Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Rododendronowy ogród II.

Pokaż wątki Pokaż posty

Rododendronowy ogród II.

Katkak 20:56, 26 lis 2015


Dołączył: 13 lip 2013
Posty: 28254
Bogdzia napisał(a)




Lubię to zdjęcie . Zanim je zrobiłam padał śnieg i był bardzo mocny wiatr, po prostu wichura. Śnieg został wbity w korę drzew i wszystkie były paskowane a ze był mróz to taki obraz utrzymał się dwa dni.

Drzewa postanowiły przebrać się za brzozy
____________________
Kaśka - Moja bajka *** Wizytówka
Bogdzia 21:03, 26 lis 2015


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Justyna napisał(a)
Mam jeszcze pytanie azaliowe.

Znasz japońską w odmianie Schneeperle? Biała, pełna. Kusi mnie.

Chcę nabyć pachnącą wielkokwiatową różową. Rozważam odmiany: Soir de Paris, Irene Koster, Chanel, Jolie Madam.
Zależy mi na obfitym kwitnieniu, dużych kwiatach, zdrowotności, intensywnym zapachu, dodatkowym walorem będzie jesienne przebarwienie. Póki, co faworytką jest Irene Koster. Co myślisz? Żadnej nie widziałam na żywo, ani nie wąchałam. O przebarwieniach zazwyczaj informacji brak. Cudnie przebarwia się pontyjska.

Serdecznie


Schneeperle jest piękna , kupiłam kiedys kilka ale jak zakwitły okazało sie ze to nie one , były pojedyncze a od tego czasu nie spotkałam. Co do tych wielkokwiatowych z tego co wiem wszystkie pachną i przebarwiają liscie (te wymienione) ale wszystkie sa pojedyncze. Kiedys zachwyciła mnie Irene Koster, Soir de Paris do niej podobna ale ja bym Ci poleciła Canons Double. Moim zdaniem jest piękna , ma większe i pełne kwiaty. Szczerze mówiąc nie wiem z własnego doswiadczenia (choc ją mam)czy pachnie i sie przebarwia jesienia ale piszą że tak. Ja ja bardzo lubię. Lubię też Strawberry Ice ale ona juz pojedyncza i Homebush ale ta moze miec dla Ciebie zbyt mocny kolor.








W kazdym bądz razie nie odradzam też tych ktore Ty wybrałas bo wszystkie pachna i podobno sie przebarwiają .
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Bogdzia 21:04, 26 lis 2015


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Katkak napisał(a)

Drzewa postanowiły przebrać się za brzozy


Rzeczywiscie a dlaczego ja tak nigdy o nich nie pomyślałam , raczej z zebrą mi się kojarzyły.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Bogdzia 21:05, 26 lis 2015


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Madzenka napisał(a)
Czekam na piękną biała zimę. Kopczyków nie wykonałam i na razie nie planuję


U Was dłużej cieplej to jeszcze zdążysz , u mnie ziemia juz zamarzła i jeziorka również.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
jankosia 21:05, 26 lis 2015


Dołączył: 20 mar 2014
Posty: 3124
Bożenko melduję że i ja najprawdopodobniej będę piątego Miałam nie jechać ale Krysia zadzwoniła niby pogadać niby coś ... I nie wiem kiedy powiedziałam "no dobra, mogę jechać "
To zdjęcie z "obielonymi" drzewami piękne po prostu. Nic tylko tylko wydrukować i na ścianę
____________________
Monika. Gdybym tylko mogła nie wychodzić z ogrodu...
jankosia 21:06, 26 lis 2015


Dołączył: 20 mar 2014
Posty: 3124
Ale śnieżnej zimy to ja nie lubię bo mam 50 metrów podjazdu do odśnieżania i tylko łopatę
____________________
Monika. Gdybym tylko mogła nie wychodzić z ogrodu...
anka_ 21:38, 26 lis 2015


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
Bogdzia napisał(a)
Schneeperle jest piękna , kupiłam kiedys kilka ale jak zakwitły okazało sie ze to nie one , były pojedyncze a od tego czasu nie spotkałam.

Jest koło mnie w szkółce, kupowałam w tym roku. Szkoda, że nie wiedziałam. Bożenko a czy dalej jest na twojej liście? Bo może wreszcie miałabym okazję odwdzięczyć się za pontyjkę.
____________________
Anka Kiedyś będzie tu ogród "Będziesz mieć w życiu ciężkie chwile, ale to one własnie zawsze są tym, co pozwala otworzyć oczy na znaczące rzeczy w twym życiu, których wcześniej nie mogłeś dostrzec" Robin Williams
Bogdzia 21:43, 26 lis 2015


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
jankosia napisał(a)
Bożenko melduję że i ja najprawdopodobniej będę piątego Miałam nie jechać ale Krysia zadzwoniła niby pogadać niby coś ... I nie wiem kiedy powiedziałam "no dobra, mogę jechać "
To zdjęcie z "obielonymi" drzewami piękne po prostu. Nic tylko tylko wydrukować i na ścianę


Cieszę sie podwójnie i ze Ci sie drzewa spodobaly i że bedziesz, z tego drugiego ciesze sie bardziej. Do zobaczenia.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Bogdzia 21:44, 26 lis 2015


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
jankosia napisał(a)
Ale śnieżnej zimy to ja nie lubię bo mam 50 metrów podjazdu do odśnieżania i tylko łopatę


Ja mam męza(do odśnieżania)
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Bogdzia 21:48, 26 lis 2015


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
anka_ napisał(a)

Jest koło mnie w szkółce, kupowałam w tym roku. Szkoda, że nie wiedziałam. Bożenko a czy dalej jest na twojej liście? Bo może wreszcie miałabym okazję odwdzięczyć się za pontyjkę.


Aniu chyba juz bym nie miała gdzie posadzic. A z odwdzieczaniem daj spokój , przeciez całkiem nie ma za co.Mam jeszcze ukorzenionego rh Album Novum , taka pojedyncza gałązka , na wiosne moge wysłac jeśli chcesz.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies