Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodnik Mimo Woli cd

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodnik Mimo Woli cd

Piotr_ 19:14, 12 kwi 2014


Dołączył: 13 sty 2014
Posty: 2987
cudownie te trawki wyglądają
____________________
Egzotyczna wyspa na Podkarpaciu / Wizytówka-Egzotyczna wyspa na Podkarpaciu Pozdrawiam Piotrek
Mala_Mi 20:55, 12 kwi 2014


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Jeszcze w pąkach, ale i tak wygląda pięknie.. potrzebuje jednego dnia ze słoneczkiem.. dziś było pochmurno i zimno... Prawie Japonia.. i prawie robi wielką różnicę





____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Konstancja30 20:58, 12 kwi 2014


Dołączył: 06 maj 2012
Posty: 6260
Ania ratunku ... gdzieś na forum ktoś pokazywął roślinkę bardzo podobną do naparstnicy tylko niższą i wieloletnią ... pytam bo na targach kupiłam sadzonki czegoś co pan nazwał naparstnicą wieloletnią ... a mi się wydaje, ze to tamta roślinka ...

pięknie to napisałam ... ale Ty mnie zrozumiesz ))))))

kofam moją alejkę i w te i we wte
____________________
Iza - Ogród marzeń... cegła...róża... lawenda
Konstancja30 21:02, 12 kwi 2014


Dołączył: 06 maj 2012
Posty: 6260
yhm ... i jeszcze pamiętasz tę trawę co mi Kazek łopatą ukopał onegdaj ... ma taki fioletowy pióropusz ... rosła (bo nie wiem czy jej już gdzieś nie przetarmosiłaś ) tam gdzie teraz szklarnia ... znaczy wówczas na "Wiejskiej" ... czy to nie jest to

http://sklep.trawy.eu/miscanthus-sinensis-kaskade-miskant.html

no bo mi ignorantce zielonych nagle zalezy na ustaleniu nazwy ... nie pytaj poczemu sama nie fiem ...

u mnie fragment tego pióra ... jak ja robie te zdjęcia ??? grrrrrrrr dlaczego nikt mnie nie skopał jeszce za to ??? ehhhhhhhh
____________________
Iza - Ogród marzeń... cegła...róża... lawenda
Mala_Mi 21:39, 12 kwi 2014


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Konstancja30 napisał(a)
yhm ... i jeszcze pamiętasz tę trawę co mi Kazek łopatą ukopał onegdaj ... ma taki fioletowy pióropusz ... rosła (bo nie wiem czy jej już gdzieś nie przetarmosiłaś ) tam gdzie teraz szklarnia ... znaczy wówczas na "Wiejskiej" ... czy to nie jest to

http://sklep.trawy.eu/miscanthus-sinensis-kaskade-miskant.html

no bo mi ignorantce zielonych nagle zalezy na ustaleniu nazwy ... nie pytaj poczemu sama nie fiem ...

u mnie fragment tego pióra ... jak ja robie te zdjęcia ??? grrrrrrrr dlaczego nikt mnie nie skopał jeszce za to ??? ehhhhhhhh


NAPARSTNICA - najprawdopodobniej kupiłaś naparstnicę zwyczajną . Ale ona jak piszą też najładniej wygląda jak jest młoda. Jest niższa, żółta i ma kwiatostany mniej efektowne.
Mi nie przeszkadza dwuletniość naparstnic, bo wysiewa sie sama .. w nadmiarze, sadzonki łatwo sie przesadza.. a najładniejsze są w drugim roku uprawy. Kwitną często i dłużej, ale to już nie to samo. I liście też są wtedy brzydkie.

TRAWA - mam ją dalej pod płotem Nie wiem jak sie nazywa na 100%, ale będzie to ta sama co na rabacie z różami. i jest to chyba Melepartus tu pokazywałam

____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Madzenka 21:45, 12 kwi 2014


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Ania mój Tytus zawsze nogę na bukszpany podnosi...co pewien czas pojedyncze usuchają i do wymiany.... Nie walczę, wto musi teren naznaczyć. I etk się cieszę że roślin nie niszczy, dziur nie kopie. Lata wzdłuż ogrodzenia i pilnuje ogrodu, prawdziwy pies ogrodnika

Moja kiku niemal nie kwitnie.... Zalediwe kilka kwiatków... Co sie mogło stać?
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Mirella 21:52, 12 kwi 2014


Dołączył: 24 sty 2014
Posty: 4088
W domu tego nie mam , a raczej w ogrodzie, tyle roślin dech zapiera, dlatego oglądam, podziwiam, i niczego nie zazdroszczę, a na pewno nie pracy, ciężkiej pracy, pozdrawiam
____________________
Co się stało kwiatom...czemu zwiędły dziś... Storczyki
Mala_Mi 21:53, 12 kwi 2014


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
admete napisał(a)


Aniu zaglądam z wielką przyjemnością, tylko jak piszesz ....ten brak czasu
Myślę nad jakimś systemem odwiedzin - ale chyba nie ma żadnego sprawnego hahahahaha.

Co do tego co piszesz o moim powstającym ogrodzie - z tą ilością to prawda - nie umiem się zdecydować, podoba mi się praktycznie wszystko, uwielbiam do tego dopierac kompozycje, ale dopiero w praniu,


Spotkanko udane , choć dla mnie w połowie skrócone bo musiałam wracać bo najmłodszy coś zaczął gorączkować


A psy............no nie wiadomo właśnie czy płakać czy krzyczeć czy co , mój J dziś był z moim na ogrodzie i mam donos że stratował moje tulipany w kwadracie, boję się iść sprawdzić


Myślę nad systemem, ale chyba takiego nie ma

Napisałabym, że komponujemy ogród tą samą metodą, ale jednak Ty najpierw wyznaczyłaś linie rabat ścieżek... jesteś zdecydowanie wyżej w hierarchii planowania

Szkoda, że spotkanie było krótkie, ale ile by nie trwały ..zawsze są za krótkie.

Pies sporo mi niszczy..... ale staruszek jest, wiec już i tak nie szaleje po rabatach.. tylko statecznie sie zatacza.
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Mala_Mi 21:56, 12 kwi 2014


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Piotr_ napisał(a)
cudownie te trawki wyglądają

Witaj Piotrze oficjalnie w moim wątku.. grupa podkarpacka sie wzbogaciła o kolejnego ogrodomaniaka.... tym sposobem mamy już dwóch facetów
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Mala_Mi 22:02, 12 kwi 2014


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Bogusia, Zeta, Ola, Marzenka - czyli mam rację.. bukszpan działa na psa, widocznie zapach mu mówi.. to jest pisuar. Natury nie zmienimy..
A ja moje poczochrane bukszpany kupione okazanie.. postanowiłam uformować w dwie wielkie kule... jako zapora i zywopłot.. za luźne, a kule czy pseudo kule sie zagęszcza.. fotek nie mam, bo strzygłam już po ciemku .. Będzie na co zwalić spapraną robotę... ale prawda jest tak, że bukszpany byle jakie, a fryzjer jeszcze gorszy.

Z tego są dwie kule A raczej pseudo kule

____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies