Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » W Gąszczu u Tess

Pokaż wątki Pokaż posty

W Gąszczu u Tess

Toszka 13:10, 31 lip 2015


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
lepsza przekompostowana. Nie nawozic niczym, bo bedzie bujac i wymarzac.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Urszulla 19:49, 31 lip 2015


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21880
Tess napisał(a)
Co tam rzepak w szklarni
Po skończeniu szkoły ogrodniczej miałam staż w sklepie ogrodniczym.
To był w Warszawie okres tworzenia dzikich ogródków działkowych. Gdzie tylko był niezabudowany większy kawałek ziemi, ludzie wytyczali sobie poletka i uprawiali.
Kto pamięta - były takie ogródki - przez wiele lat - przy Dworcu Zachodnim np.
Kto umiał i nie umiał, ten działkował
No i przyszła do sklepu taka młoda stażem (choć nie wiekiem) użytkowniczka działki poradzić się. Bo otóż kupiła marchewkę młodą (taką w pęczkach) i wsadziła. Ale ona - rzeczona marchewka - wcale nie urosła, tylko usycha. Pomimo podlewania, I co ona - opiekunka marchewki - ma teraz zrobić?




Dobreee

a poza tym uśmiałam się z Waszych opowieści wieczornych
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Urszulla 20:02, 31 lip 2015


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21880

A to owo oczko. Widok nieco z góry, ze schodka któregoś.



I z dołu.




Jak zamaskować te brzydkie, bo nienaturalnie rzucające się w oczy, brzegi oczka?

W lecie maskowałam roślinami ale w zimie jest łyso (obecnie z jednej strony jest bergenia pomiędzy hochlą zieloną, ale zimą będzie tylko ciut bergenii).

Może jakis pomysł na wkomponowanie oczka w taras - czyli w to coś, wyłożone obecnie nieregularnymi płytami widoczne na 1 zdjęciu.


Osobiście myślę że zamieniłabym to oczko na ciurkadełko co nie znaczy że jest brzydkie, ale myślę że z małym większy kłopot organizacyjny niż z dużym jeśli miałoby zostać pytałabym Gierczusięona ma doświadczenie w mikro klimatach
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
ewa004 20:32, 31 lip 2015


Dołączył: 29 maj 2012
Posty: 15264
Mi by było szkoda go likwidować

____________________
Ewa - Co z tym ogródeczkiem począć
Toszka 20:42, 31 lip 2015


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Powiem ci Tessko, ze Urszulla ma racje - po co teraz reorganizowac oczko, jak zaraz nabierzesz oddechu w ogrodzie i mozna oczko przeniesc ciut dalej, polaczyc np z niewysoka ciurkajaca scianka. Zrobic obok miejsce na stolik, fotele, kawe, zrobic szersze miejsce przy schodach... czyli nabrac oddechu i inaczej spojrzec na ogrody jako calosc, jednosc
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
ewa004 20:55, 31 lip 2015


Dołączył: 29 maj 2012
Posty: 15264
No to juz propozycja a grubej rury ...ale jaka kuszaca ale by było slicznie Tesiu ,przemyśl
____________________
Ewa - Co z tym ogródeczkiem począć
Astrantia 11:30, 01 sie 2015


Dołączył: 22 lip 2015
Posty: 159
Widzę Tess, że też jesteś na etapie zmian jak ja Faktycznie, jak zimą części nadziemne roślin zamierają to brzegi oczka widoczne się robią i zanim wiosną urosną to trzeba poczekać. A może jakbyś wokół ułożyła coś na wzóropaski wokół z kamienia łamanego, ale w ten sposób że brzeg kamienia będzie nachodził na rant i oczka i tego rantu nie będzie widać. A od strony rabaty rośliny wchodzące na tą opaskę i zasłaniające brzeg kamieni... Tak mi się nasunęło, bo widzę, że masz ścieżkę z kamnienia Pozdrawiam
____________________
Zmiany przychodzą tylko wtedy, gdy ruszamy pod wiatr swoich nawyków... Kasia: witam-wszystkich-ogrodomaniakow ; 1-2-3-ogrod-start
Milka 11:56, 01 sie 2015


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Cudna ,,balia" i jakie życie urodzajne w niej
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Tess 09:01, 03 sie 2015


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12098

Dziewczyny, wielkie dzięki za pomysły i rady
Najpierw przeproszę wszystkich za tę przydługą nieobecność.
Najpierw byłam zajęta pismem do PINBu a potem pojechaliśmy nad Rozlewisko. Tam niestety, zasięg internetu bywa od czasu do czasu. Teraz nie było wcale

siakowa napisał(a)
no to jak można zmienić wszytsko to mozna zrobic wszytsko czekamy na tess : czy kapitalny remont czy mała renowacja???

Rzeczywiście nie dość precyzyjnie się wypowiedziałam, choć napisałam, że chcę zamaskować brzegi oczka.

Na teraz to szukam pomysłu na zasłonięcie niebieskich brzegów. I chyba wiem, co zrobię - pomaluję je farbą, chyba udającą metal. Bo inspiracja podesłana przez Kasię jest świetna.
http://3.bp.blogspot.com/-UOddgNT5DB8/TeATxnRocjI/AAAAAAAABCA/Qo2XXevdz2I/s1600/IMG_3943.JPG

Podobają mi się takie przelewające się nad brzegiem rośliny. Dosadzę hakone z drugiej strony i tak na razie pewnie zostanie.

Natomiast docelowo, kiedyś w przyszłości, mam nadzieję, że niedalekiej, chcę dużych zmian.
Teraz nie mogę się za nie zabrać, bo mamy na głowie mnóstwo ważnych i palących spraw. Nie mogę eMowi teraz takimi pierdołami głowy zawracać, a bez męskiej ręki tego pojemnika na oczko nie wytargam stąd. A i ziemi trzeba by nawieźć sporo.
He he, zaraz mnie ocenią co poniektórzy Dzieci ino dwoje a czasu na ogród nie ma

Toszka ma rację - trzeba teraz na ogród spojrzeć całościowo. Może ten placyk wypoczynkowy za obecnym płotkiem umieszczę...

Dzięki, dziewczyny

____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
beta 09:31, 03 sie 2015


Dołączył: 05 kwi 2012
Posty: 12953
co ja tu czytam...nad Rozlewiskiem byłaś i zdjęć nie ma...skandaliczny skandal...foch z przytupem...

a tak w ogóle to cześć
____________________
beata - Dla odmiany czas na zmiany... ..."Świadomość, że wszystko co robię, mogłabym robić lepiej wcale mi nie przeszkadza..."
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies