Gdzie jesteś » Forum » Ochrona przed chorobami i szkodnikami » Rozpoznawanie chorób i szkodników

Pokaż wątki Pokaż posty

Rozpoznawanie chorób i szkodników

Mazan 18:12, 28 cze 2014

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Tuja może mieć chorobę grzybową, jak również przyczyną może być pies. Jeśli choroba - Bravo/Gwarant powinien pomóc.
Berberys masz tu:www.szkolkarstwo.pl/article.php?id=60;D
____________________
Mazan - Walerek
katiaxx 19:47, 28 cze 2014


Dołączył: 07 kwi 2014
Posty: 4623
Dziękuję Mazan, jeśli to miałby być pies który bezpośrednio skrapia krzew to mój odpada bo młody i jeszcze kuca berberys dziś sowicie podlałam i ziemia się zapadła bo był tunel nornicy. czy łączyć te fakty ?
____________________
a czasem nie na temat ... Mój kawałek planety
olaw 21:32, 28 cze 2014


Dołączył: 30 gru 2011
Posty: 1013
Mój grujecznik coś choruje...
Na wiosnę wypuścił ładne listki ale przyszedł przymrozek i umroziło, a następne listki więdną
Stoi na razie w doniczce bo czekał na swoje miejsce w ogrodzie...



Psiknąć na grzyba czy to może być coś innego... doradźcie pliss
____________________
Ola Nieforemny ogród na przodzie
Mazan 08:17, 29 cze 2014

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Katiaxx, jeśli berberys przeżył 'wiztę nornicy' to uzupełnij, co trzeba i dokładnie opryskaj. Dla niego to zbieg okoliczności.

Olaw - grójecznik poznał się z przymrozkiem i zgubi liście, ale schowany w półcieniu zazieleni się ponownie. Oprysk zbędny.



Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
olaw 09:05, 29 cze 2014


Dołączył: 30 gru 2011
Posty: 1013
Mazan dzięki za odp, ale przymrożone liście już dawno poobrywałam a te chore to są właśnie nowe liście wypuszczone po przymrozku. Chyba, że to słońce tak na niego wpływa bo stoi na "patelni", słońce ma od rana do wieczora.
Czy wystarczy mu zmienić miejsce i schować do cienia i będzie ok?
____________________
Ola Nieforemny ogród na przodzie
Mazan 09:20, 29 cze 2014

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Olu, kazałaś osłabionej roślinie dokonać dużego wysiłku ustawiając na 'patelni'. Ponadto nie wiesz w jakich warunkach rosła w szkółce. Dlatego tak potrzebna jest aklimatyzacja. Ustaw ją w cieniu, usuń uszkodzone liście i próbuj ponownie. Grójecznik ma dużą siłę witalną i powinien się zregenerować.



Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
olaw 14:31, 29 cze 2014


Dołączył: 30 gru 2011
Posty: 1013
Dziękuję jeszcze raz za odpowiedź Drzewko już stoi w cieniu a liście usunę jutro i będę chuchać i dmuchać,żeby odżył
Pozdrawiam
____________________
Ola Nieforemny ogród na przodzie
sniezyca 15:32, 29 cze 2014


Dołączył: 30 maj 2014
Posty: 8
Witam Doświadczonych Ogrodomaniaków i Kierowniczkę wszystkich kierowników Panią Danusię!

Mam taki problem z nie rozpoznaną chorobą gruszy. Zaczyna się tak jak na fotkach: od jednej brązowej plamki, potem plamek przybywa, zlewają się, a na końcu cały liść robi się brązowy. Plamki nie są wybrzuszone, brązowienie nie występuje na łodygach i owocach. Drzewko pryskane było Score i Topsinem.
Bardzo proszę o pomoc w rozpoznaniu i zaradzeniu tej chorobie gruszy

Proszę o rady i pomoc!
Bożena

____________________
Mazan 19:13, 29 cze 2014

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
To parch gruszy, lecz sezon ochrony już na ukończeniu. Score jest dobry, topsin odpada, przemiennie kaptan i dithane neo tec. Może to coś da, ale wątpię. Grzyb szykuje się do przezimowania. Podaję link, gdzie są wymienione wszystkie środki: www.ochronasadu.pl/choroby/parch-gruszy
____________________
Mazan - Walerek
ArekJ 21:13, 29 cze 2014


Dołączył: 10 paź 2012
Posty: 33
Witajcie,
Mam niestety dwóch kandydatów do diagnozy medycznej.
Pierwszy to daglezja, której przewodnik wygląda tak:



Drugi, to klon prawdopodobnie Henry'ego:



W domu mam tylko Topsin. Nie wiem tylko czy to jednak nie robota jakiegoś szkodnika. Z góry dziękuję za pomoc.
Pozdrawiam
Arek
____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies