Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Rododendronowy ogród II.

Pokaż wątki Pokaż posty

Rododendronowy ogród II.

polinka 22:32, 15 sie 2018


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576
eee_taam napisał(a)
Bogdziu dyskusja sie zrobiła sie wielowątkowa

Ludzie czytaja i słysza co chcą nie koniecznie rozmieja moja mysl przewodnia stad ta cała dyskusja

1. kilka postów wczesniej u Pszczółki napisałam ze "od jakiegoś czasu nikomu nie polecam zakładać prywatnych wielkopowierzchniowych ogrodów o pow wiekszej jak 10arów które maja być utrzymywane 1-2 osobowo chyba ze taki ogród jest elementem lub dodatkiem do prowadzonej działaności gospodarczej lub generuje przychody które pozwalaja na jego utrzymanie "

2. i mam na myśli nowe osoby ...które dostaja małpiego pedu na widok ogrodu...szybko chłodze ich zapedy i sprowadzam na ziemie ....taka sobie misje przyjełam w stosunku do nowoprzyjetych ogrodników ....nie kazdy musi słuchac i niech sobie robi tak jak chce ale niech potem nie jeczy


podoba mi sie wiele ogrodów które juz sa i maja kilka - kilkanascie lat i sa duze ...rozległe .....i maja jakiś spójny zamysł bede je zawsze wspierać bo warto ...bo widok piekna przyrody poprawia humor i daje poczucie szczęscia.

twój ogród tez nalezy do moich ulubionych ....czesto go ludziom pokazuje i daje link do Maji...osobiście jestem nim zachwycona ....choc czesto pisałaś rózne rzeczy jak miałas nerwa to na susze to na róze ...to na zdrowie . ...to daje do myslenia.

a poniewaz w tym roku duzo osób mnie pyta co i jak z ogrodem ...a na forum pojawiło sie kilka nowych osób z hektarami to ja jasno mówie że nie wpieram szleństwa i małpiego pędu ogródkowego ....studze i sprowadzam na ziemie takie osoby ....bo ogród nie jest na rok dwa a na całe życie ...a radośc kupowania i sadzenia mija szybciej niz nam sie wydaje ...a potem sie zostaje z tym wszystkim i trzeba to jakoś zaopiekowac i wtedy zaczyna sie tak naprawde ogrodniczkowanie

pozdrawiam cie Bogdziu i życzę ci jeszcze wielu lat szczesliwego ogrodniczkowania





Justyna, to nie dyskusja zrobiła się wielowątkowa tylko Ty to ciągniesz któryś dzień.
Szczerze to jestem bardzo zniesmaczona Twoją "misją"...można mieć swoje zdanie ale Ty próbujesz zniechęcać nowe osoby a nie o to tu chodzi! W kwestii finansów to chyba kazdy zdaje sobie sprawę, że rośliny nie są tanie ale to nie do Ciebie należy zaglądanie na cudze konta.

Dziewczyny od kilku dni próbują Ci wytłumaczyć na różne sposoby, że mało kto tutaj się z Tobą zgadza a Ty rozpoczynasz kolejne dyskusje na poczytnych wątkach...Jak dobrze wiesz atmosfera na forum nie jest najlepsza-myślisz, że przy Twojej "misji" ktokolwiek nowy będzie chciał przyjść i prosić o radę??
I jeszcze jedno o czym chciałam napisać...Nie wiem jaki kontakt masz z Sylwią ale to co napisałaś w jednym z pierwszych postów jest zatrważające Nie wiem czy pamiętasz, ze forum nie jest zamknięte? Tutaj każdy wszystko może przeczytać a Ty jak na dłoni opisujesz całe życie Sylwii...Zdajesz sobie sprawę, że to ktoś może wykorzystać?




____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
Bogdzia 08:38, 16 sie 2018


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Justyna ręce mi już opadły, wydaje sie ze nic nie zrozumiałas. przeczytaj u siebie wpisy dziewczyn, nikt nie chce bys na nim cwiczyła swoja misję , jak musisz to cwicz na swoich bliskich , może wytrzymaja. Przeczytaj to co napisała u Ciebie Mrokasia krótko i wyczerpujaco. Jesli Ty biegasz jeszcze po nowych watkach i zniechęcasz dziewczyny to juz słów brak, jak się czujesz po takim wpisie jak napisała Ci Marcowa?Opamiętaj się . Ja w kazdym badz razie tez nie życzę sobie propagowania Twojej misji w moim wątku i wbrew Twoim poglądom marzę o hektarowym ogrodzie.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Bogdzia 08:40, 16 sie 2018


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Urszulla napisał(a)


Jakoś mało znamy tą odsłonę Twojego ogrodu proszę więcej


Wklejam co jakis czas zdjecia, wbrew pozorom mój ogród kwitnie cały sezon ale oczywiscie nie jest to juz tak spektakularne jak w okresie kwitnienia rh.Będą jeszcze zmiany.Pozdrówka Ula.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Dorota123 13:03, 16 sie 2018


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Pobiegałam po Twoim pięknym ogrodzie, pozachwycałam się kwiatami i innymi żyjątkami. Pięknie jest, u mnie w tym roku przechodzą co jakiś czas deszcze. Ratują moje roślinki i trawnik. Łapię deszczówkę, z którą biegam później po rabatkach. Pięknie napisałaś o ogrodzie, aż to zacytuję. "Ogród jest jak dziecko , kocha sie je nawet jak sprawia problemy , nawet jak serce boli. Raz zmartwienia ,raz radosc , myślę że radosci dużo więcej niz zmartwień." i tego się będę trzymać.
Pozdrawiam
____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Iwk4 13:07, 16 sie 2018


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Bogdziu, lubię Cię. Jesteś mądra kobieta Ale to wiesz
____________________
Ogródek Iwony II
Iwk4 13:11, 16 sie 2018


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Bogdzia napisał(a)



Piękne ujęcie Bogdziu. Teraz w Pęchcinie też kwitły dzielżany. Zakochałam się w nich. Kiedyś od dziewczyn dostałam czerwonego i żółtego i mi niestety mrówki pożarły, mrowisko sobie tam zrobiły. Padły, nie mrówki, tylko dzielżany... No to sobie kupiłam 3 sadzonki w kolorze czerwonego i czerwonego z miedzią. jeszcze fotek u mnie nie wstawiłam zakupów, bo czasu brak
____________________
Ogródek Iwony II
Bogdzia 06:52, 17 sie 2018


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Dorota123 napisał(a)
Pobiegałam po Twoim pięknym ogrodzie, pozachwycałam się kwiatami i innymi żyjątkami. Pięknie jest, u mnie w tym roku przechodzą co jakiś czas deszcze. Ratują moje roślinki i trawnik. Łapię deszczówkę, z którą biegam później po rabatkach. Pięknie napisałaś o ogrodzie, aż to zacytuję. "Ogród jest jak dziecko , kocha sie je nawet jak sprawia problemy , nawet jak serce boli. Raz zmartwienia ,raz radosc , myślę że radosci dużo więcej niz zmartwień." i tego się będę trzymać.
Pozdrawiam


Też łapię deszczówke ale z roznoszeniem po ogrodzie rady nie daję ,M potrzebny, za daleko czasem trzeba chodzic.Dla mnie choc swoje lata mam ogród jest zaczarowanym miejscem, ciągle mnie zachwayca jak kiedys gdy byłam dzieckiem. Nie martwię się co bedzie jak juz nie dam rady w nim pracowac, nawet jeśli urosnie tu las to i tak bedzie pieknie.Po cichu licze na syna i wnusie ale gdyby i oni nie dali rady to i tak bedzie to ładne i ciekawe miejsce.Rh wśród drzew, cudny widok nawet bez pracy.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Bogdzia 06:58, 17 sie 2018


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Iwk4 napisał(a)
Bogdziu, lubię Cię. Jesteś mądra kobieta Ale to wiesz


Iwonko powiem prawde , bardzo jest mi przykro że musiałam to napisac. Justyna była u mnie , polubiłam ją, nie wiem dlaczego wymyśliła sobie tą misje ale denerwuje ludzi i niestety musiałam powiedziec że mi sie to nie podoba.Nie jest to dla mnie łatwe, lubię ludzi , w kazdym widzę dobre cechy, z kazdym chcę byc w przyjaźni ale lubię też mówic prawde nawet jak jest trudna.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Bogdzia 06:59, 17 sie 2018


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Iwk4 napisał(a)

Piękne ujęcie Bogdziu. Teraz w Pęchcinie też kwitły dzielżany. Zakochałam się w nich. Kiedyś od dziewczyn dostałam czerwonego i żółtego i mi niestety mrówki pożarły, mrowisko sobie tam zrobiły. Padły, nie mrówki, tylko dzielżany... No to sobie kupiłam 3 sadzonki w kolorze czerwonego i czerwonego z miedzią. jeszcze fotek u mnie nie wstawiłam zakupów, bo czasu brak

U mnie mrówki tez niszcza rośliny ostatnio miniaturowego świerka zniszczyły .Twoje dzielżany juz widziałam , piękne kolorki.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Bogdzia 07:02, 17 sie 2018


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526






____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies