Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Rododendronowy ogród II.

Pokaż wątki Pokaż posty

Rododendronowy ogród II.

Gosiek33 10:20, 20 sie 2018


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Bogdziu jakie jest Twoje zdanie o kwaśniej wodzie? - pod rynną w domku ogrodowym mam podstawioną sporą beczkę, na daszek spadają igły świerków, liście dębu i trochę olchowych. Woda zabarwiona jest na lekko brązowo-żółty kolor więc zbadałam jej odczyn kwasomierzem. Nie mam przekonania do wiarygodności tego badania ale i tak skala zaraz pokazała niebieski kolor, czyli wysoką kwasowość. Czy myśisz, że to bezpiecznie podlewać taką wodą ogród a ściślej mówiąc kwasoluby?
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Bogdzia 10:33, 20 sie 2018


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Gosiek33 napisał(a)


Niedawno uratowałam marcinka, biedaka prawie już nie było więc stosunkowo silnym strumieniem wody długo lałam aż ziemia złapała poziom, kolejnego dnia poprawiłam i krzaczek pięknie się odbudował. Przed laty zaatakowaną mrówkami lawendę zabiłam w okamgnieniu posypując w koło proszek przeciw mrówkom. Nauka kosztuje


edit

doczytałam o bylicy i innych pachnidłach, dobrze wiedzieć


Niestety te specyfiki chemiczne to w kostce można stosowac a na roślinki juz nie.Takie rozwalenie ale bardzo dokładne mrowiska chyba jednym z lepszych sposobów bo przy pobieżnym polaniu szybko je odbuduja.Naturalne srodki najlepsze ale nie zawsze da sie użyc, czasem za wiele by ich było trzeba. Co do wody z nastepnego postu to mozesz nią podlewac kwasoluby .
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Bogdzia 10:35, 20 sie 2018


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
an_tre napisał(a)
Ja u siebie w ogrodzie już wykorzystałam wszystkie wolne luki pod róże i na razie nic nie ściągam, chyba, że jakaś padnie to nie mówię nie


Aniu przepraszam ze zaraz nie odpisałam i do ciebie tez nie weszłam ale u mnie pojawiło sie nowe zjawisko którego dotąd nie było tzn wyłącza mi sie internet w czasie gdy z niego korzystam i tak było tym razem , nie mogłam juz nic wiecej napisac a wczoraj cały dzień byłam u Jankosi , cudnie było.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Bogdzia 10:36, 20 sie 2018


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
asiak napisał(a)


Bogdziu nie ma co się stresować, taka jest prawda Tylko się cieszyć


Asiu najmilej jest gdy nie trzeba człowieka ani chwalic ani ganic. Dzieki za dobre słowo.Pozdrówka.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Bogdzia 10:39, 20 sie 2018


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
yolka napisał(a)
Wnuczkuje. Mam zaleglosci. 8 marca 2013 roku na widok Twojego ogrodu dostalam malpiego rozumu, bardzo Ci za to dziekuje. Pozdrawiam wszystkie malpeczki


Miłych dni z wnusiami Jolu, fajych masz chłopaków, niech sie babcia nacieszą, choc wiem ze nawet to co najlepsze potrafi człowieka zmęczyc.Dzieci szybko rosna , jeszcze troche i bedą woleli byc z kolegami niz z babcia, korzystaj więc z tej radosci.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Bogdzia 10:40, 20 sie 2018


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Kasya napisał(a)
Żeby było wygodniej to tu zapytam,
Takie niektóre listki u tego pachnącego, czy teraz jeszcze czymś pryskać ?


Ja bym opryskała dolistnie.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Pszczelarnia 10:55, 20 sie 2018


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Moje mrówki wiosną dobrały się do wiśni ozdobnej (zaczęła zrzucać liście) oraz do astra bylinowego. Pierwszy raz spotkałam się z taką inwazją mrówek, która potrafi zniszczyć rośliny.

____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Gosiek33 11:00, 20 sie 2018


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Bogdzia napisał(a)


Niestety te specyfiki chemiczne to w kostce można stosowac a na roślinki juz nie.Takie rozwalenie ale bardzo dokładne mrowiska chyba jednym z lepszych sposobów bo przy pobieżnym polaniu szybko je odbuduja.Naturalne srodki najlepsze ale nie zawsze da sie użyc, czasem za wiele by ich było trzeba. Co do wody z nastepnego postu to mozesz nią podlewac kwasoluby .



Dziękuję Bogdziu. Kamień z serca, jak zbadałam to nieco się zatrwożyłam


Ogólnie nie znoszę robić oprysków, za to często jak sobie nie radzę to jeśli wąż sięga prysznic robię draniom i często widzę pozytywne działanie
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
basia3012 14:18, 20 sie 2018


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9486
Bogdziu, często zaglądam do Ciebie. Nie zawsze się wpisuję. Twoje rady odnośnie nawożenia pilnie stosuję. Bardzo Ci za nie dziękuję. Są bezcenne.
Twój ogród nie tylko rododendronami zachwyca. Piękne inne rośliny również.
Gratuluję. Pozdrawiam bardzo serdecznie.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
Bogdzia 21:23, 20 sie 2018


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Pszczelarnia napisał(a)
Moje mrówki wiosną dobrały się do wiśni ozdobnej (zaczęła zrzucać liście) oraz do astra bylinowego. Pierwszy raz spotkałam się z taką inwazją mrówek, która potrafi zniszczyć rośliny.



Czy to ta wiśnia którą z takim trudem wiozłas pociągiem?Mam nadzieję że przepędziłas te mrówki i nie zniszczyły jej.Niestety przez to że mrówki sa maleńkie nie myslimy ze mogą byc niebezpieczne dla roślin a one czasem je niszcza.Pozdrówka.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies