Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » W Gąszczu u Tess

Pokaż wątki Pokaż posty

W Gąszczu u Tess

Tess 11:11, 31 lip 2015


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12089
No dobrze, jeszcze nie skończyłam pisma, ale wrzucę, to zanim wrócę, może już jakiś fajny pomysł się urodzi?

Tu jest szkic tej części z oczkiem. Usytuowane jest bez sensu - przy schodach.
Drzew zaznaczonych jako ABC i E już nie ma.





A to owo oczko. Widok nieco z góry, ze schodka któregoś.



I z dołu.




Jak zamaskować te brzydkie, bo nienaturalnie rzucające się w oczy, brzegi oczka?

W lecie maskowałam roślinami ale w zimie jest łyso (obecnie z jednej strony jest bergenia pomiędzy hochlą zieloną, ale zimą będzie tylko ciut bergenii).

Może jakis pomysł na wkomponowanie oczka w taras - czyli w to coś, wyłożone obecnie nieregularnymi płytami widoczne na 1 zdjęciu.


Zostawiam Was, wracam do utarczek z wiatrakami Liczę na owocną dyskusję.
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
anka_ 11:22, 31 lip 2015


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
Przy komponowaniu oczka to ja nie pomogę, bo sama mam z tym problem, ale powiem tylko że masz Teresko zajefajne roślinki w oczku.
____________________
Anka Kiedyś będzie tu ogród "Będziesz mieć w życiu ciężkie chwile, ale to one własnie zawsze są tym, co pozwala otworzyć oczy na znaczące rzeczy w twym życiu, których wcześniej nie mogłeś dostrzec" Robin Williams
siakowa 11:29, 31 lip 2015


Dołączył: 23 lip 2014
Posty: 17658
oczko jak oczko ale otoczenie oczka spowodowało że sie zachłysnęłam kawą!

a bedzie taras drewniany zamiast tych kamieni?

najszybsza i najtańsza i najmniej inwazyjna opcja która mi sie nasuwa a jestem pod jego uroiem więc może bredzę to obłożenie tego zielonego/niebieskiego brzegu grafitową blachą ale tak idealnie bez powiększania, taki kanciasty brzeg....nie wiem czy rozumiesz grafitowy nie bedzie sie rzucał w oczy a świetnie pasuej do takiej soczystej zieleni
chyba że planujesz większy "remont" w sensie razem z wysadzeniem roślin i np wymienianiem kamiennych płyt na drewno i takie tam to dalej myslimy
____________________
Małymi krokami bo własnymi ręcami... :) *** Wizytówka
siakowa 11:33, 31 lip 2015


Dołączył: 23 lip 2014
Posty: 17658
bo jest chyba za małe żeby nadbudowywac nad nim brzeg żeby woda się chowała troche jakby pod tarasem...
a szkoda by tez było zamaskowywac brzeg kamianiem bo efekt wpadających i przewieszający sie do niego roaslin jest kapitalny!!!
____________________
Małymi krokami bo własnymi ręcami... :) *** Wizytówka
Juzia 11:43, 31 lip 2015


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38676
MOżna to zakryć w kwadracie...ale wtedy zostanie oczko wielkości kałuży
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
siakowa 11:48, 31 lip 2015


Dołączył: 23 lip 2014
Posty: 17658
Juzia napisał(a)
MOżna to zakryć w kwadracie...ale wtedy zostanie oczko wielkości kałuży

no to wlasnie a takie coś: http://www.mojpieknyogrod.pl/ogrod-ozdobny/artykul/miniogrod-wodny

wkładasz kawałek blachy nierdzewnej do środka i na około ciągniesz a na zielone od zewnatrz dosypujesz ziemi i widać tylko tak jakby od środka blache/nierdzewkę?

coś na wzró kątownika aluminiowego zamiast ekobordu

a w przyszłości możesz nawet nad to tarasem wjechac z jednej strony
____________________
Małymi krokami bo własnymi ręcami... :) *** Wizytówka
Kasya 11:53, 31 lip 2015


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41963
a obłozenie kamieniami ? tak zeby pasowały do nawierzchni obok ?
https://www.google.pl/search?q=brzeg+oczka&espv=2&biw=1440&bih=787&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0CAYQ_AUoAWoVChMI0qDSjo2FxwIVA6ZyCh2EBAeX#imgrc=MPkLFIbdK-OX0M%3A


kamienie jakies drobne bo i oczno malutkie, tak zeby je nasunąc na te brzegi...
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
ewa004 11:53, 31 lip 2015


Dołączył: 29 maj 2012
Posty: 15264
A ja pomyślałam żby.....
Zrobić taka nakładkę drewniana co by brzegi zasłonić .
Trochę by sie zmniejszyło ale brzegów by nie było widać
____________________
Ewa - Co z tym ogródeczkiem począć
siakowa 11:56, 31 lip 2015


Dołączył: 23 lip 2014
Posty: 17658
a nie podobają wam sie te wpadające rośłiny do srodka? a z drewna cienkiej nakładki sie nie zrobi. Bedzie mocno rozdielało zieleń od wody....
____________________
Małymi krokami bo własnymi ręcami... :) *** Wizytówka
ewa004 12:00, 31 lip 2015


Dołączył: 29 maj 2012
Posty: 15264
Ale takie mocno oddzielone tez może fajnie wyglądać
____________________
Ewa - Co z tym ogródeczkiem począć
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies