Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodnik Mimo Woli cd

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodnik Mimo Woli cd

Mala_Mi 09:58, 17 kwi 2014


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Na miły dzień zaglądajacym..
Kończę z narcyzami z powodu głupiej muchy.. niedobitki.. wykopywałam narcyze i niestety 100% cebul mam zaatakowanych i zniszczonych... zapodałam nicienie wiec lać chemii nie będę




____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Kindzia 09:58, 17 kwi 2014


Dołączył: 04 kwi 2012
Posty: 28042
Nooo, ja myślałam, że mam gliniasto, ale moje wykopane roślinki nie ustały by w takich "doniczkach" jak Twoje...nie przesadzałaś z oceną ziemi
Ogród masz piękny, wiele razy już Ci mówiłam i te ilości kwiecia różnorakiego...och chciałabym, ale takiej wielkości to obrabiania...niekoniecznie.
Czytałam u Irenki o pogromie mrozowym...szkoda wielka U mnie w Zabrzu nie było mrozu, Tak jak u Ciebie, ciekawe jak tam mój kwitnący żółtek w Pszczynie...
____________________
Kasia***zjazd VI 2016***cz.I***cz.II*** Ogród z łezką II
Mala_Mi 10:00, 17 kwi 2014


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
monteverde napisał(a)

Aniu co to za kwiatki? myślę, że po dzisiejszej nocy żadne roślinki Ci nie ucierpiały? pozdrówka


Właśnie...co to za kwiatki???? Nie mam pojęcia Muszę wrzucić do identyfikacji.
U mnie przymrozku chyba nie było.. a ja kbył to mały.. niestety rano mi sie zaspało, a jak wstałam to pokazało sie słoneczko

Do wieczorka
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
monteverde 10:03, 17 kwi 2014


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Mala_Mi napisał(a)
Na miły dzień zaglądajacym..
Kończę z narcyzami z powodu głupiej muchy.. niedobitki.. wykopywałam narcyze i niestety 100% cebul mam zaatakowanych i zniszczonych... zapodałam nicienie wiec lać chemii nie będę





szkoda tych pięknych kwiatów, a ta paskuda tylko narcyzy atakuje? no ciekawa jestem co to za kwiatki
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
andzia 11:24, 17 kwi 2014


Dołączył: 04 sty 2012
Posty: 198
Mala_Mi napisał(a)


Właśnie...co to za kwiatki???? Nie mam pojęcia Muszę wrzucić do identyfikacji.

Do wieczorka


Aniu, wpisz w wyszukiwarkę Veronica gentianoides ( Przetacznik goryczkowy) i porównaj.
Mariusz 12:19, 17 kwi 2014


Dołączył: 01 paź 2012
Posty: 3349
Piękne to wszystko, miłe w odbiorze ... dicentra, kwitnąca mahonia, bycze cisy , narcyzy ...
Nie wiem jak u Ciebie, u mnie obeszło się bez mrozów. Mimo wszystko na noc nakrywam lotosy kilkoma warstwami agrowłókniny, mają już kilka małych liści - wcześnie.
____________________
Pozdrawiam Mariusz Przyjazny ogród
Milka 15:06, 17 kwi 2014


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Aniu, dobrze, że mrozu nie miałaś
ale te donice z gliny, świadczą, jaki trud, jak ciężko przy zmianie rabaty, oj biednaś..
cisy sliczne, myślę, ze się zadomowią
a z tą muchą, to jak poznajesz, że jest, skoro żonkile kwitną, widziałąś tę muchę?
....a ten wilczomlecz bordowy, to migdałolistny, kupiłąm 1 sztukę i bidulek się aklimatyzuje
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Pszczelarnia 15:07, 17 kwi 2014


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
To się zdzwońmy dziś wieczorem. Ok. 22 ej?
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
gierczusia 15:44, 17 kwi 2014


Dołączył: 05 gru 2012
Posty: 18678
Marzena2007 napisał(a)
Ania miałam coś napisać... I po tylu stronach od wieczora... Zapomniałam ... Jestem ciekawa co z Twej rewolucji wyjdzie.
Tulipanki wsadż do donic gierczusiowycn .


Oplułam ekran ....
____________________
Ela- ogród pod lasem w sercu aglomeracji CFS 2014 / cz.I / Ogród w sk.mikro cz.II a obecnie Mikro ogród-pączkowanie
gierczusia 15:47, 17 kwi 2014


Dołączył: 05 gru 2012
Posty: 18678
Mala_Mi napisał(a)


Szkoda, że wszystkiego nie zastępuje, ale większe rośliny po prostu wycinam i odstawiam na bok..
Tu widać jak wycięte dobro stoi.. a co sie rozsypuje to do doniczek... albo małe, by nie zgubić



Ja wiem ,że glina jest dobra na fszystko ...

Ale jak potrzebujesz doniczek to mów.. Bo mój eMuś trzyma dosłownie wszystko....

Wprawdzie nie tak wypaśne jak gierczusiowe , ale na przechowalnię będę w sam raz
____________________
Ela- ogród pod lasem w sercu aglomeracji CFS 2014 / cz.I / Ogród w sk.mikro cz.II a obecnie Mikro ogród-pączkowanie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies