Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Rododendronowy ogród II.

Pokaż wątki Pokaż posty

Rododendronowy ogród II.

Bogdzia 17:50, 27 lis 2015


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Milka napisał(a)
Ja też mam te azalie, tak się u Kindzi podpaliłam nimi i jeszcze Klondyke i Jack A. Sand, tez cudne.
Bożenko, gdzie wciskasz u siebie, jak to robisz..no nie wiem, muszę na nowo w realu do Twojego ogrodu wpaść
Przyszły rok zapachnie azaliami, ta od Gosi pontyjska jest ogromna i tyle pąków ma szkoda, że mało rodków pachnie


Irenko wpadaj , zapraszam. Wyrzuciłam kilka jałowców i brzydszych roślin ale mozliwosci juz się wyczerpały.Jeszcze musze M urobic by wywalił jednego jałowca ale tam juz nic nie posadzę nowego bo muszę rozluźnic rh.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Kasya 17:53, 27 lis 2015


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 42005
Ta "zmokła kura" najbardziej mi sie podoba
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Bogdzia 17:53, 27 lis 2015


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Pszczelarnia napisał(a)
Bogdziu, Ty masz duży ogród. Uwierz. Jest spójny, domknięty. Najgorzej jest jak się wytnie wszystko co stare i nijakie, część staroci zostawi a posadzi nowe młode i widać te dysproporcje nasadzeń. Ale tak być musi.

Mnie się marzy łąka azaliowa. Jak kiedyś zlikwiduję rabatę - wstęgę nad rzeką (bylinową), to dosadzę azalii. To będą same trawy i azalie. Tak sobie marzę.


Pszczólko mnie sie on wydaje mały jak chusteczka. Nie o takim marzyłam , dokąd nie było roślin wydawało się że i z tym areałem da sie cos zrobic ale teraz ciasno mi w nim okropnie.Co do dysproporcji między starymi i nowymi roślinami to też tak mam , denerwujące to jest ale co zrobic jak sie od razu dobrze nie posadziło?
Azalie nad rzeką cudnie by wyglądały , ja bym posadziła japońskie a Ty o jakich myślisz?
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Bogdzia 17:54, 27 lis 2015


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Kasya napisał(a)
Ta "zmokła kura" najbardziej mi sie podoba


Śmiesznie wygląda
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
jankosia 18:20, 27 lis 2015


Dołączył: 20 mar 2014
Posty: 3124
Bogdzia napisał(a)


Schneeperle jest piękna , kupiłam kiedys kilka ale jak zakwitły okazało sie ze to nie one , były pojedyncze a od tego czasu nie spotkałam....


Czy to nie jest przypadkiem taka?



Ja mam trzy i rzeczywiście najładniejsze z tych moich- jak miniaturowe różyczki. Chciałam dokupić w tym roku i okazało się, że niby jest nawet w Łodzi w znanym centrum ogrodniczym, ale jak przyszło co do czego to okazało się, ze to właśnie czystobiała, pojedyncza. Będę dalej szukać. Będziesz chciała Bogdziu żeby Ci kupić jak znajdę?
____________________
Monika. Gdybym tylko mogła nie wychodzić z ogrodu...
Filomena 18:26, 27 lis 2015


Dołączył: 28 maj 2014
Posty: 1373
Bogdzia napisał(a)


Justynko ja tak myślę o Twoim i o kilku innych ogrodachMój juz chętnie bym zmieniała ale wszystko za duże urosło i denerwuje mnie ze zmian robic nie moge a głównie ze nowych roślin dosadzac nie mama gdzie.

Bogdzia napisał(a)


Pszczólko mnie sie on wydaje mały jak chusteczka. Nie o takim marzyłam , dokąd nie było roślin wydawało się że i z tym areałem da sie cos zrobic ale teraz ciasno mi w nim okropnie.Co do dysproporcji między starymi i nowymi roślinami to też tak mam , denerwujące to jest ale co zrobic jak sie od razu dobrze nie posadziło?


Dajesz do myślenia Bogdziu : panta rhei - wszystko płynie....
____________________
Filomena-w zielonej aptece
Bogdzia 18:33, 27 lis 2015


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
jankosia napisał(a)


Czy to nie jest przypadkiem taka?



Ja mam trzy i rzeczywiście najładniejsze z tych moich- jak miniaturowe różyczki. Chciałam dokupić w tym roku i okazało się, że niby jest nawet w Łodzi w znanym centrum ogrodniczym, ale jak przyszło co do czego to okazało się, ze to właśnie czystobiała, pojedyncza. Będę dalej szukać. Będziesz chciała Bogdziu żeby Ci kupić jak znajdę?


Tak o ta azalie chodzi. Tak sobie myślę ze Renia stale jeździ do Warszawy to może bysmy się z nią wybraly do Ani i po te azalie , co Ty na to?Gdzie je posadze , nie mam pojęcia.Wycieczka oczywiscie dopiero na wiosnę.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Bogdzia 18:36, 27 lis 2015


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Filomena napisał(a)



Dajesz do myślenia Bogdziu : panta rhei - wszystko płynie....


Nie lubię w zyciu zmian , nie kupuję nowych rzeczy dokąd stare sa użyteczne i wcale nie z oszczędnosci tylko z tego że dobrze sie czuję w stałym otoczeniu i w starych ciuchach i ze starym mężem ale w ogrodzie bym zmieniała , przesadzała i dosadzała ale juz sie nie da , moze to i dobrze bo i wiek nie na takie roboty.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
jankosia 18:37, 27 lis 2015


Dołączył: 20 mar 2014
Posty: 3124
Bogdzia napisał(a)


Tak o ta azalie chodzi. Tak sobie myślę ze Renia stale jeździ do Warszawy to może bysmy się z nią wybraly do Ani i po te azalie , co Ty na to?Gdzie je posadze , nie mam pojęcia.Wycieczka oczywiscie dopiero na wiosnę.


Powiedz tylko kiedy Te azalie ja kupiłam u siebie i tylko dlatego że były tanie. W tym roku też się będę rozglądać, bo okazały się najładniejsze z tych co mam więc dokupię. Tylko jakbyście coś planowały to ja muszę wcześniej wiedzieć żeby pieniądze uciułać
____________________
Monika. Gdybym tylko mogła nie wychodzić z ogrodu...
Bogdzia 18:56, 27 lis 2015


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
jankosia napisał(a)


Powiedz tylko kiedy Te azalie ja kupiłam u siebie i tylko dlatego że były tanie. W tym roku też się będę rozglądać, bo okazały się najładniejsze z tych co mam więc dokupię. Tylko jakbyście coś planowały to ja muszę wcześniej wiedzieć żeby pieniądze uciułać


Pieniądze ciułaj cały czas szczególnie teraz jak swieta i gwiazdka blisko , dobrze schowaj żebys nie wydała a ma wiosnę poszalejemy.Jesli bedą u Ciebie to też kupic mozemy.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies