Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Rododendronowy ogród II.

Pokaż wątki Pokaż posty

Rododendronowy ogród II.

eliza3 18:37, 04 sty 2013


Dołączył: 12 kwi 2012
Posty: 7563
Zostawiam kwiatka na kolejną setkę, Bożenko jak szybciutko 600 stuknęło, gratuluję i czekam następnej.

____________________
Ela - Kwiatki i rabatki u Elizy
Bogdzia 18:47, 04 sty 2013


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Pszczelarnia napisał(a)
Bogdziu, ciekawe jest nasze podejście i reagowanie na stres. Mnie "ponarzekanie sobie" nie rozładuje a tylko nakręci jeszcze bardziej.
Myślę sobie czasami o pokoleniach kolumbów - jak im wojna zniszczyła życie i rodziny, i naznaczyła a oni jakoś trwali. I ja wspominam tych wszystkich których znałam. I o pokoleniu opozycji lat 80-ych (to też pokolenie wojny), jak bardzo oni połamani są (niektórzy). Generalnie chyba czasy zawsze są wymagające. To fakt. Kiedyś był ponoć jakiś złoty wiek (w Owidiuszowych "Przemianach" aurea aeternitas - ale nie w odniesieniu do mitycznego raju), określenie odnosiło się to tego, że był pax augusta, czyli Imperium nie toczyło wojen, zapakował pokój. I tego nam chyba trzeba: po prostu pokoju. Ot, takie przemyślenia wobec wiatrów, deszczy i niepogody.
Z deszczu się cieszę - myślenie ogrodnicze zwycięża. Pozdrawiam ciepło.


Jak ponarzekam to jednak się rozładowuję chyba że jest to coś co mnie dotyka ,,do zywej kości" to masz rację wtedy jeszcze sie nakręcę ale w takiej sytuacji trudno o inną reakcję. Pogoda na razie nie jest zła , nie było bardzo wielkich mrozów, czasem popada i gdyby tak do końca wyglądała ta zima to mnie by sie bardzo podobała.
Co do czasów historycznych to nigdy nie mieliśmy szczęścia do spokoju, już nasi sąsiedzi sie o to starają.Pokój to właściwie utopia w czasach gdy tak bardzo liczy się pieniądz , gdy sprzedaje sie byle jakie jedzenie, leki które szkodzą zamiast pomagac ....dużo by było do pisania ale na tym poprzestanę i wolę już na temat złej pogody pogadac.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Bogdzia 18:48, 04 sty 2013


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
eliza3 napisał(a)
Zostawiam kwiatka na kolejną setkę, Bożenko jak szybciutko 600 stuknęło, gratuluję i czekam następnej.



Dzieki Elizko. Pozdrawiam.Róża przesliczna.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Bogdzia 18:50, 04 sty 2013


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
hanka_andrus napisał(a)
Witaj,Bożenko,ja na chwilę, macham łapką!Jak zdrówko dziś?Lepiej?Lecę dalej!


Lepiej Haniu , ale skończyły mi sie krople do oczu i kupie dopiero jutro wiec dzis nie posiedzę długo bo zaraz mnie oczy rozbolą.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Bogdzia 18:52, 04 sty 2013


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
asc napisał(a)


Ja już poświątecznie i pracowicie witam
Czy wiesz może Bogdziu czyje to pióra? W lasku po jakiejś bitwie leżały. Duuuże są





Oj biedna ja
Każde zdjęcie wywołuje zaraz skojarzenia ...
Jak zobaczyłam te dwa pióra i usłyszałam, że po jakiejś bitwie to od razu pomyślałam: HUSARIA



A mi się skojarzyło z dzikim zachodem i Indianami


Witaj Aniu , juz miałaś odpoczac a czytam że znów masz sporo pracy. Całe szczeście że na te narty chociaz pojedziesz.Indianie prawidłowe skojarzenie.Pozdrówka.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Joanka 19:06, 04 sty 2013


Dołączył: 02 lut 2011
Posty: 9820
Bogdziu moje gratulacje!

____________________
Joanna Ogrodowy zawrót głowy, czyli początki przygody mojego życia
Bogdzia 19:08, 04 sty 2013


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Joanka napisał(a)
Bogdziu moje gratulacje!



dzięki Joasiu , widzę ze kolaże mocno Cię wciągnęły i pieknie Ci wychodzą. Dobre zajęcie na zimę. Pozdrawiam i dziękuję.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Mariusz 19:44, 04 sty 2013


Dołączył: 01 paź 2012
Posty: 3349
Bogdzia napisał(a)

Ja już poświątecznie i pracowicie witam
Czy wiesz może Bogdziu czyje to pióra? W lasku po jakiejś bitwie leżały. Duuuże są





Takie w paski maja jastrząb i krogulec ale czy to ich nie potrafię powiedziec. Moga byc też jakiejs gesi którą np lis porwał komus bo i hodowlane ptaki też różne bywają. Znalazłam taką stronę tam jest o piórach ale to nie takie proste rozpoznac.

http://forum.przyroda.org/topics47/atlas-pior-spis-tresci-vt2582.htm

O tej porze roku mała grupka ptaków ma duże pióra o takim bądź podobnym rysunku. Może być to drapieżnik, najprędzej myszołów, który jest bardzo zmienny w ubarwieniu. Równie dobrze mogą być to lotki bażanta lub kuropatwy. Ten pierwszy ma troszkę bardziej rdzawe, ale niekoniecznie jest to istotna cecha co do wszystkich lotek. Sowy wykluczam.
Fajny podałaś link, nie znałem tej strony.

____________________
Pozdrawiam Mariusz Przyjazny ogród
bociek 19:45, 04 sty 2013


Dołączył: 05 paź 2011
Posty: 7991
Bozenko, najserdeczniejsze gratulacje. Tak sie ciesze, ze jestes z nami i.... dziekuje, ze jestes
To juz Twoje drugie 600 cudownych stron


____________________
Wiosne trzeba miec przez caly rok w sercu :D Bockowe perypetie ogrodkowe
Mariusz 19:51, 04 sty 2013


Dołączył: 01 paź 2012
Posty: 3349
Gratuluję 600!!! Dla Ciebie zielony motyl jak liść na żółtym kwiatku.

____________________
Pozdrawiam Mariusz Przyjazny ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies