Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Rododendronowy ogród II.

Pokaż wątki Pokaż posty

Rododendronowy ogród II.

Bogdzia 22:52, 12 wrz 2012


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
dajana napisał(a)

oj Kasiu to już ja ci piszę że tak , bardzo chętnie . Bożenka - pogotowie . ja mam korę , bo nie lubię plewić , ale jak sobie na angielskiej wyplewię i kompościk przemieszam to aż mi dech z radości zapiera . w kompostowej ziemi plewi się jak po maśle ,więc ja w ogóle kopaczek nie używam tylko szpikulec + trójżęb do przemieszania ziemi lub kory pod iglakami


Alinko a jak wygląda ten szpikulec i trójzęb .Gdzie takie narzędzia mogę kupić? Na mój perz najlepsze są od Danusi widły Bez nich niczego nie robię nawet ogród nimi przekopuję potem grabie i wyciągam ten okropnie długi perz .Czyszczę ziemię przed wejściem pod ładną trawkę jeszcze troszkę mi zostało ,kiedy skończ pokaże nad czym tak pracowałam .Dobre i prawidłowe narzędzia to sukces w ogrodzie murowany.


Obawiam sie Dajanko ze Alinka juz dziś tu nie zajrzy i może to pytanie o narzedzia napisz u niej .
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
an_tre 22:52, 12 wrz 2012


Dołączył: 01 lut 2011
Posty: 22388
Bożenko u ciebie jak zawsze można pozyskać wiele praktycznych rad pozdrawiam
____________________
Rajski Ogród Ani + Rajski ogród Ani 2... niekończące się marzenie... http://www.ogrodowisko.pl/watek/2691-maj-2012-duszniki-zdroj-park-zdrojowy-i-okolice http://www.ogrodowisko.pl/watek/1966-ogrod-w-lubiechowie-kolo-ksiaza
Bogdzia 22:56, 12 wrz 2012


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
an_tre napisał(a)
Bożenko u ciebie jak zawsze można pozyskać wiele praktycznych rad pozdrawiam


Aniu miło że zajrzałas. Dziś u mnie na radach się skończyło bo nie miałam czasu zdjęc przejrzec żeby coś wybrac. Pozdrówka wieczorową porą.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Klamber 23:06, 12 wrz 2012


Dołączył: 02 lut 2012
Posty: 1924
Bogdziu, ale jak one są takie małe. To jak to zrobić?

Z Twoich badylków 2 mi wyrosły.
____________________
Pozdrawiam Robert - Mój jesienny ogród - http://www.fotosik.pl/slideshow.php?id=884294&type=album&add1=klamber
Mala_Mi 00:29, 13 wrz 2012


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Poczytałam... i tylko dodam, że ja też pielę tylko za pomocą szpikulca..bo gracek nie wbiję w moją ziemię.... a teraz do pomocy użyję takich widełek od Danusi .. myślę, że to bedzie bardzo dobre.... niestety ja mam warunki ekstremalne i ciężarówki piachu niewiele pomogły... cowidać na widełkach po jednym użyciu...ale łopatki sprawdziły się lepiej od moich
Szpikulec jest świetny do wyciągania głegoko korzeniących siechwastów, zwłaszcza w bylinach gęsto posadzonych - moje podstawowe narzędzie do pielenia.. skutecznego pielenia

____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
barbara_kraj... 00:37, 13 wrz 2012


Dołączył: 30 sty 2011
Posty: 18912
Matko, ja czegoś takiego używać nie muszę. Mnie wystarczają pazurki
____________________
Pozdrawiam - Barbara; Mój 4 arowy azyl... i Wizytówka
Bogdzia 08:17, 13 wrz 2012


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Klamber napisał(a)
Bogdziu, ale jak one są takie małe. To jak to zrobić?

Z Twoich badylków 2 mi wyrosły.


Robert a może masz piwnicę w której temp nie spada poniżej zera. Ja w piwnicy przechowuje róże ,,na patykach" czyli pienne. Na jesieni opryskuję na owady i grzyby i w czasie zimy bardzo rzadko podlewam ( 2-3 razy przez całą zime), bardzo dobrze sie przechowują.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Bogdzia 08:18, 13 wrz 2012


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
asc napisał(a)
Poczytałam... i tylko dodam, że ja też pielę tylko za pomocą szpikulca..bo gracek nie wbiję w moją ziemię.... a teraz do pomocy użyję takich widełek od Danusi .. myślę, że to bedzie bardzo dobre.... niestety ja mam warunki ekstremalne i ciężarówki piachu niewiele pomogły... cowidać na widełkach po jednym użyciu...ale łopatki sprawdziły się lepiej od moich
Szpikulec jest świetny do wyciągania głegoko korzeniących siechwastów, zwłaszcza w bylinach gęsto posadzonych - moje podstawowe narzędzie do pielenia.. skutecznego pielenia



Ja takiego szpikulca używam tylko do chwastów o głębokich korzeniach np mniszka . Do pielenia pazurki, no ale ja mam piach.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Bogdzia 08:19, 13 wrz 2012


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
barbara_krajewska napisał(a)
Matko, ja czegoś takiego używać nie muszę. Mnie wystarczają pazurki


To tak jak mnie . Pozdrawiam Basiu.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Bogdzia 08:28, 13 wrz 2012


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Dzis mżawka od rana. Po południu mam gości więc muszę brac sie za jakieś gotowanie i pieczenie, a własciwie sernik na zimno będzie też dobry. Pozdrawiam serdecznie wszystkich zaglądających i zostawiam wczorajsze zimowity.







Dołożę jeszcze róże.



Miłego dnia wszystkim życzę.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies