Gdzie jesteś » Forum » Ochrona przed chorobami i szkodnikami » Rozpoznawanie chorób i szkodników

Pokaż wątki Pokaż posty

Rozpoznawanie chorób i szkodników

sniezyca 21:39, 29 cze 2014


Dołączył: 30 maj 2014
Posty: 8
Mazan napisał(a)
To parch gruszy, lecz sezon ochrony już na ukończeniu. Score jest dobry, topsin odpada, przemiennie kaptan i dithane neo tec. Może to coś da, ale wątpię. Grzyb szykuje się do przezimowania. Podaję link, gdzie są wymienione wszystkie środki: www.ochronasadu.pl/choroby/parch-gruszy


Bardzo dziękuję za poradę. Niestety strona z podanym linkiem jest usunięta? nie otwiera się
____________________
Mazan 21:56, 29 cze 2014

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Często się to zdarza, dlatego wpisz od nowa podany adres - może uda się?



Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
Mazan 17:15, 30 cze 2014

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
ArekJ, na daglezji może być szwajcarska osutka sosny. Możesz opryskać topsinem, po 10 dniach score. Klon może tak wyglądać z wielu powodów: choroba grzybowa - i tu może przydać się topsin - przypalenie słoneczne, czy niewłaściwe stanowisko. To wiesz jedynie Ty.



Pozdarwiam
____________________
Mazan - Walerek
ArekJ 20:11, 30 cze 2014


Dołączył: 10 paź 2012
Posty: 33
Szwajcarska osutka sosny... pierwszy raz o tym słyszę. Dziś opryskam całość topsinem. Klon jest w pół cieniu, więc pewnie jakiś grzyb. Pójdę z jednym opryskiem. Wielkie dziękuję.
____________________
Gardenarium 18:56, 08 lip 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Mewa73 napisał(a)
Ten szkodnik zaatakował mojego perukowca podolskiego! Czy mogę prosić o pomoc w zidentyfikowaniu go? Co to za szkodnik i jak go mogę zwalczyć?
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Mazan 18:57, 08 lip 2014

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Mewa73, a można prosić o obrazek?



Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
Mewa73 18:57, 08 lip 2014

Dołączył: 08 lip 2014
Posty: 5
Jakieś sugestie???
Szypulka 12:37, 10 lip 2014

Dołączył: 10 lip 2014
Posty: 1
Witam serdecznie
Błagam o pomoc w rozpoznaniu co się dzieje z moimi roślinami! Zauważyłam że na różnych grupach roślin zaczynają podsychać liście a całe rośliny nikną w oczach i marnieją (m.in. wierzba płacząca, irysy, liliowce, hosty, borówka, pigwy, krzewuszki, klony, nawet iglaki zaczęły brązowieć). Nie wiem co się z nimi dzieje. Rośliny posadzone były na wiosnę, ładnie rosły przez cały czas aż do teraz. Działka otoczona jest lasem, gleba jest gliniasta, ale została rozluźniona poprzez nawiezienie lepszej ziemi. Wszędzie porobione są drenaże, gdyż działka ma dość spory spadek terenu i woda po prostu płynie przy większych ulewach. Jako pierwszy zaczął chorować ostrokrzew, zaczęły mu opadać i podsychać liście. Przyjechał szkółkarz u którego kupiłam krzew i powiedział że to choroba grzybowa i nalezy raz w miesiącu pryskać wszystkie rośliny środkiem przeciwgrzybicznym... podobno ze względu na otoczenie lasu wzięła się ta choroba. Czy to możliwe żeby tak różne grupy roślin chorowały na tą samą chorobę?? Ostrokrzew padł pomimo oprysku Boję się o reszte roślinek, ponieważ działka jest spora i roślin też jest dużo a spora część z nich choruje...
BARDZO PROSZĘ O POMOC!!!
Mazan 12:01, 11 lip 2014

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Szypulka,
od ilości uszkodzeń 'głowa boli', ale wygląda na to, że część roślin jest poparzona /słońce/ - to hosty i klon, lecz na poparzenia chyba ' położyła się' szara pleśń. Na pozostałych też jest, dlatego proponuję zastosowanie zależnie od warunków 2 - 3x oprysk /najlepiej naprzemiennie/ bravo lub gwarant po 7 dniach - lub po obeschnięciu liści po deszczu - topsin.


Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
Gardenarium 19:36, 12 lip 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Popraw też stan gleby, szmata-siatka tam leży, po co to? Bardzo to nieestetyczne Proponuję wzruszyć glebę, jeśli nie stać cię na wydatek na kilkadziesiąt worków kory, bo wiem że dużo potrzeba do ogrodu i czasem każdy woli wydać na rośliny niż na ściółkę.

Wypielić, wzruszyć glebę pazurkami, będzie od razu ładniej i lepiej dla roślin.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies