Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodnik Mimo Woli cd

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodnik Mimo Woli cd

Zielona 23:21, 04 wrz 2014


Dołączył: 10 wrz 2013
Posty: 5717
Aniu - werbena była i kwitnie. Nie mam lepszej fotki, ale może ją wypatrzysz za mikołajkiem:

Kurcze... nie wypatrzysz... mimo zmniejszania fotek, jakoś się okropnie rozmywa i chociaż u mnie widać werbenę, to tutaj już nie... Uwierz na słowo, że kwitnie

edit: zanim wkleiłam lepszą fotkę, Ty zdążyłaś zajrzeć do mnie

Raz jeszcze dziękuję Aniu. Nie tylko za roślinki, ale przede wszystkim za fatygę. Bo chciało Ci się wypielić tak, żeby miały korzonki, zapakować tak, by dotarły całe, pojechać na pocztę i jeszcze wyłożyć za mnie pieniądze z zaufaniem, że zwrócę.

DZIĘKUJĘ.
Donia72 23:22, 04 wrz 2014


Dołączył: 07 maj 2013
Posty: 6728
A ja widzę werbenę
____________________
Dorota. Zakątek z fioletową ławeczką
Zielona 23:23, 04 wrz 2014


Dołączył: 10 wrz 2013
Posty: 5717
No a skoro wspomniałaś o rozsadzaniu jeżówek. Powiem Ci, że nawet przez myśl mi nie przeszło, że przyjmą się absolutnie wszystkie siewki!!! Są rzeczywiście za gęsto, zwłaszcza, że chcę posadzić pomiędzy nie trawy. Czy możesz doradzić, kiedy najlepiej je przesadzać?
Mala_Mi 23:39, 04 wrz 2014


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Ja też widzę werbenę... i też ciągle ubolewam, że na forum po zmniejszeniu prawie nic na foto nie widać U Ciebie wypatrzyłam inne foto werbeny... z różą Pomponellą

Jak możesz zgarnąć z większą bryłką ziemi , to możesz te co nie kwitną i nie mają pąków przesadzić teraz Ja przesadzam teraz siewki.. trochę mogą klapnąć, ale sie podniosą Latem w upały przesadziłam i kwitnące, ponad metr wysokosci.. zwiędły i się pozbierały.. do tej pory kwitną... ale takie to już ryzyko, lepiej wiosną.

Fotki sie kończą... z lawend powtarza dość dobrze tylko kupiona u Pana Bylinowego ....ta po lewej... reszta sie leni


Zimowity znów mi zarosły.... nie mam gdzie już ich przesadzić Przecież trawki nie wyciepię... to ta co rok temu o tej porze przesadzałam i od razu padła. W tym sie pozbierała i jest jak nówka niechodzonka. A zimowitów mam w sporo miejscach.. i w każdym trzeba szukać pomiędzy czymś




____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Zielona 23:42, 04 wrz 2014


Dołączył: 10 wrz 2013
Posty: 5717
Aniu - edytowałam pierwszego posta na tej stronie. Doczytaj proszę i... dziękuję
Mala_Mi 23:43, 04 wrz 2014


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Donia72 napisał(a)
Pamiętam te kosmosy u mojej babci Ja też miałam je kiedyś na rabacie, rozsiewały się same, a ja skutecznie je wyrywałam I już nie mam Teraz mam kosmos czekoladowy


Widzę renesans starych roślin Projektanci na nowo odkrywają ich piękno .. a ja sie cieszę, że mam modne rośliny od lat

____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Donia72 23:50, 04 wrz 2014


Dołączył: 07 maj 2013
Posty: 6728
Zgadza sięPowracają wszystkie stare kwiaty
Spokojnej nocy życzę:
____________________
Dorota. Zakątek z fioletową ławeczką
Mala_Mi 23:51, 04 wrz 2014


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Zielona napisał(a)
Aniu - edytowałam pierwszego posta na tej stronie. Doczytaj proszę i... dziękuję

I pomyśleć, że w zeszłym roku nasiona werbeny dostałam od Danusi naszej w kopercie, wszystkie nasionka już jej wyszły i dostałam coś jeszcze z resztek .. a teraz werbenę rozesłałam w setkach, a może i więcej Szczerze dane.. i dobrze sie nimi zaopiekowałam..
Tak samo jest ze mną..szczerze dałam.. a reszta to już Twoja zasługa. Pisałam co zrobić by zakwitły wcześniej i na 100% nie zginęły na wypadek mroźnej zimy.. aczkolwiek wątpię by nic sie nie wysiało nawet jak zima będzie mroźna.. Przy mroźnej zimie werbeny Ci padną w gruncie. Ale nasionka podlegają stratyfikacji, wiec przeżyją
Ja i tak troche sadzonek wykopię do domu Nie wyobrażam sobie ogrodu bez werbeny.. jest cudna Foto jej uroku nie oddaje ..

I jakieś foto... krzewuszka MOneta trudny orzech do kompozycji.. szałwia do niej pasuje... jedna strona dobrana, jeszcze plecki.. liczyłam na tojesć purpurową.. ale chyba niewypał... dam tojeści czas do przyszłego roku..

____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Mala_Mi 23:52, 04 wrz 2014


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Donia72 napisał(a)
Zgadza sięPowracają wszystkie stare kwiaty
Spokojnej nocy życzę:

Dobranoc... już otworzyłam zakładkę i do Ciebie przyjdę z poranną kawą

I drugie tłoczenie Poszarskeigo..

____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Donia72 23:53, 04 wrz 2014


Dołączył: 07 maj 2013
Posty: 6728
ZapraszamRazem kawusię wypijemy
____________________
Dorota. Zakątek z fioletową ławeczką
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies