Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Rododendronowy ogród II.

Pokaż wątki Pokaż posty

Rododendronowy ogród II.

Bogdzia 20:31, 13 wrz 2012


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
zuza12 napisał(a)
Piekne te zimowity. U mnie jeszcze nie kwitną, czyżbym je straciła?


Myślę że już powinny zakwitnąc. U was przecież wcześniej wszystko kwitnie niż u mnie.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Bogdzia 20:33, 13 wrz 2012


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
irena_milek napisał(a)
Piękny zimowit, szkoda, ze tego sernika nie zjem

Ania pokazała narzędzia, dokładnie używam tych 2, jedne do głębokich chwastów, drugie do tych co płyciej korzenie mają

co do kory, ja cię rozumiem i myślę identycznie, ale jak patrzę jak u innych z tą korą łądnie, pozostaję tylko przy patrzeniu
mile spędzonych chwil z gościem życzę


Irenko goscie już pojechali a serniczek jeszcze jest jeśli Ania już nie zjadła ale myślę że załapiesz się jeszcze na kawałek.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Bogdzia 20:42, 13 wrz 2012


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Teraz zdjęcia dla 11 stokrotki. tak wygladają w tej chwili rh. Na każdej gałązce mają pąki. Na razie dośc trudno rozpoznac z których będą kwiaty a z których liście ale po zimie będzie to bardziej wyraźne. Tych pąków nie obrywamy.One są już na drugi rok.







____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
monteverde 20:42, 13 wrz 2012


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Chopin i Papageno śliczne Bogdziu wierzysz, że chociaż kawałek zostawiła? za apetycznie wygląda
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
11stokrotka 20:44, 13 wrz 2012


Dołączył: 02 sie 2012
Posty: 534
Oj Bożenko, dobrze że leje, bo bym dopiero narobiła.... Jestem w gorącej wodzie kąpana . A tak, to musiałam poczekać na twoją reprymendę... U mnie jest mało takich zakończeń gałązek bez pąków kwiatowych, tylko z zapałkami. Prawie wszędzie albo pąki z zapałkami, albo same pąki. Muszę się im dokładniej przyjrzeć. Obiecuję, że ręce mnie nie będą świeżbić - raczej nic nie zrobię jak nie będę pewna. Pozdrawiam cieplutko w ten zimny, mokry wieczór.
____________________
Mam marzenie
11stokrotka 20:46, 13 wrz 2012


Dołączył: 02 sie 2012
Posty: 534
Ale się wpasowałyśmy w czasie
____________________
Mam marzenie
barbara_kraj... 20:48, 13 wrz 2012


Dołączył: 30 sty 2011
Posty: 18912
Bogdziu, a przepis na sernik w kuchni ogrodowej? Bo nie załapałam się i zrobić będę musiała... a nie wiem jak?
____________________
Pozdrawiam - Barbara; Mój 4 arowy azyl... i Wizytówka
Bogdzia 20:49, 13 wrz 2012


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Nadal dla 11stokrotki

Przekwitłe i nieoberwane kwiatostany w tej chwili wyglądaja tak jak Twoje jeśli kwitły cześciowo z powodu przemrożenia albo tak jak na moich zdjęciach jeśli kwitły całe kwiatostany. Mają już zawiązane nasiona.





na tym zdjęciu widac dobrze



Te zawiązki nasion powinny byc usunięte tak jak zaznaczyłam czerwonym kolorem.



Jeśli masz jeszcze pytania -napisz.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Mala_Mi 20:55, 13 wrz 2012


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Bogdziu..czasami jestem dobrze wychowana..... i jak nie przepadam za słodkim to tylko dobre wychowanie....powstrzymało przed capnięciem całego serniczka.... idę szukać czegoś w lodówce.....
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Bogdzia 20:56, 13 wrz 2012


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
barbara_krajewska napisał(a)
Bogdziu, a przepis na sernik w kuchni ogrodowej? Bo nie załapałam się i zrobić będę musiała... a nie wiem jak?


Basiu ja nie podawałam w kuchni tego przepisu, jak chcesz to podam ale to bardzo prosta sprawa : serki homogenizowane np Danio i galaretki o wybranym smaku no i owoce. Ja zużywam 1kg sera, 4 galaretki, puszkę brzoskwiń.Dwie galaretki rozpuszczam w pół litra wody , dodaję pół łyżeczki żelatyny -rozpuszczam i studzę. Potem mieszam z serem i do tortownicy wyłożonej folią lub papierem do pieczenia. I do lodowki do zastydnięcia Od razu znów rozpuszczam 2 galaretki w pól litra wodyi studze. W tym czasie ser w lodówce zastygnie-układam owoce a jak galaretka jest zimna wylewam na owoce i znów do lodówki najlepiej na całą noc. Koniec.

PS nie wierzę ze nie umiesz tego zrobic.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies