Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Rododendronowy ogród II.

Pokaż wątki Pokaż posty

Rododendronowy ogród II.

Bogdzia 19:49, 23 kwi 2014


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Nallar napisał(a)


Jutro wstawie zdjęcia całych krzaczków. W wątku o chorobach jest zdjęcie tylko liści.

To są liscie jednego krzaczka. W ubiegłym roku zaczęły przybierać bardzo jasno zielony kolor z ciemnymi nerwami. Wyczytałam że to brak żelaza. Przesadziłam go, a dziś jego liście wyglądają jeszcze gorzej.




Udało mi się zrobić na szybko zdjęcia.





A to kolejny, ma zwieszone liście, czy to też obiaw choroby?



"Szmata" to rozwiązanie tymczasowe. (Wiem że to złe)


Basia ma rację opuszczone liście to brak wody. Czesto nie podlewamy rh po deszczu ale jeśli deszcz jest drobniutki i nie gwałtowny to pod rh po takim deszczu wogóle nie ma wody, trzeba koniecznie podlac. Tylko mocny deszcz zapewnia rh nawodnienie. Takie opuszczone liscie moga też byc zaraz po zimie , powód ten sam bo zimą roślina nie pobiera wody albo jesli po zimie jest nadal zimno to liście też sa opuszczone bo roślina czeka w pogotowiu by je zwinac przy każdym oziębieniu. Jesli tak jest o tej porze to jedynym powodem moze byc brak wody.
Powiem krótko , nie moze ta szmata leżec na korzeniach rh nawet tymczasowo bo zanim ja zdejmiesz mozesz stracic rośline . Te rośliny (a) są niedożywione , mają chlorozę , dobrze myślisz ze moze byc brak zelaza ale moze brakowac również innych pierwiastków. Podlej porzadnie rh i opryskaj dolistnie mieszanka tych nawozów ( poniżej na zdjeciach) oczywiście rozcieńczonych wodą wg przepisu na opakowaniu. Brązowe plamy nie znikna ale wygląd powinien sie poprawic i liście bardziej zazielenic. Jeśli rh przesadzałas nie dawaj nawozu doglebowego tylko te opryski zrób co ok 5 dni kilka razy, jeśli nie sa przesadzane to kup również nawóz doglebowy i daj roślinom i podlej je .Jeśli nie zdejmiesz tej ,,szmaty to to wszystko nie ma sensu, rosliny bedą chorowac .

Jeszcze jedno : pod koniec zimy jak jest jeszcze mróz a swieci ostre słońce rośliny trzeba cieniowac czyli przykrywac w takie dni.

Zapomniałam o zdjeciach nawozów , wkleję w nastepnym poście.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Bogdzia 19:50, 23 kwi 2014


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Anita1978 napisał(a)

Hmmmm.....okna przerabiać nie będę, ale widok z okna zawsze mogę!


Przymusu nie ma oczywiście Widok masz pewnie i bez zmian ładny.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Bogdzia 19:56, 23 kwi 2014


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Nawozy dla Nallar





____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
MagdalenaK8 19:58, 23 kwi 2014


Dołączył: 23 lut 2014
Posty: 1383
Bogdziu oprysk dolistny z trzech składników według przepisu na butelkach? I czy wszystko mieszam razem? Czy każdy osobno? Przepraszam ale to już ostatnie pytanie dotyczące oprysku .
Pozdrawiam cieplutko.
____________________
Ogród i nie tylko...
Nallar 20:15, 23 kwi 2014


Dołączył: 09 mar 2014
Posty: 10542
Bożena bardzo dziękuję za rady, są dla mnie bardzo cenne. Zdecydowałam się że je przesadzę w bardziej zacienione miejsce ( bez szmaty). Jeśli coś źle zrozumiałam to mnie proszę popraw. Mam wykopać dołek bardziej szeroki niż głęboki, zrobić mieszankę 1:1 kwaśny torf (nie z marketu) z ziemią ogrodową (tą moją która ma ph 7) Wspomniałaś że na jeden krzew ma być 50 l torfu (bez ziemi) wychodzi że pod jeden krzew 100 l mieszanki, żadnych nawozów doglebowych tylko dolistnie mieszanką z preparatów które poleciłaś.
Może doradzisz mi czym podsadzić tego wyłysiałego od dołu krzaczka
____________________
Pozdrawiam. Ogródek Ewy
Bogdzia 20:17, 23 kwi 2014


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
MagdalenaK8 napisał(a)
Bogdziu oprysk dolistny z trzech składników według przepisu na butelkach? I czy wszystko mieszam razem? Czy każdy osobno? Przepraszam ale to już ostatnie pytanie dotyczące oprysku .
Pozdrawiam cieplutko.


Wszystko jedno , jeśli razem to trzeba pododawac składniki nawozowe zeby nie było za mocne, a jesli osobno to po kazdym poczekaj zeby wysechł poprzedni i opryskuj w pochmurny dzień ale nie deszczowy.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Bogdzia 20:21, 23 kwi 2014


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Nallar napisał(a)
Bożena bardzo dziękuję za rady, są dla mnie bardzo cenne. Zdecydowałam się że je przesadzę w bardziej zacienione miejsce ( bez szmaty). Jeśli coś źle zrozumiałam to mnie proszę popraw. Mam wykopać dołek bardziej szeroki niż głęboki, zrobić mieszankę 1:1 kwaśny torf (nie z marketu) z ziemią ogrodową (tą moją która ma ph 7) Wspomniałaś że na jeden krzew ma być 50 l torfu (bez ziemi) wychodzi że pod jeden krzew 100 l mieszanki, żadnych nawozów doglebowych tylko dolistnie mieszanką z preparatów które poleciłaś.
Może doradzisz mi czym podsadzić tego wyłysiałego od dołu krzaczka


Jeszcze pamiętaj o wysokości sadzenia. Bardzo blisko niego nic nie sadz a w pewnej odległości mozesz posadzic co chcesz.Jesli to będzie bylinka to lepiej bo zawsze mozna przesunąc jak sie rozrosnie , chodzi o to by nie uszkodzic korzeni rh .
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
an_tre 20:23, 23 kwi 2014


Dołączył: 01 lut 2011
Posty: 22380
Bożenko jak znajdziesz chwilkę to zajrzyj do mnie jest mały widoczek dla ciebie, a który bardzo mnie cieszy
mam do przeczytania tu ponad 200 postów, zaraz się sprzęgam miło jest u ciebie
____________________
Rajski Ogród Ani + Rajski ogród Ani 2... niekończące się marzenie... http://www.ogrodowisko.pl/watek/2691-maj-2012-duszniki-zdroj-park-zdrojowy-i-okolice http://www.ogrodowisko.pl/watek/1966-ogrod-w-lubiechowie-kolo-ksiaza
ewa004 20:30, 23 kwi 2014


Dołączył: 29 maj 2012
Posty: 15264
Pozdrowionka zostawiam
____________________
Ewa - Co z tym ogródeczkiem począć
Bogdzia 20:32, 23 kwi 2014


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
an_tre napisał(a)
Bożenko jak znajdziesz chwilkę to zajrzyj do mnie jest mały widoczek dla ciebie, a który bardzo mnie cieszy
mam do przeczytania tu ponad 200 postów, zaraz się sprzęgam miło jest u ciebie


Byłam i wszystkim proponuję zajrzec cudne łąki kaczeńcowe zobaczyc i pełnika równiez.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies