Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku...

Pokaż wątki Pokaż posty

Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku...

vita 12:39, 28 cze 2014


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4057
Dzięki dziewczyny za odwiedziny.
Mój ogród, już chyba trzeci rok z rzędu radzi sobie jak potrafi- sam. Wiosną koszę tylko trawniki, dopiero teraz, wraz z wakacjami mogę zabrać się do roboty.
Jedyne, co robię w miarę systematycznie wiosną to roślinne zakupy!

Pytacie o ciemierniki, to orientalne mieszańce, kupione dawno temu, kwitnące.
Teraz się wysiewają i robi się z tej rabaty niezła łąka.
Akanto, nie byłam na wystawie (tradycyjnie, brak czasu), ale jak dotąd jeszcze, nic szczególnego i w przystępnej cenie nie udało mi się tam kupić. Za tydzień w Sitnie może być ciekawiej, serio. Siewki ciemierników zakwitają po trzech, czterech latach. Macham do Reni i Pauliny
Przejrzałam sobie mój (pożal się Boże) wątek i nie wiem co z nim zrobić. Mam krótkie momenty w roku kiedy jestem w miarę aktywna, poza tym wątek zieje pustką. Rozmowy się rwą, nie wszystkim odpowiadam i to się raczej nie zmieni.
Chyba, że w wakacje





____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
AgnieszkaW 14:26, 28 cze 2014

Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 10749
Wiktorio, Twój ogród jest taki...dystyngowany, poukładany, piękny Bardzo lubię, jak dajesz nowe foty Pozdrawiam
____________________
Agnieszka Jurajski Ogród *** Wizytówka
Ogrodeczek 15:14, 28 cze 2014


Dołączył: 23 maj 2014
Posty: 566
vita napisał(a)
Dzięki dziewczyny za odwiedziny.
Mój ogród, już chyba trzeci rok z rzędu radzi sobie jak potrafi- sam. Wiosną koszę tylko trawniki, dopiero teraz, wraz z wakacjami mogę zabrać się do roboty.
Jedyne, co robię w miarę systematycznie wiosną to roślinne zakupy!

Pytacie o ciemierniki, to orientalne mieszańce, kupione dawno temu, kwitnące.
Teraz się wysiewają i robi się z tej rabaty niezła łąka.
Akanto, nie byłam na wystawie (tradycyjnie, brak czasu), ale jak dotąd jeszcze, nic szczególnego i w przystępnej cenie nie udało mi się tam kupić. Za tydzień w Sitnie może być ciekawiej, serio. Siewki ciemierników zakwitają po trzech, czterech latach. Macham do Reni i Pauliny
Przejrzałam sobie mój (pożal się Boże) wątek i nie wiem co z nim zrobić. Mam krótkie momenty w roku kiedy jestem w miarę aktywna, poza tym wątek zieje pustką. Rozmowy się rwą, nie wszystkim odpowiadam i to się raczej nie zmieni.
Chyba, że w wakacje





Wiktorio wspaniały ogród burza kwiatów dookoła to to co kocham najbardziej Pięknie jest u Ciebie zapewne też pachnąco

Już czekam na kolejne odsłony ogrodu

Pozdrawiam serdecznie

____________________
Wiejski Ogródeczek po mojemu :) Małgoś
akanta 20:25, 28 cze 2014


Dołączył: 15 gru 2010
Posty: 2361
Vito ..domyślałam się,że wpadniesz wreszcie kiedy ogród wypiękni się różami,no i dobrze bo to grzech takie widoki przed nami ukrywać.Ja cię nieco podgladałam gdzie indziej więc się tak całkiem nie ukryłaś ...a kuku?
Choć i tam miałaś przerwę.Dzis pani z trawami miała Werbeny bylinowe niebieską,rózową i wernonię fioletową ,wzięłam różową najniżej rosnącą do 80 cm.Ale sprawdziłam i ta wernonia fioletowa ciekawa.Szął na patagońską ale i ta nie mniej urodziwa i dodatkowo -bylina.Tak jak teraz sprawdam w necie wernonia ma mieć-180,podobna do fioletowego sadzca.Super do wysokich traw.

http://kwietnik.com.pl/pl/p/wernonia-lac.-Vernonia-fasciculata-kod-6809/7411
____________________
Anna - Ogród dla Agusi - zgodnie z naturą
vita 20:46, 28 cze 2014


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4057
Ktoś pod zamkiem miał wernonię? Gdybym wiedziała!
Może trafię na nią w Sitnie? Widziałam w ogrodzie zamojskim, majestatyczna piękna bylina, ale trudna do rozmnożenia. Jesteś jak szpieg z krainy deszczowców, hi hi.
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
akanta 21:35, 28 cze 2014


Dołączył: 15 gru 2010
Posty: 2361
Vito nie jestem pewna czy to była wernonia ale już tą panią kilka razy przyłapałam na tym że podobnym roślinom z liści przypisuje nazwy nieadekwatne.Więc sprawdzam.I z liści mi pasowała.Powiedziała,że to werbena fioletowa ale w necie ja takiej nie znalazłam tylko białą,roż,niebieską...chyba,że fioletowa też jest...może coś o tym wiesz.
A...jeszcze powiedziała ,że to nie z siewu tylko z odrostu korzeniowego,więc to mnie też zastanowiło.Spieszyłam się i miałam dużo do niesienia ale mogłam w końcu kupić bo po 8 zł jedna łodyżka.No trudno w przyszłą sobotę już bardziej kumata będę to się popatrzę innym okiem.....okiem szpiega ...
____________________
Anna - Ogród dla Agusi - zgodnie z naturą
Zeta 21:37, 28 cze 2014


Dołączył: 15 kwi 2012
Posty: 5860
Hej a kiedy to Sitno??? Też bym się wybrała??
____________________
Zeta-Roztoczanskie-klimaty
akanta 21:40, 28 cze 2014


Dołączył: 15 gru 2010
Posty: 2361
No jest i fioletowa werbena hastata ale jak pamiętam te liście i ten układ pasuje mi do wernoni.Trzeba sprawdzić.
____________________
Anna - Ogród dla Agusi - zgodnie z naturą
Urszulla 21:47, 28 cze 2014


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21811
Szkoda że tak mało się pokazujesz
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
vita 21:48, 28 cze 2014


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4057
Hm, z tego co relacjonujesz Akanto to może być raczej jakaś werbena.
Sprawdź Vernonia crinita.
Zeto, Sitno za tydzień już
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies