Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » W Gąszczu u Tess

Pokaż wątki Pokaż posty

W Gąszczu u Tess

Kindzia 11:42, 11 wrz 2014


Dołączył: 04 kwi 2012
Posty: 28042
U mnie cała strona zdjęć była Tessiunia...na 921 str....z Goczałkowic od Kapiasa i nawet moich gości z Zielonej Góry widać Ogrodowiskowych gości zresztą
____________________
Kasia***zjazd VI 2016***cz.I***cz.II*** Ogród z łezką II
Tess 11:43, 11 wrz 2014


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12089
Milka napisał(a)
Tessi, tys społecznica?

A gdzie tam, społecznica.
Wprawdzie specjalizację mam ze społeczności lokalnej, ale w sprawy wsi się nie wtrącam. No, dotąd się nie wtrącałam.
Teraz i owszem, zaangażowałam się - trochę ze względu na mieszkańców, trochę ze względu na siebie i trochę ze względu na sposób, w jaki władze gminy tę sprawę załatwiają. Cichcem, przez zaskoczenie.

Może ktoś myśleć o mnie źle, bo jestem przeciwna powstaniu ośrodka.
Ale ja już się dokształciłam w tym zakresie i wiem, że w takim ośrodku umieszcza się nieletnich orzeczeniem sądu. Tylko i wyłącznie wówczas, gdy nieletni przejawia objawy demoralizacji i popełni przestępstwo lub wykroczenie typu np.: kradzież, rozbój, niszczenie cudzego mienia.
Sądy wobec nieletnich nie mogą stosować kar z kodeksu karnego, tylko tzw. środki wychowawcze lub poprawcze. Poprawczy to oczywiście poprawczak, a wychowawcze to np. nadzór kuratora, albo umieszczenie w MOW.
Sąd może także umieścić w MOW takiego nieletniego, wobec którego orzeczono poprawczak, ale na okres próby (do 3 lat) daje go się do MOW.
A MOW nie jest ośrodkiem zamkniętym, wychowankowie mogą wychodzić na zewnątrz za zgodą wychowawcy lub dyrektora. A i bez zgody wychodzą często.

Nikt mi nie powie, że ktoś kto kradł albo niszczył cudze mienie, nie będzie tego robił nadal.
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
Milka 11:49, 11 wrz 2014


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Ja to znam, z...autopsji...Oli fzenie społeznica ma konatacje pozytywne, choć zafxiorę pusciłam, z tym samym mierze się w gmi ie, tak 40 na plus..na razie
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Tess 11:51, 11 wrz 2014


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12089
Irenko, błagam, przetłumacz na polski
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
Kindzia 12:01, 11 wrz 2014


Dołączył: 04 kwi 2012
Posty: 28042
Tess napisał(a)
Irenko, błagam, przetłumacz na polski

A dopiero Ircia u mnie pisała, że ma problemy...

Ja też nic z tego nie wiem
____________________
Kasia***zjazd VI 2016***cz.I***cz.II*** Ogród z łezką II
popcorn 13:23, 11 wrz 2014


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Nie zazdroszczę, bo nagle z cudnej wsi może się zrobić.. różnie.. no i skoro Was tam nie ma często, to i szkodom ewentualnym zaradzić od razu nie zaradzicie
____________________
Mój nowy ogródek
malkul 12:07, 12 wrz 2014


Dołączył: 07 wrz 2011
Posty: 21702
Milka napisał(a)
Ja to znam, z...autopsji...Oli fzenie społeznica ma konatacje pozytywne, choć zafxiorę pusciłam, z tym samym mierze się w gmi ie, tak 40 na plus..na razie


Miłka miała spotkneie z kosmitami
____________________
Gosia - Ogród tworzę nowoczesny***Wizytówka - Ogród nowoczesny kokoszki
Ozz 20:11, 15 wrz 2014


Dołączył: 20 cze 2012
Posty: 1908
Kwadraty widzę piękne, piękne...

Hosty mają to do siebie, że jak mają wilgotniejsze stanowisko to dobrze noszą nawet patelnię.

Co do rodgersji... to znaczy, że muszę się zaopatrzyć w takim razie jeszcze w trzecią już ,,z rogami"
____________________
Tutaj piszę bloga: ZielenDoKwadrat.pl A tutaj walczę z własnymi ogrodami :) MIKRO ogród 2.0 stary wątek tu: MIKRO ogród 1.0
popcorn 15:40, 16 wrz 2014


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
puk puk??
____________________
Mój nowy ogródek
Tess 16:05, 16 wrz 2014


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12089
popcarol napisał(a)
puk puk??

Przyłapałas mnie
Czasem zaglądam, ale chowam się w innych wątkach
Fotek dawno nie było, a czasu nie mam, żeby zrobić więc siem bojam, że mi się dostanie

To może opisowa relacja wystarczy

W sobotę podlałam ogród gnojówką z wrotyczy. Po raz chyba piąty albo szósty w tym sezonie. I nastawiłam kolejną.
Nie wiem, czy to zasługa wrotyczy, ale odpukać, nie widzę krewetek. A w ub. roku zżerały mi żurawki. Właśnie we wrześniu ub. roku stosowałam nicienie.
Nie tylko brak zewnętrznych objawów krewetek: roślinki rosną, trzymają się mocno (robię testy, szarpiąc za czuprynki). Nie ma ich też w korzeniach.

Trochę roślin przesadziłam z flanki na flankę
A jeszcze mnóstwo do przesadzenia zostało. Zrobiłam sobie nawet listę rzeczy do zrobienia na każdej z rabat i o zgrozo! - na każdej muszę/chcę coś zmienić! Załamka!

Wszędobylskich doniczek z roślinkami nie ubywa, tylko przybywa.
Zlitowałam się nad małymi ciskami, co stały w sklepie od ponad 3 lat w zapomnieniu i zaniedbaniu. No i teraz stoją w doniczkach w ogrodzie, bo nie mam pomysłu, gdzie je wsadzić

Za to niemal z marszu znalazłam miejsce dla dużej kuli cisowej, co się jej przegapić w sklepie nie dało

Wsadziłam też (nareszcie!) zdobyczne graby, które wiosną przy porządkowaniu lasu pozyskałam. Będzie z nich mały zywopłocik, który docelowo ma zasłonić placyk gospodarczy.

No i powstaje nowa rabata wzdłuż domu (ta, na której dotąd mnożalniko-rozsadnik był). Na razie roślinki małe (wiadomo: made in Tess), ale jak już ruszą, powinno być jako-tako

Dwie wielkie hortensje ogrodowe dostały eksmisję - w ich miejsce już kupiłam "cosie" Nie napiszę co - pokażę jak wsadzę. Niech będzie jakaś surprise

Czy mogę jesienią przesadzić miskanty Variegatus, czy lepiej nie ruszać?
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies