Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Rododendronowy ogród II.

Pokaż wątki Pokaż posty

Rododendronowy ogród II.

Tess 09:05, 13 wrz 2012


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12101
Miłego dnia, Bożenko
Zimowity piękne, tylko nastrajają mnie pesymistycznie, bo przypominają, że zima idzie
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
monitka 09:12, 13 wrz 2012


Dołączył: 06 mar 2012
Posty: 3918
Bogdziu śliczne te zimowity tylko szkoda że ich pojawienie się zwiastuje zimniejsze czasy...róże piękne
Miłego dzionka życzę i pozdrawiam
____________________
Monika Bystre Oko ogródkowy chaos u monitki
Mala_Mi 09:21, 13 wrz 2012


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Zimowity i róże piękne... ale ja się piszę na kawałek serniczka Taki maiupeńki..... ależ mi smaka narobiłas...... lecę na śniadanie....
Jesień idzie... nie ma na to rady.....
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Joaska 09:26, 13 wrz 2012


Dołączył: 11 lip 2011
Posty: 5104
Bogdzia napisał(a)

Poczytałam... i tylko dodam, że ja też pielę tylko za pomocą szpikulca..bo gracek nie wbiję w moją ziemię.... a teraz do pomocy użyję takich widełek od Danusi .. myślę, że to bedzie bardzo dobre.... niestety ja mam warunki ekstremalne i ciężarówki piachu niewiele pomogły... cowidać na widełkach po jednym użyciu...ale łopatki sprawdziły się lepiej od moich
Szpikulec jest świetny do wyciągania głegoko korzeniących siechwastów, zwłaszcza w bylinach gęsto posadzonych - moje podstawowe narzędzie do pielenia.. skutecznego pielenia



Ja takiego szpikulca używam tylko do chwastów o głębokich korzeniach np mniszka . Do pielenia pazurki, no ale ja mam piach.

A ja się musze postarać o takiego szpikulca, bo na mojej jedynej grządce to ziemia jest raczej gliniasto, kamienisto kompostowa i trudno sie wyciąga, a taki szpikulec to fajna sprawa
____________________
Joaśki ogród z wyobraźni-REALIZACJA 2015 "Niebo samo nie spadnie, trzeba je osiągnąć./Adam Mickiewicz/"
zuza12 12:00, 13 wrz 2012


Dołączył: 09 lip 2012
Posty: 1920
Piekne te zimowity. U mnie jeszcze nie kwitną, czyżbym je straciła?
____________________
Mój ogród - lekarstwem na całe zło
Milka 12:27, 13 wrz 2012


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Piękny zimowit, szkoda, ze tego sernika nie zjem

Ania pokazała narzędzia, dokładnie używam tych 2, jedne do głębokich chwastów, drugie do tych co płyciej korzenie mają

co do kory, ja cię rozumiem i myślę identycznie, ale jak patrzę jak u innych z tą korą łądnie, pozostaję tylko przy patrzeniu
mile spędzonych chwil z gościem życzę
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Bogdzia 20:25, 13 wrz 2012


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Tess napisał(a)
Miłego dnia, Bożenko
Zimowity piękne, tylko nastrajają mnie pesymistycznie, bo przypominają, że zima idzie


to niestety prawda Tereniu.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Bogdzia 20:27, 13 wrz 2012


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
monitka napisał(a)
Bogdziu śliczne te zimowity tylko szkoda że ich pojawienie się zwiastuje zimniejsze czasy...róże piękne
Miłego dzionka życzę i pozdrawiam


Moniko dzięki za odwiedziny. Okazuje sie że wszyscy mamy podobne odczucia jeśli chodzi o zimowity. pozdrawiam i o tej godzinie mogę zyczyc jedynie miłego wieczoru a potem kolorowych snów.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Bogdzia 20:28, 13 wrz 2012


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
asc napisał(a)
Zimowity i róże piękne... ale ja się piszę na kawałek serniczka Taki maiupeńki..... ależ mi smaka narobiłas...... lecę na śniadanie....
Jesień idzie... nie ma na to rady.....


Aniu no to bierz sernika ile chcesz.

____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Bogdzia 20:29, 13 wrz 2012


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Joaska napisał(a)


Poczytałam... i tylko dodam, że ja też pielę tylko za pomocą szpikulca..bo gracek nie wbiję w moją ziemię.... a teraz do pomocy użyję takich widełek od Danusi .. myślę, że to bedzie bardzo dobre.... niestety ja mam warunki ekstremalne i ciężarówki piachu niewiele pomogły... cowidać na widełkach po jednym użyciu...ale łopatki sprawdziły się lepiej od moich
Szpikulec jest świetny do wyciągania głegoko korzeniących siechwastów, zwłaszcza w bylinach gęsto posadzonych - moje podstawowe narzędzie do pielenia.. skutecznego pielenia



Ja takiego szpikulca używam tylko do chwastów o głębokich korzeniach np mniszka . Do pielenia pazurki, no ale ja mam piach.

A ja się musze postarać o takiego szpikulca, bo na mojej jedynej grządce to ziemia jest raczej gliniasto, kamienisto kompostowa i trudno sie wyciąga, a taki szpikulec to fajna sprawa


ja też uważam ze jest bardzo przydatny szczególnie do mniszków.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies