru 2012
Posty: 7522
Poczytałam o opuchlakach ,dokładnie to opisałaś, takie krewetki często spotykam przy cebulach lili,
ale nigdy nie przyglądałam się jają ,musze dobrze oglądać
____________________
Bogusia-moja działka Bogusia-moja działka
Agnieszka_B 12:36, 10 lis 2013


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 1637
Czytam o opuchlakach. Bardzo pouczające. Dzięki. U mnie też jest trochę larw. Znajdowałam je we wrześniu zdejmując darń trawy pod nowe rabaty. Każdy kwadracik darni przeglądałam i wybierałam dzdzownice - te z powrotem do gleby oraz krewetki niestety. Te ostatnie wrzucałam na poczatku do worków na odpady zielone i wyobraźcie sobie , że skubane potrafiły ten worek przegryźć. Jedną larwę położyłam sobie na dłoni i wgryzła się w rekawicę gumową , którą miałam założoną. On są bardzo agresywne- a zatem ja też byłam i kazdy egzemplarz osobiście uśmierciłam. Teraz przyszedł kret i płakać mi się chce jak widze zryty ogród , ale na razie go nie wypędzam . Boje się tylko że zje tez to co pożyteczne. No i na wiosnę też musze się przygotować do walki.

pozdrawiam ciepło
____________________
zapach-ziemi
ewa004 13:48, 10 lis 2013


Dołączył: 29 maj 2012
Posty: 15264
Tesiu po tej lekcji każdy już wie jak to dziadostwo wygląda i jak z nim walczyć
Dzięki
____________________
Ewa - Co z tym ogródeczkiem począć
eliza3 16:11, 10 lis 2013


Dołączył: 12 kwi 2012
Posty: 7563
Tess, wszystko dokładnie przeczytałam i zacznę działać od wiosny, bo też zauważyłam, że coś mi liście rodka podgryza.
Bardzo ładnie i obrazowo przedstawiłaś lekcję poglądową, wszystkim się przyda, dzięki.
____________________
Ela - Kwiatki i rabatki u Elizy
Magda70 16:20, 10 lis 2013


Dołączył: 05 lip 2012
Posty: 20087
Tesiuu , świtnie to nam pokazlaś i opisałaś.
Ja lałam 2 razy dursbanem aczkolwiek pierszwy raz zrobiłam za małe stężenie więc chyba go nawet nie powinnam liczyć. Drugi raz juz dałam porządniejszą dawkę.
U mnie jeszcze kret pomaga mi w zwalczaniu ale co to za pomoc jak w nagrodę kopce mi zostawia. Haha
Ale na wiosnę dalej będe walczyć bo wczoraj jedną roslinkę znalazłam dziwnie leżącą...bez korzeni niestety...
____________________
Niby nowoczesny -- Carpinus ogród nad jeziorem -- Wizytówka - Appeltern - Bressingham --
an_tre 16:35, 10 lis 2013


Dołączył: 01 lut 2011
Posty: 22380
Tess dzięki za pouczające posty i obrazy, trzeba mieć się na baczności obserwować nie tylko co nad ziemią a i pod glebą też monitorować. Nie zauważyłam u siebie, ale nigdy nie wiadomo, bo krety wzmożoną aktywność uskuteczniają, a że robią to pod darnią między drzewami, to na ranie im nie przeszkadzamy
____________________
Rajski Ogród Ani + Rajski ogród Ani 2... niekończące się marzenie... http://www.ogrodowisko.pl/watek/2691-maj-2012-duszniki-zdroj-park-zdrojowy-i-okolice http://www.ogrodowisko.pl/watek/1966-ogrod-w-lubiechowie-kolo-ksiaza
Madzenka 17:18, 10 lis 2013


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Tesiu ja mam zagwozdkę bo jedna żurawka mi zamiera i w jej korzeniach nic nie znalazlam...
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
leon60 17:41, 10 lis 2013


Dołączył: 04 maj 2013
Posty: 20181
Tess napisał(a)





Prześlicznie
____________________
Ola - Moja codzienność *** Wizytówka
agam 18:52, 10 lis 2013


Dołączył: 21 cze 2011
Posty: 2252
Tess świetne zmiany. W przyszłym roku jak trawki się rozrosną będzie miodzio.

Co do opuchlaków to moja zaatakowana w doniczce "Marmalade" też zmieniła kolor i wyglądała dokładnie jak Twoja. Przez chwilę zgłupiałam bo wiem jaką odmianę kupowałam i jak wyglądała na początku. Potem wyciągnęłam ją z doniczki i zobaczyłam że nie ma młodych korzonków a w środku głównego były wygryzione dziury i siedziały w nich larwy. Muszę przeprowadzić atak w przyszłym roku bo mi wszystko zeżrą.
____________________
Aga i Ogródek Agam
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies