Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Rododendronowy ogród II.

Pokaż wątki Pokaż posty

Rododendronowy ogród II.

Bogdzia 21:45, 12 wrz 2012


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
dajana napisał(a)


Bożenko, ja już nie wiem, co myśleć o tej korze... W czasie straszliwej suszy wpadł do mnie zaprzyjaźniony ogrodnik i aż się w głowę podrapał. "Tu trzeba wszystko korą wysypać, inaczej przez ten beton nawet woda nie wsiąknie! Kora będzie trzymać wilgoć!" - - - No, ale ja nie posłuchałam, bo przez te nornice, to ja ciągle muszę w tej ziemi grzebać... Ale tam, gdzie stoją agawy, mam wysypane korą i rzeczywiście, pod nią jest na ogół wilgotno...


Elu nie sugeruj sie moimi wywodami bo ja tylko piszę dlaczego ja nie chcę kory bo mało kto ma zdanie podobne do mnie i wszyscy sie dziwią że jej nie chcę. Jeśli uważasz że kora u Ciebie spełnia swoją rolę to ją miej i nie zwracaj uwagi na to co ja piszę. No ja jej u siebie nie lubię podobnie jak niektórzy nie lubią nawet u sąsiadów krasnoludków . Mnie krasnoludki nie przeszkadzają oczywiście u innych i kora u innych też mi nie przeszkadza a u siebie jej nie chcę choc nie mówię ze nie będę miała jak mi stuknie 70 rocznica urodzin i nie będzie innego wyjścia.Pozdrawiam Cię serdecznie.


Bogdziu ja też nie lubię kory (wolałabym już szyszki z lasu niż korę) dlatego jej nie mam i wciąż walczę z chwastami .Kamieni drobnych tez nie lubię pod roślinami ,,oczywiście u siebie Nie lubię również kostki wszędzie gdzie okiem sięgnąć. Lubię trawę i niewielkie chodniczki kamienne wtedy gleba jest wilgotna łatwo chłonie wodę i nie grożą jej powodzie .Tak mi się wydaje.


To się Dajanko zgadzamy pod tym wzgledem. Mnie to wszystko u innych nie przeszkadza a nawet czasem zazdroszczę ze może mniej mają pracy ale miec tak nie chcę. może my z tych co się lubią narobic????Pozdrówka. Idę do Ciebie.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
dajana 22:02, 12 wrz 2012


Dołączył: 23 sty 2011
Posty: 3750
No to wracam napiszę coś u siebie bo jakoś martwo się tam zrobiło
____________________
Czarodziejskie miejsce na ogród dajany[częśćII]
Kindzia 22:12, 12 wrz 2012


Dołączył: 04 kwi 2012
Posty: 28042
Ale rozpętałam poradnictwo Ale Ty chętnie się dzielisz swoją wiedzą Bogdziu? Nie zrobiłam Ci kłopotu?
____________________
Kasia***zjazd VI 2016***cz.I***cz.II*** Ogród z łezką II
Bogdzia 22:22, 12 wrz 2012


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Kindzia napisał(a)
Ale rozpętałam poradnictwo Ale Ty chętnie się dzielisz swoją wiedzą Bogdziu? Nie zrobiłam Ci kłopotu?


Jaki kłopot? Przez 12 lat od założenia ogrodu trochę obserwacji mam i jesli mogą komus pomóc to fajnie.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
alinak 22:26, 12 wrz 2012


Dołączył: 31 sie 2010
Posty: 7524
oj Kasiu to już ja ci piszę że tak , bardzo chętnie . Bożenka - pogotowie . ja mam korę , bo nie lubię plewić , ale jak sobie na angielskiej wyplewię i kompościk przemieszam to aż mi dech z radości zapiera . w kompostowej ziemi plewi się jak po maśle ,więc ja w ogóle kopaczek nie używam tylko szpikulec + trójżęb do przemieszania ziemi lub kory pod iglakami
____________________
zapraszam do ogrodu u stóp klasztoru- pozdrawiam Alina ++wizytówka ++przebudowa przedogródka ++OGRÓD U STóP KLASZTORU CZ.II ++-http://ogrodustopklasztoru.blogspot.com/?spref=fb
Bogdzia 22:29, 12 wrz 2012


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
alinak napisał(a)
oj Kasiu to już ja ci piszę że tak , bardzo chętnie . Bożenka - pogotowie . ja mam korę , bo nie lubię plewić , ale jak sobie na angielskiej wyplewię i kompościk przemieszam to aż mi dech z radości zapiera . w kompostowej ziemi plewi się jak po maśle ,więc ja w ogóle kopaczek nie używam tylko szpikulec + trójżęb do przemieszania ziemi lub kory pod iglakami


A komposcik kupujesz czy swój. Swojego na ogół jest za mało.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Kindzia 22:36, 12 wrz 2012


Dołączył: 04 kwi 2012
Posty: 28042
No, to polecając się na przyszłość zostawiam


____________________
Kasia***zjazd VI 2016***cz.I***cz.II*** Ogród z łezką II
dajana 22:43, 12 wrz 2012


Dołączył: 23 sty 2011
Posty: 3750
alinak napisał(a)
oj Kasiu to już ja ci piszę że tak , bardzo chętnie . Bożenka - pogotowie . ja mam korę , bo nie lubię plewić , ale jak sobie na angielskiej wyplewię i kompościk przemieszam to aż mi dech z radości zapiera . w kompostowej ziemi plewi się jak po maśle ,więc ja w ogóle kopaczek nie używam tylko szpikulec + trójżęb do przemieszania ziemi lub kory pod iglakami


Alinko a jak wygląda ten szpikulec i trójzęb .Gdzie takie narzędzia mogę kupić? Na mój perz najlepsze są od Danusi widły Bez nich niczego nie robię nawet ogród nimi przekopuję potem grabie i wyciągam ten okropnie długi perz .Czyszczę ziemię przed wejściem pod ładną trawkę jeszcze troszkę mi zostało ,kiedy skończ pokaże nad czym tak pracowałam .Dobre i prawidłowe narzędzia to sukces w ogrodzie murowany.
____________________
Czarodziejskie miejsce na ogród dajany[częśćII]
dajana 22:45, 12 wrz 2012


Dołączył: 23 sty 2011
Posty: 3750
Kindzia napisał(a)
No, to polecając się na przyszłość zostawiam




Jaka fajna różyczka Kindziu wiem to dla Bożenki .ale musiałam pochwalić .
____________________
Czarodziejskie miejsce na ogród dajany[częśćII]
Bogdzia 22:50, 12 wrz 2012


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Kindzia napisał(a)
No, to polecając się na przyszłość zostawiam




Dzięki Kasiu.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies