Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Rododendronowy ogród II.

Pokaż wątki Pokaż posty

Rododendronowy ogród II.

Bogdzia 19:01, 29 lis 2015


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
kasiek napisał(a)
Bogdziu specjalistko od ptaków, poradź mi proszę.
Dzieci przyniosły mi młodego, rannego gołębia. Nie umiał latać, nie miał piór przy dziobie i pod skrzydłami i w ogóle wyglądał jakby wpadł pod ciężarówkę....
Minał miesiąc jak jest u nas w wolierze po papuagch. Ma się dobrze, przytył, odrosły mu pióra i... wcale nie ma ochoty odlecieć
Kocha moja dzieci i goni za nimi, uwielbia woliere do której chętnie sie chowa i.... no właśnie i co dalej? Bo ja nie mam zamiaru go hodować - przecież mój pies poluje na ptaki! Mam poczekać do wiosny az poczuje zew natury? Z góry dzieki za rady..
Fotki gołąbka i jego zabaw z dziećmi u mnie.

A drugie pytanie mam o rh. Kupiłam w jedym czasie 2 i posadziłam w jednym miejscu. pierwszy to Flore Pleno który slicznie urósł i zawiązał mnóstwo pąków a drugi to Roseum Elegants który urósł niesamowicie, nawet w październiku puścił nowe przyrosty ale pąków nie zawiązał. Oba były karmione nawozem i nie wiem czemu tak różnie rosną. Fotki rh Ci wkleję byś nie musiała u mnie szukać
To Flore Pleno z pąkami



A to Roseum Elegants




Z góry dziękuje Ci za pomoc


Kasiu widziałam u Ciebie zdjecia gołabka z dziewczynkami. Pięknie sie bawią. Obawiam sie ze dziewczyny się zapłaczą jak sie go pozbędziesz a i on bardzo juz sie do nich przyzwyczaił. Jesli możesz to przetrzymaj go do wiosny , nie zamykaj , może kiedys zechce sam odleciec a jesli musisz szybko się go pozbyc to wynies i zostaw na rynku w Krakowie albo daj jakiemus hodowcy. Między innymi gołębiami da sobie rade tym bardziej ze bedzie karmiony, sam pewnie by sobie nie poradził.
Jesli chodzi o rh to przyczyną braku paków jest pewnie to ze do późna rósł (są dwa pietra przyrostów)a pąków juz nie zdążył zawiązac, chyba zeby była pomylona odmiana to np rh fińskie mają takie lata gdy paków nie zawiazują.W przyszłym roku jeszcze wiekszy urośnie i zakwitnie Rosseum jest pod tym względem niezawodny.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Urszulla 19:53, 29 lis 2015


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21880
Macham tylko ja jednak zostanę przy opcji że śnieg w Święta może być, teraz bardzo skomplikowałby życie.
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
kasiek 20:08, 29 lis 2015


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 21459
Bogdzia napisał(a)


Kasiu widziałam u Ciebie zdjecia gołabka z dziewczynkami. Pięknie sie bawią. Obawiam sie ze dziewczyny się zapłaczą jak sie go pozbędziesz a i on bardzo juz sie do nich przyzwyczaił. Jesli możesz to przetrzymaj go do wiosny , nie zamykaj , może kiedys zechce sam odleciec a jesli musisz szybko się go pozbyc to wynies i zostaw na rynku w Krakowie albo daj jakiemus hodowcy. Między innymi gołębiami da sobie rade tym bardziej ze bedzie karmiony, sam pewnie by sobie nie poradził.
Jesli chodzi o rh to przyczyną braku paków jest pewnie to ze do późna rósł (są dwa pietra przyrostów)a pąków juz nie zdążył zawiązac, chyba zeby była pomylona odmiana to np rh fińskie mają takie lata gdy paków nie zawiazują.W przyszłym roku jeszcze wiekszy urośnie i zakwitnie Rosseum jest pod tym względem niezawodny.


Bardzo Ci dziękuje za szybką odpowiedz. Gołębia do wiosny moge przetrzymać, zamykam go w wolierze żeby pies go nie dorwał ani głodne koty. Na wiosne zdecydujemy więc co dalej - na rynek czy do hodowcy.

Co do rh to faktycznie to roseum rosnie jak wariat odkąd go przywiozłam. W zeszłym roku przyrosy miał 2 razy w sezonie i 1 kwiatek zawiązany kwitł, a w tym roku znowu 2 przyrosty ale kwiatków cos nie widzę by zawiązał na kolejny rok. Może najpierw chce być duży a potem pokaże swoją kwiatową urodę
Dzieki za informację
Pozdrawiam.

____________________
kasiek ogród pełen złudzeń i niespodzianek cz II ogrod pełen złudzen i niespodzianek Wizytówka po zmianach -Ogród złudzeń
Mala_Mi 23:44, 29 lis 2015


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Ja teŻ lubię modraszki, a takie zmokłe w kąpieli są wesołe
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Pszczelarnia 09:55, 30 lis 2015


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Myślałam o azaliach wielkokwiatowych. W japońskich nie podoba mi się to, że są takie małe (za małe na tą powierzchnię) i nie do końca gubią liście.

Bogdziu mam pytanie: w jakim prawidłowym rozstawie powinny znajdować się rh. Cunninghams miedzy sobą (sadzone w jednym szeregu) i rh. Calsap (sadzone po 3 w skupisku).

Chodzi mi o efekt stykających się krzaków jakby zarośli.

Po wycince drzew mogę poprawić układ nasadzeń.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Bogdzia 11:43, 30 lis 2015


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Pszczelarnia napisał(a)
Myślałam o azaliach wielkokwiatowych. W japońskich nie podoba mi się to, że są takie małe (za małe na tą powierzchnię) i nie do końca gubią liście.

Bogdziu mam pytanie: w jakim prawidłowym rozstawie powinny znajdować się rh. Cunninghams miedzy sobą (sadzone w jednym szeregu) i rh. Calsap (sadzone po 3 w skupisku).

Chodzi mi o efekt stykających się krzaków jakby zarośli.

Po wycince drzew mogę poprawić układ nasadzeń.


Rh posadz w rozstawie 0k 1,5m choc te(Cunningham's) akurat wolno rosną to trochę czasu zajmie zanim się postykaja.Calsap również 1,5m.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Bogdzia 11:45, 30 lis 2015


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Mala_Mi napisał(a)
Ja teŻ lubię modraszki, a takie zmokłe w kąpieli są wesołe


A takie tez lubisz?



____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Bogdzia 11:46, 30 lis 2015


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
kasiek napisał(a)


Bardzo Ci dziękuje za szybką odpowiedz. Gołębia do wiosny moge przetrzymać, zamykam go w wolierze żeby pies go nie dorwał ani głodne koty. Na wiosne zdecydujemy więc co dalej - na rynek czy do hodowcy.

Co do rh to faktycznie to roseum rosnie jak wariat odkąd go przywiozłam. W zeszłym roku przyrosy miał 2 razy w sezonie i 1 kwiatek zawiązany kwitł, a w tym roku znowu 2 przyrosty ale kwiatków cos nie widzę by zawiązał na kolejny rok. Może najpierw chce być duży a potem pokaże swoją kwiatową urodę
Dzieki za informację
Pozdrawiam.



Kasiu nie przesadzaj też z nawożeniem szczególnie późnym .
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Bogdzia 11:47, 30 lis 2015


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Urszulla napisał(a)
Macham tylko ja jednak zostanę przy opcji że śnieg w Święta może być, teraz bardzo skomplikowałby życie.


Jak się duzo jeździ to faktycznie lepiej jak śniegu nie ma.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
anabuko1 12:31, 30 lis 2015


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23577
O. jakie fajne ujęcia ptaszków
Suuper
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies