Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » W Gąszczu u Tess

Pokaż wątki Pokaż posty

W Gąszczu u Tess

Magda70 20:11, 10 kwi 2018


Dołączył: 05 lip 2012
Posty: 20087
Tess napisał(a)

Identycznie. Odkąd mam kopytnik w ogrodzie po raz pierwszy zdarzyło się, że musiałam mu usunąć wszystkie, dosłownie wszystkie liście. Milka pisała, że także u niej wszystkie liście sczerniały i uschły.
Powiem więcej - musiałam ściąć bergenię do zera, bo też nie zachował się żaden zielony liść. A bergenię mam w ogrodzie od zawsze. A w tym miejscu chyba ze trzy lata rośnie.
Wredna ta zima dla roślin była.


A u mnie i koytnik i bergnia wyglądają calkiem, calkiem...prawie nic im zima nie zaszkodzila. Jakoś chyba łagodniej u nas bylo. Za to teraz chlodniej...
____________________
Niby nowoczesny -- Carpinus ogród nad jeziorem -- Wizytówka - Appeltern - Bressingham --
Magda70 20:22, 10 kwi 2018


Dołączył: 05 lip 2012
Posty: 20087
UrsaMaior napisał(a)


Teresa, Ty LATYFUNDYSTKO


prawda
____________________
Niby nowoczesny -- Carpinus ogród nad jeziorem -- Wizytówka - Appeltern - Bressingham --
Tess 23:30, 10 kwi 2018


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12097

Zamykam temat. Koniec, kropka.

Jolanko, jak już się uporam z tą rabatką kwasolubną (co znając moje obecne moce przerobowe nastąpi za jakiś miesiąc) oczywiście pokażę. Choć wiele do pokazania nie będzie - kto bywa w Janinie wie jak nieduże rodki to są.

Pszczółko-Ewo, dziękuję, zapisałam odmiany. Jeśli będę kiedyś kupować, to szukam tych właśnie. Choć przyznam szczerze, że mój ogród na bergenię zbyt mały.

Justyna- ja nie nadążam chwasta przegonić
Nigdy nie nadążałam, nie nadążam i już nadążać nie dam rady - z racji wieku i przypadłości wszelakich.

Laskonoga - pewnie u Was zima miała łagodniejszy przebieg.


____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
Bogdzia 21:06, 11 kwi 2018


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
U mnie tez bergenie pomarzły pierwszy raz tak źle wygladają, ale i moja w tym wina bo ich wogóle nie odmładzałam a mają po 18 lat.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Tess 10:22, 12 kwi 2018


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12097
Dziewczyny, pomóżcie proszę
Otrzymałam przed chwilą zadanie do wykonania od eMa.
Brzmiało tak: "zorientuj się, popytaj, tam u siebie na Ogrodowisku, jaki impregnat do drewna jest najlepszy"
Deski drewniane, na podłogę do altany ogrodowej otwartej (czyli bez ścian) będziemy w sobotę impregnować.
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
anka_ 12:42, 12 kwi 2018


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
Nie wiem co jest najlepsze, ale wiem co się napewno nie sprawdza- impregnat Drewnochronu. Do pionowych powierzchni pod dachem jest ok, ale wszystko co w poziomie albo odkryte po dwóch sezonach wygląda gorzej niż tragicznie. Złazi to coś i trzeba szlifować, a do tego ładnie porasta mchem. Dodam tylko, że nie żałowałam preparatu.

Obecnie jestem na etapie testowania lakierobejcy Vidaronu polecanej do ławek itp powierzchni przez kogoś tu na forum (po pomalowaniu wygląda super), ale nie wiem jak to ma się do podłogi.
____________________
Anka Kiedyś będzie tu ogród "Będziesz mieć w życiu ciężkie chwile, ale to one własnie zawsze są tym, co pozwala otworzyć oczy na znaczące rzeczy w twym życiu, których wcześniej nie mogłeś dostrzec" Robin Williams
Pszczelarnia 14:39, 12 kwi 2018


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Ja zawsze sobie Sadolin chwaliłam (tylko drogi). Ostatnio fasadę z beli malowaliśmy Altaxem i jest po 2 latach OK.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Zana 15:26, 12 kwi 2018


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
anka_ napisał(a)
Nie wiem co jest najlepsze, ale wiem co się napewno nie sprawdza- impregnat Drewnochronu. Do pionowych powierzchni pod dachem jest ok, ale wszystko co w poziomie albo odkryte po dwóch sezonach wygląda gorzej niż tragicznie. Złazi to coś i trzeba szlifować, a do tego ładnie porasta mchem. Dodam tylko, że nie żałowałam preparatu.


To potwierdzam, Drewnochron jest do d... Dokładnie tak jak Ania napisała było u nas. Potem malowaliśmy też lakierobejcą, ale nie pamiętam jaką. Nie wykluczam, że tą samą co Ania, bo jakoś mi tak znajomo brzmi.
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
mrokasia 15:42, 12 kwi 2018


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18123
Co do preparatów do malowania to się nie wypowiem, ale chętnie poczytam bo muszę meble drewniane na tarasie odświeżyć .

Bergenia u mnie wraca do żywych, tylko nie wiem co z kolorem bo jakaś taka fioletowawa jest nadal. Ale wstała i nawet jakieś pąki ma. Ciekawe czy ich przymrozek nie zetnie jak w zeszłym roku - kwiatami cieszyłam się ze trzy dni .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
dominika_ 18:31, 12 kwi 2018


Dołączył: 07 mar 2014
Posty: 3697
Ja polecam remmersa ale on też do tanich nie należy.
____________________
Dominika - Nadchodzi wiosna-czas na ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies