Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » W Gąszczu u Tess

Pokaż wątki Pokaż posty

W Gąszczu u Tess

Tess 10:10, 28 lip 2015


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12098
Juzia napisał(a)


Kilejna szynka parmeńska?

????
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
nawigatorka 10:14, 28 lip 2015


Dołączył: 29 mar 2014
Posty: 29303
Ja mam metalowa Skrzyneczkę- stara półka z lazienkowego regalika. Ale kompost tovprze duszę sito - mam cały wielki kompostownik dobprzesiania i wcale mi nie spieszy.te hosty były super wiec i efekt taki będzie.

A próbowałaś odmłodzi stipę przez cięcie-ja jedna wczoraj przyciełam dla testów
____________________
Asia - Typografia ogrodu *** Wizytówka
Juzia 10:14, 28 lip 2015


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38869
Tess napisał(a)

????


MAdżen pisała ostatnio, że jest jak szynka parmeńska, bo dopiero teraz wie co chce w swoim ogrodzie.

Nie tak to napisałam, ale mam nadzieję, że zrozumiesz. Ty kumata jaesteś, a ja dzisiaj niemyśląca....
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
Shemsi 10:21, 28 lip 2015


Dołączył: 15 cze 2015
Posty: 716
Tess napisał(a)
Weroniko - meramorfozą to trudno nazwać, bo metamorfoza to zmiana, a tam w zasadzie pustynia jest Nie wiem kiedy, na razie przerabiam ogródek


Aaa, to lepiej, łatwiej zagospodarować pustynię. Tak, czy inaczej czekam

I zdjęcia, koniecznie zdjęcia z weekendowych szaleństw ogrodowych. Pisałam u Iwki, że dużo nie mogę, to chociaż u Was oglądam i oczy cieszę. Dużo zdjęć proszę
____________________
Weronika Oswajanie chaosu
Pszczelarnia 10:24, 28 lip 2015


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Tess napisał(a)


Do sadzenia używałam własny kompost, do dziś mnie łapy bolą od przesiewania go przy pomocy plastikowej skrzyneczki.


I to jest kwintesencja ogrodniczkowania.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Ensata 10:26, 28 lip 2015


Dołączył: 09 mar 2015
Posty: 4586
Dlaczego siejesz? Słabo pamietam ale jak miałam swój, to był sypki, sadziłam od razu, bez przesiewania. Teraz dziki mi skutecznie wybiły z głowy kompostownik
____________________
W kolorze blue
Tess 10:44, 28 lip 2015


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12098
Asiu - no niby odmłodzone były, bo wiosną je przycięłam. Ale i tak rozczochrańce straszne się zrobiły. Ja mam chyba za mały ogródek dla stipy. Ona ładnie w większych skupiskach wygląda, a u mnie miejsca na takie nie ma.

Justyna - a, dojrzewająca jak szynka parmeńska? Dobre. Nie widziałam u Madżen. Ale tekst Madżen, że dopiero teraz wie co chce w swoim ogrodzie mnie zabił Znaczy - kolejna rewolucja się planuje? Przecież Madżen nieustannie zmienia, bo wie, co chce w swoim ogrodzie

Weroniko, zdjęcia będą, ale spektakularnego efektu nie ma. Roślinki małe, to i efekt mizerny obecnie. A rabatę przedogródkową muszę dobrze przekopać i wybrać wszystkie kłącza (np. konwalii, bo tez tam ich trochę jest). A dotychczas było okropnie sucho, teraz dopiero da radę.
Na liście prac weekendowych pozycja: przekopać przedogródek była, a jakże - ale czasu nie starczyło Stara już jestem, jakoś wolno wszystko robię.

Pszczółko - Już się martwię, że mam za mało tego dojrzałego złota.

Gośka - kompost przesiewałam, bo choć niby się pilnuje, żeby nie wrzucać do kompostownika resztek długorozkładających się, to jednak jakieś takie nierozłożone się trafiały - łodyżki, patyczki, ba, młode malutkie ziemniaczki nawet
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
ewa004 11:00, 28 lip 2015


Dołączył: 29 maj 2012
Posty: 15264
Tesiu ja do przesiewania kopostu mam stare sito z kombajnu
Jak masz gdzie załatwic to super sprawa ,wymiarowo akurat na taczke pasuje i wystarczy trochę taczką potrzepać

____________________
Ewa - Co z tym ogródeczkiem począć
Juzia 11:01, 28 lip 2015


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38869
Nie da się nie zmieniać będą ogrodowym maniakiem. No nie da


____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
Tess 11:03, 28 lip 2015


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12098
Ewa, skąd ja kombajn wezmę Ale zapamiętam, że na taczkę pasuje. Dzięki za radę

Juzia - błagam, nie odbieraj mi resztek nadziei
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies