Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Rododendronowy ogród II.

Pokaż wątki Pokaż posty

Rododendronowy ogród II.

Bogdzia 07:04, 17 sie 2018


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526







Miłego dnia wszystkim życzę.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Kasya 07:11, 17 sie 2018


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 42189
Bogdzia napisał(a)

U mnie mrówki tez niszcza rośliny ostatnio miniaturowego świerka zniszczyły .Twoje dzielżany juz widziałam , piękne kolorki.


No właśnie, mrówki to wiekszy szkodnik się robi niż opuchlaki !
Padło mi klka roz bo mrówki w korzeniach mrowisko zrobiły..,
Zupełne zaskoczenie ...
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
ren133 09:19, 17 sie 2018


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 19017
Bogdzia napisał(a)

U mnie mrówki tez niszcza rośliny ostatnio miniaturowego świerka zniszczyły .Twoje dzielżany juz widziałam , piękne kolorki.


No własnie u mnie też dużo mrówek ... i właśnie na roślinach ... z grabów przeszły mi ostatnio na szałwie ... co z tym zrobić?
____________________
Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród
Iwk4 11:17, 17 sie 2018


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Bogdzia napisał(a)


Iwonko powiem prawde , bardzo jest mi przykro że musiałam to napisac. Justyna była u mnie , polubiłam ją, nie wiem dlaczego wymyśliła sobie tą misje ale denerwuje ludzi i niestety musiałam powiedziec że mi sie to nie podoba.Nie jest to dla mnie łatwe, lubię ludzi , w kazdym widzę dobre cechy, z kazdym chcę byc w przyjaźni ale lubię też mówic prawde nawet jak jest trudna.

...
To Bogdziu, co napisałas, jest stanowcze, grzeczne, potrafisz nie obrażając nikogo powiedzieć, co ten ktoś źle robi i nikt się nie obraża. Podziwiam Cię, bo jesteś dla mnie autorytetem. ...

Może mało tu piszę, ze względu na moje oczy coraz mniej w ogóle piszę... ale wiem, ze jesteś, zaglądam po cichu, wiem, ze mogę liczyć na dobre rady, gdyby coś się działo z moimi rododendronami, na razie jest ok.
Pozdrawiam Bogdziu.
Edit: Bogdziu, skasowalam czesc postu. Czasami mniej znaczy więcej...
____________________
Ogródek Iwony II
Margarete 14:01, 17 sie 2018


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
Ale masz kolorów w ogrodzie, u mnie jakoś mniej
Moje róze dopiero startują z drugim kwitnieniem, a dzielżanów nie mam w ogóle !!?? Jak to możliwe ? kiedy one takie fajne i radosne..

Mądrze napisałaś Justynie - popieram twoje zdanie mądra kobieto
Nie znam całego kontekstu tego sporu ale to co u ciebie czytam to masz rację - ja też narzekam na swój ogród, ba ogródek...że w tym roku brzydki, wysuszony przez upa, że hortensje źle posadzone bez słońca są malutkie w porównaniu do włożonego wkłądu pracy, wody, nawozów itd, że róże mnie zawiodły niektóre, że sama muszę targać ciężkie taczki..itp...ale nie oddałabym tych widoków jakie mam w ogrodzia za nic, tych chwil jak wczoraj wieczorem gdy skosiłam trawę, przysiadłam na chwilę ( nie mogłam na dłużej bo komary żarły) pod lasem na tym moim kółku wysypanym kamieniami przy grillu i spoglądałam na swój ogród w zachodzącym słońcu, na fontannowo układające sie trawy, na jeżówki, na hortensje - troch przypalone to fakt ale po zmroku nie widać, na klon dumnie rozkładający sie po środku itd. itp...mogłabym tu wymieniać i wymieniać - to miałam taką frajdę i przyjemność z tej chwili ze skasowały sie w mojej głowie wszystkie niedogodności, problemy te ogrodowe i te życiowe, dla takich chwil warto żyć...i mieć ogród.....i być w nim....i cieszyć się nim
____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
sylwia_slomc... 14:18, 17 sie 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82129
Bożenko Wasz ogród zachwyca nie tylko w trakcie rododendronowego spektaklu, zachwyca przez cały sezon, pokazuj jak najwięcej by się tym pięknem z nami podzielić. Uściski
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
basia3012 14:28, 17 sie 2018


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9553
Bogdziu, u sąsiadów kwitną podobno znowu rododendrony. Czy u Ciebie też coś takiego jest? Gdyby to było bliżej, za płotem to zrobiłabym zdjęcie. Pozdrawiam serdecznie.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
an_tre 14:40, 17 sie 2018


Dołączył: 01 lut 2011
Posty: 22388
Bogdzia napisał(a)


Bogdziu wszystkie róże piękne ale ta jest cudowna, jaki wyrazisty kolorek
Pozdrówka i głowa do góry dla mnie jesteś wzorem taktu i życzliwości
____________________
Rajski Ogród Ani + Rajski ogród Ani 2... niekończące się marzenie... http://www.ogrodowisko.pl/watek/2691-maj-2012-duszniki-zdroj-park-zdrojowy-i-okolice http://www.ogrodowisko.pl/watek/1966-ogrod-w-lubiechowie-kolo-ksiaza
Bogdzia 20:41, 17 sie 2018


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Kasya napisał(a)


No właśnie, mrówki to wiekszy szkodnik się robi niż opuchlaki !
Padło mi klka roz bo mrówki w korzeniach mrowisko zrobiły..,
Zupełne zaskoczenie ...


Najgorzej jest gdy padają deszcze bo wtedy mrówki budują wyniesione mrowiska oparte o nasze roślinki. One ne tym zyskuja bo woda szybko spływa w dół i maja sucho ale roślinki płacą za to nawet życiem.Korzenie tez je chroniły przed deszczem niestety dla korzeni w tej sytuacji nie było oparcia w ziemi.Mozna z mrówkami walczyc ale to robota na cały sezon bo najczesciej po kilku dniach od ich zniszczenia znów sie pojawiaja.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Bogdzia 20:49, 17 sie 2018


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
ren133 napisał(a)


No własnie u mnie też dużo mrówek ... i właśnie na roślinach ... z grabów przeszły mi ostatnio na szałwie ... co z tym zrobić?


Sposobów na pozbycie sie mrówek jest mnóstwo , wszystkie średnio skuteczne.Kiedys miałam je w domu , przeszły jakims cudem pod progiem. Włozyłam pod próg bylicę i na kilka lat nawet starczyło, potem znów sie pojawily choc juz inne. Teraz na wszelki wypadek mam wokól progu wysypany proszek do pieczenia , na razie pomaga.W ogrodzie najczęściej rozwalam mrowiska ale to nie zawsze pomaga. Jesli sa w kostce czy podobnym miejscu to mozna polac octem , posypac proszkiem do pieczenia lub boraxem . Czytałam tez o tym by wykładac w wolnych przetrzeniach między roślinami mięte, tymianek, majeranek ,lawendę wrotycz, cynamon ale tego nie robiłam bo mam za duży ogród. Powinno tez pomagac polewanie gnojówkami które wiele z nas robi , tak przynajmniej piszą. To ze w sprzedazy sa specjalne preparaty to chyba wiecie.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies