Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Rododendronowy ogród II.

Pokaż wątki Pokaż posty

Rododendronowy ogród II.

Agania 16:50, 22 lis 2014


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Taka ich uroda, najgorsze jest to, że się pokładją, jak lubię byliny tak nie mogę sobie poradzić z utrzymaniem ich w pionie, a rabaty w 4 porach roku, pokaż, czekamy, to będzie hit
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
iwonadm 16:53, 22 lis 2014


Dołączył: 26 paź 2013
Posty: 6745
Bogdziu dziękuję pozdrawiam
____________________
Iwona ogrodowe-przygody
bogumila 17:33, 22 lis 2014


Dołączył: 22 wrz 2010
Posty: 19612
Bogdzia napisał(a)


W którymś programie z listopada w ,,Rok w ogrodzie" jakiś naukowiec mówił że to wcale nie jest mączniak na astrach jesiennych (marcinkach) tylko niepotrzebne liście więdna , są na dole i z braku światła nie asymilują . Myślę ze identycznie jest z floksami , wiec nie ma sie czym przejmowac jedynie posadzic za innymi roslinami by dobrze wygladały.Pozdrówka.
W tym roku też dosadziłam kilka floksów...jeśli to nie mączniak to się cieszę...bardzo się obawiałam,ze zaatakuje.Pozdrawiam.
____________________
W cieniu - zacieniona / Mexico City / Oliwa - park
Bogdzia 20:41, 22 lis 2014


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Agania napisał(a)
Taka ich uroda, najgorsze jest to, że się pokładją, jak lubię byliny tak nie mogę sobie poradzić z utrzymaniem ich w pionie, a rabaty w 4 porach roku, pokaż, czekamy, to będzie hit


Pokaładaja się te najwyższe a jest sporo o niższych rozmiarach i te dobrze miec .Rabaty trzy juz pokazałam w czterech porach roku ,są wcześniej.Może jeszcze dwie pokazę bo nie mam zdjęc robionych pod katem wyglądu całej rabaty.Latem jak kwitną mniejsze kwity to zdjecia robię na ogół tylko tym kwiatom z bliska wiec nie jest łatwo zebrac potrzebny materiał.Pozdrówka Agatko.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Bogdzia 20:43, 22 lis 2014


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
iwonadm napisał(a)
Bogdziu dziękuję pozdrawiam


Równiez pozdrawiam.Miłej niedzieli.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Bogdzia 20:46, 22 lis 2014


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
bogumila_bienko napisał(a)
W tym roku też dosadziłam kilka floksów...jeśli to nie mączniak to się cieszę...bardzo się obawiałam,ze zaatakuje.Pozdrawiam.


Znalazłam , mówił o tym dr Jacek Marcinkowski.Prawdę mówiąc można sie było tego domyślac bo wszystkie rośliny gubią liscie do których nie ma dosteale tak jest. Marcinki i floksy to wysokie rośliny i dośc gesto ulistnione wiec liście na dole przestaja pracowac i schną.Pozdrawiam Bogusiu.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Dzidka 20:50, 22 lis 2014


Dołączył: 27 lip 2010
Posty: 2975
Bogdzia napisał(a)




Już się przyzwyczaiłam, że rosnące u Ciebie rododendrony powodują przyśpieszenie pulsu.
Ale kępa tych śliczności, to dopiero podnosi ciśnienie.
Mnie udało się jedynie przez 2 może 3 lata cieszyć się widokiem goryczki.
____________________
Dzidka - To właśnie tu
Bogdzia 21:26, 22 lis 2014


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Dzidka napisał(a)


Już się przyzwyczaiłam, że rosnące u Ciebie rododendrony powodują przyśpieszenie pulsu.
Ale kępa tych śliczności, to dopiero podnosi ciśnienie.
Mnie udało się jedynie przez 2 może 3 lata cieszyć się widokiem goryczki.


Te goryczki sa z jednej małej doniczki a sporo jeszcze rozdałam . Może nie podsypywałas dolomitem , a to jest konieczne.Jak mniej kwitna to też trzeba rozluźniac.Pozdrówka Dzidko serdeczne.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Milka 07:20, 23 lis 2014


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Bogdzia napisał(a)


No to szkoda że nie mozesz miec statywu. Floksy podziel wiosną, teraz juz za późno. Jak byś jakiś ode mnie chciała to pisz ale wyśle dopiero jesienia bo nie rozpoznam który jaki chyba ze to obojętne to moge wysłac.Małgosia dośc chętna na wycieczki to moze sie uda.Pozdrówka.


To wiosną dzielę i chyba im miejsce zmienię. Na razie dzięki, bo miejsca mi brak..
Małgorzata fajna dziewczyna, uda się, miłej niedzieli
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
bociek 17:45, 23 lis 2014


Dołączył: 05 paź 2011
Posty: 7991
Witaj Bożenko, przyszłam się przywitać po długiej przerwie. Mam nadzieję, że u Ciebie wszystko dobrze

Ściskam mocno
____________________
Wiosne trzeba miec przez caly rok w sercu :D Bockowe perypetie ogrodkowe
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies